Autor
Kazimierz Witkowski, Jarosław Wolny
Opis
Wydawnictwo AWF Wrocław
ISBN[zasłonięte]978-83156-99-0
Wrocław 201 0, wydanie 1, format 210 x 260, objętość 77 str., oprawa miękka
Ju-jitsu jest jedną ze sztuk walki wywodzących się ze starożytnej Japonii. Początkowo uprawiane było głównie przez samurajów, a obecnie przez tysiące ludzi w różnych krajach. Techniki samoobrony są uniwersalne, możliwe do stosowania przez każdego, niezależnie od narodowości, statusu społecznego i predyspozycji. Ich skuteczność została w ciągu wieków wielokrotnie potwierdzona. Celem niniejszej publikacji nie jest przekazanie Czytelnikowi całej wiedzy o ju-jitsu, ponieważ ze względu na różne podziały, szkoły i odmiany sztuki walki byłoby to niemożliwe. Ma ona natomiast zapoznać z podstawowymi technikami, z których wiele jest wykorzystywanych nie tylko w samym treningu ju-jitsu, lecz także na różnych kursach samoobrony, np. przez wojsko, policję i służby ochrony. Zakres materiału jest bardzo duży, a wybrane techniki oddają charakter ju-jitsu i mogą być wykorzystane do samodzielnej nauki czy też doskonalenia posiadanych umiejętności. Niektóre z opisanych zagadnień i technik są podobne do tych, które można spotkać w sztukach walki niewywodzących się z Japonii.
Podstawy ju-jitsu mają zachęcić nie tylko do dalszego poszukiwania informacji o tej sztuce walki, lecz przede wszystkim do poznawania jej w sposób praktyczny w sali treningowej. Przy wielości szkół ju-jitsu znalezienie oferty odpowiedniej do własnych potrzeb i predyspozycji nie powinno żadnemu potencjalnemu adeptowi tej sztuki walki nastręczyć jakichkolwiek trudności.
Wprowadzenie
Rozdział 1
1.1. Rys historyczny
1.2. Ju-jitsu w Polsce
1.3. Podsumowanie
Rozdział 2
2.1. Ju-jitsu
2.2. Stopnie i rangi
2.3. Miejsce – dojo
2.4. Tori i uke
2.5. Strój
2.6. Wiązanie pasa
Rozdział 3
3.1. Struktura techniczna ju-jitsu
3.2. Podział technik ju-jitsu
Rozdział 4
4.1. Ceremoniał i etykieta
4.2. Postawy ciała – shisei
4.3. Poruszanie się – shintai
4.4. Pady – ukemi-waza
4.5. Bloki – uke-waza
4.6. Atemi
4.7. Dźwignie – kansetsu-waza
4.8. Rzuty – nage-waza
Rozdział 5
5.1. Samoobrona
5.2. Walka
Zakończenie
Terminy japońskie używane w sztukach walki
Literatura
Kupując na kilku naszych aukcjach za wysyłkę płacisz tylko raz - jej koszt zależny jest od wagi książek, o kalkulację kosztów prosimy pytać w mailu. Kupujący otrzyma paragon lub fakturę.
NAJBARDZIEJ POSZUKIWANE KSIĄŻKI
ZAWSZE W ATRAKCYJNEJ CENIE!