Rico Plasticover do saksofonu sopranowego 1.5 Stroik do saksofonu sopranowego, rozmiar 1.5
Każdy zna stroiki Rico. Każdy klarnecista oraz każdy saksofonista miał choć raz w życiu z nimi styczność. Nic dziwnego. Historię stroików Rico, które po dziś dzień cieszą się niesłabnącym uznaniem muzyków na całym świecie, zapoczątkował Joseph Rico we Francji w 1928 roku. Stworzył on stroiki, które mają na celu przynieść korzyści dla wszystkich muzyków, od początkujących do wprawnych profesjonalistów. Rico Plasticover™ stroiki do saksofonu sopranowego: Rico oferuje różnorodne stroiki, aby zaspokoić potrzeby wszystkich muzyków - począwszy od początkujących, na profesjonalistach skończywszy oraz wszystkich stylów muzycznych. Stroiki Rico stworzono po to aby zapewnić najwyższą spójność i grywalność każdego poszczególnego stroika. Stroiki Rico Plasticover™ dostępne są w wielu rodzajach twardości po to aby pogodzić różne poziomy zaawansowania graczy. Ważne jest aby odpowiednio dopasować twardość stroika do używanego ustnika. Stroiki te odporne są na wilgoć i zmiany klimatyczne. Plasticover jest idealny do użytku na zewnątrz, przeznaczony dla maszerujących zespołów i dla graczy, którzy muszą dokonać szybkiej zmiany pomiędzy instrumentami. Czy w wilgotnych tropikach czy skwarze pustyni, Plasticover reaguje natychmiast. Dzięki trwałej powłoce przekaz dźwięku jest jasny, co sprawia, że Plasticover jest ulubionym stroikiem w jazzie, w studio i muzyce pop. Dostępne w pełnym zakresie twardości. Najważniejsze zalety stroików Rico Royal to:
- Powłoka z tworzywa sztucznego odporna na wilgoć i zmiany klimatu
- Powłoka zapewnia trwałość i jasny sygnał
- Wykonany z elastycznych gatunku trzciny dla natychmiastowej odpowiedzi
- Francuski szlif
Aby dowiedzieć się więcej o produktach marki Rico pobierz Przewodnik Rico (format pdf w języku angielskim - 347 KB)
|
Tabela porównawcza różnych marek stroików W poniższej tabeli porównano kilka najpopularniejszych marek stroików sopranowych oraz ich rozmiarów.
Francuski szlif Przy stroikach z francuskim cięciem z kory usunięta została dodatkowo warstwa, po to aby stroik był bardziej elastyczny. Charakterystyczne dla tego cięcia jest widoczna prosta linia przy przejściu do kory. To cięcie ułatwia wydobycie dźwięku, który jest jasny i przejrzysty. Amerykański szlif Wcięcie wchodzi bezpośrednio w korę. Takie cięcie preferowane jest tam gdzie wymagany jest mocniejszy dźwięk. Brzmienie jest miękkie i ciemne.
|