ZAP ZIMOWY -8*C
op.5l
który umożliwia wyeliminowanie wapna w zaprawach cementowych w ujemnych temperaturach.
ZAP ZIMOWY umożliwia prace tynkarsko-murarskie w okresie obniżonych temperatur (do -8ºC) nie pogarszając cech fizycznych wykonywanych tynków i zapraw. Eliminuje konieczność stosowania wapna w zaprawach cementowych, uplastycznia zaprawy i poprawia ich urabialność nadając im właściwości klejące. Ogranicza występowanie wykwitów węglanu wapnia. Tynki wykonane z użyciem domieszki są mało ścieralne, mrozoodporne, mało nasiąkliwe, bez widocznych mikropęknięć.
Zastosowanie
- tynki wewnętrzne
- tynki zewnętrzne
Sposób użycia
Stosujemy 0,5l na 50 kg cementu.
Do wody zarobowej lub jej części dodajemy ZAP ZIMOWY i mieszamy ok. 3 minuty, następnie wlewamy wodę z domieszką do betoniarki. Mieszamy do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Gdy po dodaniu wody z dodatkiem w dalszym ciągu zaprawa jest zbyt gęsta, to do betoniarki dolewamy małymi porcjami wodę, lecz już bez dodatku i mieszamy do uzyskania zamierzonej gęstości.
Uwaga: czas mieszania zaprawy z dodatkiem ZAP ZIMOWY ma istotny wpływ na gęstość zaprawy (czas mieszania dłuższy – konsystencja rzadsza)
Trwałość
12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu.
Przechowywanie i magazynowanie
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w temperaturze 5-25 °C, w suchym i wentylowanym pomieszczeniu. Chronić przed wodą i wilgocią. Zabezpieczyć przed działaniem promieni słonecznych.
Opakowania
ZAP ZIMOWY dostępny jest : butelki 1l (opakowanie zbiorcze 9 szt.), kanistry 5l i 10l oraz beczki 200l i kontenery 1000l.
Bezpieczeństwo pracy
ZAP ZIMOWY jest substancją szkodliwą, może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym. Unikać kontaktu ze skórą i oczami. Przy pracach należy stosować ogólne zasady higieny i bezpieczeństwa pracy.
Zawiera: tiomocznik
Dane techniczne
Stan skupienia: proszek/ciecz
Barwa: brunatna
Zapach: bez zapachu
Gęstość: 1,1 g/cm³
Ph: 10 – 12
Zawartość chlorków: 50 %
Zawartość alkaliów: 50 %
Oddziaływanie korozyjne – maksymalna gęstość prądu korozyjnego wynosi 1,57 µA/cm² i jest zgodna z EN 934-1:2008,5.2
Deklaracja zgodności z PN-EN 934-3:2010 nr 11/2010
Podane informacje dotyczą badań laboratoryjnych i nie zwalniają naszych klientów z obowiązku przeprowadzenia odpowiednich prób technologicznych, przed zastosowaniem domieszki.