Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Podstawy analizy energetycznej obiektów budowlanyc

19-07-2014, 12:32
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 47.80 zł     
Użytkownik infoksiazka
numer aukcji: 4407836212
Miejscowość Bytom
Wyświetleń: 1   
Koniec: 19-07-2014 12:13:55

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2012
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Informacje


UWAGA!
Odpowiadamy w dni robocze w godzinach
8:00 - 16:00

Telefon:
32[zasłonięte]750-02

napisz do nas

67 1090 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0110001 [zasłonięte] 036112


Podstawy analizy energetycznej obiektów budowlanych
Podstawy analizy energetycznej obiektów budowlanych
Jan Górzyński
wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]81400
data wydania: 2012
stron: 438
format: B5, oprawa miękka
47.80
*cena z VAT

W podręczniku rozpatrywane są problemy zużycia energii pierwotnej przez obiekt budowlany w pełnym cyklu jego istnienia, to znaczy począwszy od projektowania poprzez wytwarzanie materiałów, procesy wznoszenia i użytkowania oraz rozbiórkę. W rozdziałach wstępnych dokonano oceny energetycznej obiektów budowlanych, omówiono obowiązujące regulacje prawne w tym zakresie, obiekt budowlany w systemie gospodarczym i związany z tym wpływ na zużycie energii pierwotnej oraz oddziaływanie na środowisko. W dalszych rozdziałach prowadzona jest szczegółowa analiza możliwości wpływu na zużycie energii we wszystkich fazach istnienia obiektu. Szczególne znaczenie ma problem zużycia energii pierwotnej w fazie użytkowania, dlatego jest omawiany w zakresie dotyczącym przegród zewnętrznych i instalacji z uwzględnieniem wszystkich nośników energii stosowanych w budynkach (ciepło, energia elektryczna, woda) oraz w zakresie wytwarzania i przesyłania ciepła. Omawiane są możliwości wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, zarówno co do korzyści, jak i negatywnej strony tego wykorzystania. Omówiono także aktualny problem termoizolacji obiektów budowlanych oraz wybrane energooszczędne techniki stosowane w tych obiektach.

Książka została napisana jako podręcznik akademicki dla osób studiujących na kierunkach budownictwa i inżynierii środowiska. Może być również pomocna projektantom obiektów budowlanych i specjalistom prowadzącym ich eksploatację, a także studentom i pracownikom wielu innych specjalności na studiach technicznych, stykających się z wykorzystaniem energii w działalności projektowej i gospodarczej w dziedzinach niezwiązanych z budownictwem.