Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Podst. biologii człowieka Komórka tkanki roz. kpl3

02-05-2014, 19:22
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 203.80 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 4118425912
Miejscowość Tychy
Wyświetleń: 3   
Koniec: 02-05-2014 19:06:49

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Podstawy biologii człowieka 

Komórka, tkanki, rozwój, dziedziczenie.

Wydawca:
pwn
Oprawa: Miękka
Format: 16.8x23.8cm
Liczba stron: 252
Wydanie: 1
Rok wydania: 2013

Podręcznik zawiera podstawowe informacje niezbędne do zrozumienia procesów życiowych zachodzących w organizmie człowieka.
Książka składa się z pięciu części, w których omówiono:
l budowę i funkcje komórki – budowę błony komórkowej, cytoplazmę, organelle komórkowe, jądro komórkowe, rodzaje chromosomów, kwasy nukleinowe, proces biosyntezy białek, mechanizm regulacji ekspresji genów, cykl życiowy komórki, zjawisko apoptozy i nekrozy komórek oraz właściwości komórek macierzystych;
l tkanki – nabłonkową, łączną z jej poszczególnymi rodzajami, krew i limfę, mięśniową i nerwową z uwzględnieniem ich pochodzenia, budowy, pełnionych funkcji oraz możliwości regeneracji;
l gruczoły dokrewne człowieka - przysadkę mózgową, szyszynkę, tarczycę, przytarczyce, nadnercza i trzustkę, uwzględniając wydzielane przez nie hormony oraz wpływ tych hormonów na funkcjonowanie organizmu;
l rozmnażanie i rozwój – budowę i funkcjonowanie gonady męskiej i żeńskiej, ich czynności wydzielnicze, w tym regulację hormonalną cyklu miesięcznego kobiety, proces zapłodnienia, rozwój zarodkowy od momentu zapłodnienia do wykształcenia narządów i tkanek oraz budowę i funkcję łożyska;
l zmienność i dziedziczność – m.in: pojęcia genetyczne, prawa Mendla, krzyżowanie i jego znaczenie w dziedziczeniu, w tym dziedziczenie grup krwi; chromosomową teorię dziedziczności Morgana; cechy sprzężone z płcią człowieka; przykłady mutacji u człowieka; choroby wieloczynnikowe, mitochondrialne, wady rozwojowe, klonowanie, a ponadto podstawy genetyki populacyjnej.

Każdy opisany dział kończy się zestawem pytań kontrolnych i zalecaną literaturą uzupełniającą. Na końcu podręcznika znajduje się wykaz skrótów stosowanych w tekście.

Jest to podręcznik dla studentów: akademii wychowania fizycznego - fizjoterapia, rehabilitacja, wychowanie fizyczne i sport; uniwersytetów medycznych – nauka o zdrowiu, promocja zdrowia, pielęgniarstwo, położnictwo; uniwersytetów – psychologia i pedagogika.

 

Strukturalne podstawy biologii komórki

 

Wydawca:  
pwn
Oprawa: Miękka
Format: 17.0x24.0cm
Liczba stron: 380
Problemy zawarte w tej książce opisane są w przejrzysty sposób w 10 rozdziałach zawierających tematy: podstawowe techniki badawcze, podstawowe typy komórek i tkanek, błona komórkowa, organizacja cytoplazmy, degradacja substratów w komórce, transformatory energii, pierwotne utleniacze - peroksysomy, cykl życiowy komórki i jej podział, szkielet komórkowy, teoria komórkowa i jej uniwersalność.

Podstawy biologii komórki 1

Tłumacze: Kmita Hanna, Wojtaszek Przemysław
Wydawca:
pwn
Oprawa: Miękka
Format: 20.3x29.5cm
Liczba stron: 404
Tłumaczenie drugiego wydania bardzo popularnego w świecie podręcznika biologii komórki, który w niezwykle przystępny sposób przedstawia złożoność funkcjonowania najmniejszej jednostki życia – komórki. Znakomite wprowadzenie w skomplikowane zagadnienia budowy i funkcjonowania komórek.
W porównaniu z pierwszym wydaniem zostało ono zaktualizowane i znacznie zmienione, dodano dwa nowe rozdziały omawiające molekularne mechanizmy podziałów komórkowych i molekularne podstawy dziedziczenia oraz ewolucję genów i genomów. Nowością jest omówienie sekwencji genomu człowieka, a także opisanie nowoczesnych technik i metod badawczych.

Wydanie polskie podzielone jest na 2 części.
Część 1 wprowadza w świat komórek. Pokazuje, że choć komórki wszystkich organizmów zbudowane są z takich samych elementów składowych, mogą się istotnie różnić budową i sposobem funkcjonowania, co powoduje, że obserwujemy wokół ogromną różnorodność form żywych. W części tej czytelnik znajdzie wyjaśnienie przyczyn istnienia tak wielu podobnych, ale nie identycznych typów komórek. Zapozna się z chemicznymi składnikami komórki, a w szczególności makrocząsteczkami (białkami i kwasami nukleinowymi), odgrywającymi w nich zasadnicze funkcje. Pozna procesy przechowywania informacji genetycznej, jej kopiowania i tłumaczenia na język białek oraz zmiany w obrębie tej informacji i jej realizacji wywołane przez różne czynniki w toku ewolucji życia na Ziemi. Zaznajomi się także z metodami badania oraz modyfikacją materiału genetycznego i komórek (procesy replikacji materiału genetycznego, jego naprawy i rekombinacji, a także ekspresji genów), które stanowią podstawę najnowszych osiągnięć naukowych i możliwych zastosowań praktycznych.

Każdy z rozdziałów można traktować jako odrębną całość, ale ich kolejność wyznacza pewien logiczny ciąg poznawczy, od zjawisk zachodzących na poziomie molekularnym, poprzez poziom komórkowy, do zjawisk, które mają początek w komórkach, ale dotykają już całych organizmów.

W podręczniku położono akcent na przejrzystość. Tekst jest krótki, natomiast wiodącą rolę spełniają liczne wielobarwne poglądowe rysunki; niektóre zgromadzone na dwustronicowych panelach problemowych. Każdy rozdział zawiera: streszczenie, hasła kluczowe i pytania towarzyszące tekstowi, a także odpowiedzi znajdujące się na końcu książki.

¦ Najważniejsze terminy wyróżniono w tekście i zebrano na końcu każdego rozdziału w postaci haseł kluczowych.
¦ Streszczenie na końcu każdego rodziału ułatwia wychwycenie najistotniejszych informacji.
¦ Pytania towarzyszące tekstowi pomagają przyswoić omawiane zagadnienia.
¦ Odpowiedzi zamieszczone na końcu każdej części w wielu przypadkach mają charakter komentarza i pozwalają na interpretację materiału zawartego w tekście głównym.
¦ Wielobarwne panele znajdujące się w każdym rozdziale, szczególnie nowy w tym wydaniu cykl Skąd to wiemy, ukazują w sposób poglądowy ogrom wysiłku badawczego kryjącego się za każdym, najdrobniejszym nawet, faktem naukowym.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów biologii, biotechnologii, bioinformatyki, medycyny i różnych działów nauk rolniczych, a także dla początkujących pracowników nauki w tych dziedzinach oraz dla uczniów szkół średnich i osób ciekawych świata komórek.


 

 

REGULAMIN SKLEPU NA STRONIE O MNIE

kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368