Sznaucer
autor: Praca zbiorowa
wydawca: Galaktyka
rok wydania: 2008
numer wydania: 2
ilość stron: 64
isbn: 978[zasłonięte][zasłonięte]57902
format: 150x210 mm
oprawa: miękka
seria: Pies na medal
cena katalogowa: 19,90zł
nasza cena: 15,90 zł
Książeczka, którą oddajemy do rąk Czytelnika, ma charakter najprostszej "instrukcji obsługi" dla tych, którzy już mają sznaucera, i dla tych, którzy dopiero rozważają taką możliwość. Postaraliśmy się w niej w najkrótszej formie przekazać wszystko to, co wiedzieć powinien odpowiedzialny obecny lub przyszły właściciel sznaucera, aby mógł się swym psem odpowiednio zająć.
Pokrótce przedstawiamy historię sznaucera, wzorzec rasy oraz argumenty za i przeciw posiadaniu tego psa. Czytelnik znajdzie też niezbędne informacje o żywieniu i układaniu, a także najważniejsze wiadomości z dziedziny rozrodu. W końcowej części przedstawiamy wskazówki, dotyczące codziennej pielęgnacji i zdrowia oraz dolegliwości i potrzeb typowych dla tej rasy. Po zapoznaniu sie z tym wszystkim, Czytelnik może raz jeszcze przemyśleć swą decyzję , a w końcu nabyć wymarzonego psa i zająć się nim w odpowiedzialny sposób (...).
Zespół Over Dieren
Niewiele wiadomo o historii sznaucera. Co więcej, nie udało się nawet z całą pewnością ustalić pochodzenia nazwy rasy. Najprawdopodobniej odnosi się ona do jej charakterystycznych wąsów, po niemiecku zwanych Schnauz.
Wyróżnia się trzy odmiany sznaucerów, uznawanych za odrębne rasy: sznaucery miniaturowe, średnie i olbrzymy. Wszystkie odznaczają się wyraźnie zaznaczonymi wąsami, brodą i krzaczastymi brwiami. Sznaucery są potomkami dawnych psów stajennych i pilnujących stad, cechują się znaczną odpornością, zdrowiem i samodzielnością. Dzisiaj hodowane są jako psy do towarzystwa.
CHARAKTER
Sznaucery są dobrymi psami do towarzystwa, ale zachowały też cechy stróża. Są z natury czujne i odważne. Sznaucer chętnie pilnuje domu i podwórza, głośnym szczekaniem sygnalizując przechodniów, gości, listonosza czy bawiące się w pobliżu dzieci. Jeśli psa nie wychowa się odpowiednio, ta czujność i hałaśliwość mogą stać się męczące. Nie można mu pozwolić szczekać bez ustanku – wystarczy, jeśli nagrodzi się go za krótkie szczeknięcie (w końcu zwracanie uwagi na wszystko wokół leży w naturze tego psa), i zdecydowanie każe mu się przestać.
Sznaucery bywają bardzo uparte; cecha ta jest pozostałością z czasów, kiedy były zdane wyłącznie na siebie. Na szczęście są też zdolnymi uczniami, odznaczającymi się doskonałą pamięcią. Wymagają starannego wychowania, ale nie znoszą przemocy. Przemoc w układaniu sznaucera przynosi katastrofalne skutki. Pamiętać trzeba, że pies ten nie wykonuje komend ślepo – jeśli nie widzi sensu w poleceniu, będzie się ociągał z jego wypełnieniem.
Spis treści:
Wprowadzenie O rasie Historia
Charakter
Wzorce
Cięcie ogona
Kupujemy sznaucera Wady i zalety rasy
Miniatura, średniak czy olbrzym?
Pies czy suka
Szczeniak czy dorosły
Dwa psy
Pies i dzieci
Gdzie kupować
Ku rozwadze
Podróże z psem Jazda do domu
Z psem na wakacje
Przeprowadzka
Żywienie Gotowe karmy
Puszki, miksy i karmy suche
Gryzaki
Nadwaga?
PielęgnacjaSzata
Zęby
Pazury
Oczy
Uszy
Wychowanie (Nie)posłuszeństwo
Nauka czystości
Pierwsze ćwiczenia
Kursy
Krakinform spzoo spis Zabawy i zabawki
Agresja
Nagrody
Szczekanie
Niepożądane zachowania
Rozmnażanie Odpowiedzialność
Suka w cieczce
Ciąża urojona
Przygotowania
Ciąża
Poród
Karmienie
Kastracja i sterylizacja
Pasożyty Pchły
Kleszcze
Robaki
Zdrowie Dysplazja stawu biodrowego
Dysplazja stawu łokciowego
Rak płaskokomórkowy
Rady dla właścicielaSznaucery w Polsce W skrócie