Cena: 250,00 zl
Waga: 0.8kg
Model: 1277 NQ
Płatności
Sklep oferuje Klientom następujące formy płatności:
a) Płatność w formie przedpłaty przelewem na konto firmy:
COLT PH IMPORT-EXPORT VIOLETTA RULEWICZ
UL.MIASTKOWSKA 58 60-184 POZNAŃ
67 1090 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3460001 [zasłonięte] 046138
W tytule przelewu należy podać dane klienta i nr aukcji.
b) Płatność w formie pobrania przy odbiorze przesyłki
c) Gotówka przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy
Odbiór osobisty należy wcześniej ustalić telefonicznie lub mailowo z pracownikami firmy.
!! PISTOLET GERMAN WAFFEN-SSPPK DENIX 1277 NQ - 1277 NQ (DENIX SA)
Replika podobna do oryginału znanego wszystkim pistoletu.
NIEMIECKI PISTOLET GERMAN WAFFEN-SSPPK DENIX MODEL 1277 NQ
DANE TECHNICZNE:
Replika podobna do oryginału znanego wszystkim pistoletu. Klasyk.
Kurek naciąga się można oddać tzw. suchy strzał. Całość metalowa (cynkal). Wszystkie elementy funkcjonalnie ruchome, magazynek, przeładowanie, zabezpieczenie, kurek. Z lewej strony wybity napis: German Polizei u. Dienst Automatisch Pistole Kal. 7.65-Mod PPK.
Materiał: stop cynku i aluminium
Waga: 590 g
Rozmiar: 18 cm
Kolor: srebrno – czarny
UWAGA:
Oferowany przez naszą firmę asortyment ma charakter dekoracyjny i nie posiada cech użytkowych zgodnie z Ustawą o broni i amunicji. Nasze produkty nie stanowią broni lub jej przeróbek i jako imitacje mogą być kupowane bez zezwoleń.
HISTORIA:
W 1929 roku firma Walther wypuściła na rynek pistolet, który jako pierwszy łączył w swojej konstrukcji zalety pistoletu samopowtarzalnego z bezpieczeństwem i ciągłą gotowością do strzału rewolweru. Osiągnięto to dzięki wprowadzeniu mechanizmu samonapinania kurka w czasie ściągania spustu. Nowy pistolet otrzymał oznaczenie Walther PP (Polizei Pistole). W 1931 roku firma rozpoczęła produkcję kieszonkowego pistoletu PPK o konstrukcji podobnej do PP. Dzięki skróceniu lufy i zmniejszeniu wysokości szkieletu posiadał on wymiary mniejsze niż PP. Nowoczesna konstrukcja i niewielkie wymiary sprawiły że PPK trafił do uzbrojenia niemieckiej policji jako uzbrojenie funkcjonariuszy pełniących służbę po cywilnemu. PPK były także używane jako broń do samoobrony przez oficerów armii niemieckiej. Od 1935 roku do końca wojny niemieckie siły zbrojne zakupiły 150 000 sztuk PPK. Były one używane głównie przez Luftwaffe. Po wojnie produkcję PPK wznowiono i był on sprzedawany na rynku cywilnym w Europie i USA.
OPIS:
Pistolet Walther PPK działał na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Miał nieruchomą lufę i zewnętrzny kurek. Lufa gwintowana, o gwincie sześciobruzdowym, prawoskrętnym o skoku 240 mm. Bezpiecznik dźwigniowy, umieszczony z lewej strony zamka, działał bezpośrednio na iglicę. Było to bardzo dobre zabezpieczenie. Dzięki niemu można było nosić pistolet z nabojem w lufie. Pistolet Walther PPK był produkowany głównie w kalibrze 7,65 mm. Niewielkie ilości wykonano w kalibrach 9 mm Short i 6,35 mm Browning. Na małą skalę produkowano też pistolety kalibru .22 LR. Niektóre z nich były wyposażone w tłumiki dźwięku.