Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw DENIX MODEL 1076 G

01-02-2015, 13:06
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 140 zł     
Użytkownik galeriareplik-pl
numer aukcji: 5005273614
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 5   
Koniec: 01-02-2015 11:46:09
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Cena: 140,00 zl

Waga: 0.85kg

Model: 1076 G

Płatności
Sklep oferuje Klientom następujące formy płatności:

a) Płatność w formie przedpłaty przelewem na konto firmy:

COLT PH IMPORT-EXPORT VIOLETTA RULEWICZ
UL.MIASTKOWSKA 58 60-184 POZNAŃ
67 1090 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3460001 [zasłonięte] 046138
W tytule przelewu należy podać dane klienta i nr aukcji.

b) Płatność w formie pobrania przy odbiorze przesyłki

c) Gotówka przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy

Odbiór osobisty należy wcześniej ustalić telefonicznie lub mailowo z pracownikami firmy.

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw DENIX MODEL 1076 G - 1076 G (DENIX SA)

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw   DENIX MODEL  1076 G
Wierna replika skałkowego pistoletu z VIII wieku , wykonana z tzw. znalu i drewna
PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw DENIX MODEL 1076 G
DANE TECHNICZNE:
Wierna replika skałkowego pistoletu z VIII wieku , wykonana z tzw. znalu i drewna. Wykończona elementami metalowymi z bogatymi zdobieniami w kolorze starego srebra. Replika posiada ruchomy mechanizm zamka.
materiał: drewno, metal
rozmiar: 38 cm
waga: 560 g
kolor: stare srebro z brązem
UWAGA:
Nie strzelają na żadne kulki itp. Proponowane repliki wykonane są ze specjalnych miękkich stopów co uniemożliwia ich przekalibrowanie i dlatego nie potrzebują zezwolenia aby zostały wprowadzone do obrotu handlowego.
HISTORIA:
Pistolety skałkowe, które zastąpiły broń opartą o zawodny mechanizm kołowy, były pierwszą tego typu skuteczną bronią. Jednak w XIX zostały wyparte przez doskonalszy mechanizm kapiszonowy oraz, od połowy stulecia, broń odtylcową. Działanie zamka skałkowego polegało na krzesaniu iskry uderzeniem skałki o stal krzesiwa. Iskra zapalała podsypany na panewce proch. Ogień przenosił się do komory ładunkowej przez otwór zapałowy, znajdujący się w lufie naprzeciwko panewki i powodował strzał.
Bronią czarnoprochową są wszelkiego rodzaju działa i broń ręczna produkowane do końca XIX wieku (a także ich późniejsze repliki), gdyż w tym wieku wynaleziono inne materiały miotające poza prochem czarnym, z reguły znacznie skuteczniejsze i nie wytwarzające dymu (prochy bezdymne). Broń czarnoprochowa była najczęściej ładowana odprzodowo, tj. od strony lufy, osobno prochem i pociskiem, ewentualnie wieloma pociskami, różnymi elementami uszczelniającymi takimi jak przybitki, flejtuchy. Istnieją też liczne przykłady broni czarnoprochowej odtylcowej, np. niemiecki model 1842, tzw. karabin Dreysego. W późnej broni czarnoprochowej często stosowano amunicję scaloną, bocznego bądź centralnego zapłonu, w papierowych gilzach lub łuskach.
W działach i wczesnej ręcznej broni palnej, np. rusznicach, samopałach, proch zapalał tlący się lont umieszczony w otworze w lufie w miejscu, gdzie znajdował się ładunek. Od XV wieku w broni ręcznej wykorzystywano różne typu mechanizmu odpalającego ładunek za pociągnięciem spustu - zamki: lontowy, kołowy, skałkowy, kapiszonowy, iglicowy (używany w broni na amunicję scaloną, najczęściej w 2. połowie XIX wieku), występujące w licznych wariacjach. Większość egzemplarzy broni czarnoprochowej odprzodowej miała lufę gładką, ze względu na trudności techniczne wykonania gwintu, a także przede wszystkim kłopotliwe ładowanie broni gwintowanej od przodu, kiedy pocisk trzeba było przepchnąć przez całą lufą, uważając jednocześnie aby go nie odkształcić. Istniały jednak egzemplarze gwintowane, przeznaczone szczególnie do polowania, dla strzelców wyborowych itp. W późniejszej broni odtylcowej lufę najczęściej gwintowano, w ten sposób znacznie zwiększając jej celność. W broni ręcznej przeznaczonej do strzelania śrutem - niektórych strzelbach myśliwskich, garłaczach, a także w kartaczach, gwintu nigdy nie stosowano.Broń czarnoprochowa może być przeznaczona do strzelania zarówno kulami, pociskami niekulistymi (tylko gwintowana), jak i śrutem.
Zamek kapiszonowy wynaleziony został w 1818 roku, po czym na przełomie lat 30. i 40. XIX wieku wprowadzono go do powszechnego użycia w armiach, częściowo wypierając starszy zamek skałkowy. Zamek kapiszonowy był prostszy w użyciu i pewniejszy w działaniu (odpadała konieczność podsypywania prochu na panewkę i wrażliwość na czynniki pogodowe), przyczyniając się do rozwoju broni strzeleckiej. W drugiej połowie XIX wieku został jednak wyparty przez broń odtylcową na naboje zespolone.

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw   DENIX MODEL  1076 G

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw   DENIX MODEL  1076 G

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw   DENIX MODEL  1076 G

PISTOLET SKAŁKOWY z VIIIw   DENIX MODEL  1076 G

Generated by Allegro module - Copyright © 2013 by addonsPresta.com