Na naszej aukcji zakupisz zioła w naturalnej postaci, nie poddawane obróbce mechanicznej, ręcznie sortowane, region zbiorów Pojezierze Brodnickie woj. kujawsko pomorskie.
Właściwości i zastosowanie ziół
Obecnie zioła znajdują szerokie zastosowanie w lecznictwie i kosmetyce, zarówno do zabiegów zewnętrznych jak i wewnętrznych. Zioła z powodzeniem stosowane są w leczeniu rozmaitych chorób i dolegliwości, m.in. w chorobach skóry, układu pokarmowego, moczowego, nerwowego, oddechowego. Swą skuteczność zawdzięczają zawartości wielu cennych związków, z których najważniejsze to:
azuleny- wykazują własciwości przeciwzapalne, stosowane są m.in. do kompresów na trudno gojące się rany
garbniki- mają działanie ściągające, bakteriobójcze, przeciwzapalne
saponiny- zwiększają przepuszczalność błon komórkowych i ułatwiają wprowadzanie innych związków do skóry
pektyny- działają łagodząco i przeciwzapalnie
związki flawonowe- mają właściwości regenerujące
związki śluzowe- działają przeciwzapalnie i natłuszczająco
Aukcja dotyczy 50g surowca zielarskiego:
Ziele piołunu (Herba Absinthii),
suszony 50g
Bylica piołun
Złożone
Artemisia absinthium,
Compositae
Występowanie
W rozproszeniu w pobliżu chat, na rumowiskach, pastwiskach, przy drogach i płotach.
Wygląd zewnętrzny
Jest byliną, a nawet półkrzewem wyrastającym od 54-100 cm wysokości. Liście są jedwabiste, omszone z góry, szarozielone, od spodu białawe, cała roślina jest prawie szara. Kwiaty drobne w postaci kulistych, małych koszyczków, przeważnie z małymi przylistkami, zebrane w rzadkie grona, jasnożółte, na cienkich łodyżkach, tworzą w całości wiechę kwiatów.
Surowiec
Ziele całej rośliny, które ma bardzo silnie korzenny zapach i bardzo gorzki smak.
Główne związki, ich właściwości i zastosowanie
Surowiec zawiera chemicznie bardzo złożony olejek lotny z zawartością trującego tujonu oraz gorycze, garbniki i wiele innych substancji działających sumarycznie, żółciopędnie. Wzmagają apetyt, pobudzają trawienie i szybko usuwają dolegliwości żołądkowe.
Piołun w postaci naparu lub też jako-nalewkę ~stosuje się przy niestrawności, bezkwasowości żołądka, schorzeniach wątroby i zaparciach, zwłaszcza u ludzi starszych.
Napar piołunu: 1/4 łyżeczki od herbaty, względnie szczyptę (w palcach) suszu lub świeżego piołunu zalać 1/2, szklanki wrzątku. Po ostudzeniu przecedzić i. pić łykami kilka razy w ciągu dnia albo też 1/4 szklanki rano ~a czczo i tyleż wieczorem przed spaniem. Przy tych dolegliwościach; a także dla poprawienia przemiany materii, po spożyciu ciężko strawnych pokarmów, a także przy reumatyzmie, dnie, początkach cukrzycy i z tym związanego złego samopoczucia praktyczna w użyciu i skuteczna jest nalewka z piołunu. Zażywamy ją kilka razy dziennie po 20 do 30 kropelek na łyżeczce ź cukrem lub z wodą. Sporządzamy ją wrzucając do butelki ze spirytusem kilka maleńkich gałązek świeżego ziela lub też łyżeczkę stołową suszonego piołunu. Butelkę korkujemy. Nalewkę taką używamy z umiarem, w ograniczonym stężeniu i czasie.
Słaby napar z piołunu stosuje się również do lewatywy przeciw glistom i owsikom u dzieci, zaś mocniejszy odwar zewnętrznie do wcierania i okładów przeciw świerzbowcowi.
Niniejszy katalog nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowane dane techniczne nie zawierają braków lub błędów.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.
Kontakt:
tel. 606 [zasłonięte] 926
e-mail: [zasłonięte]@tlen.pl
[zasłonięte]@herbalist.pl
gg: 13[zasłonięte]987
UWAGA!!!
Kupując na kilku aukcjach za transport płacisz tylko raz.
Kup za 40zł, a za transport zapłacisz tylko 10zł
Kup za 70zł, a za transport zapłacisz tylko 8złPrzy kwocie zamówienia 150zł transport GRATIS!!!
NAM MOŻESZ ZAUFAĆ - SKORZYSTAJ Z BEZPIECZNYCH PŁATNOŚCI ALLEGRO
Formy płatności:
Wpłata na konto - przelew bankowy
Towar wysyłamy: w poniedziałki, środy i piątki