PIERŚCIENIE POŚREDNIE MAKRO PENTAX 7/14/28mm
MARKA PRODUKTU: MASSA DŁUGOŚĆ PIERŚCIENI: 7mm 14mm 28mm WYKONANIE: Aluminium
DEDYKOWANE DO: PENTAX K-7 / K-m / K-x / K10D / K20D / K200D / K100D / K110D
Najwyższej jakości pierścienie pośrednie do makrofotografii. Zakłada się je między korpus aparatu a obiektyw. Powodują zwiększenie odległości pomiędzy płaszczyzną ogniskowania obiektywu a materiałem światłoczułym w aparacie (matrycą bądź filmem) i uzyskanie w ten sposób większej skali odwzorowania. Innymi słowy: im dalej, za pomocą pierścieni o odpowiedniej długości, odsuniemy obiektyw od aparatu, tym lepsze powiększenie danego obiektu będziemy mogli uzyskać.
Oferowany zestaw składa się z trzech pierścieni różnej długości: 7mm, 14mm i 28mm (można je łączyć) oraz dwóch adapterów bagnetowych: jeden mocujący pierścienie do korpusu, drugi pozwalający na zamocowanie obiektywu do pierścieni. Cały zestaw wykonany jest wysokiej jakości czernionego aluminium, wytrzymałego, odpornego na ścieranie i nie podatnego na odblaski. Pierścienie nie posiadają żadnych elementów szklanych czy optycznych - sprawia to że nie wpływają negatywnie na jakość zdjęć.
SPECYFIKACJA:
- Maksymalna długość zestawu - 64mm (trzy pierścienie o długości 7mm 14mm i 28mm oraz dwa mocowania bagnetowe o długościach 9mm i 6mm).
- Pierścienie można dowolnie łączyć
- Działają ze WSZYSTKIMI obiektywami na rynku z bagnetem KAF, KAF2, KA (zarówno firmy Sony, jak i producentów niezależnych, jak Sigma, Tokina, Tamron etc.)
- Są kompatybilne z obiektywami manualnymi i elektronicznymi
- Nie przenoszą autofocusa ani wartości przysłony
- Bezawaryjne (ze względu na brak elementów elektronicznych)
- Nie pogarszają jakości zdjęć (ze względu na brak elementów optycznych)
- powodują spadek jasności obiektywu
- GWARANCJA 36-cy
Dlaczego warto kupić pierścienie MASSA zamiast drogich pierścieni z przeniesieniem AF i przysłony?
1. Podczas fotografowania z założonymi pierścieniami pośrednimi głębia ostrości jest tak mała, że stosowanie autofocusa mija się z celem - szybciej i precyzyjniej ustawimy ostrość ręcznie, niż zrobi to automat aparatu, mając trudności z trafieniem w milimetrowy punkt - z doświadczenia wiemy, że najłatwiej ustawić ostrość przysuwając bądź odsuwając aparat od fotografowanego przedmiotu. Po prostu - a autofocus jest całkowicie zbędny.
2. Pierścieni można uzywać z każdym obiektywem o bagnecie KAF, KAF2 lub KA,, oraz innymi (np. na gwint M42), za pomocą odpowiedniej przejściówki (brak w zestawie). Oferowanych pierścieni można uzywać z obiektywami manualnymi i elektronicznymi, mimo że nie przenoszą automatyki. Nawet w nowoczesnych obiektywach bez pierścienia przysłony na korpusie, da się ją domknąć w sposób może nie najwygodniejszy, lecz skuteczny - gdy priorytetem jest cena, trzema się zastanowić czy warto przepłacać za coś, co da się zrobić samemu opis poniżej)
3. Powyższe podpunkty udowadniają, że pierścienie MASSA mają REALNĄ funkcjonalność pierścieni z przeniesieniem automatyki - a te drugie są często nawet kilkunastokrotnie droższe. Co więcej, często w ich cenie mogą państwo kupić równie dobre pierścienie manualne i kilka dobrej jakości manualnych obiektywów - niech sobie Państwo sami odpowiedzą na pytanie, co jest bardziej opłacalne i co do Państwu więcej możliwości i radości z robienia zdjęć.
4. Ostatni i najwazniejszy argument: zdjęcia wykonane za pomocą pierścieni MASSA (aparat Canon 40D z 50mm f/1.4, z przysłoną domkniętą do f/16 - sposób poniżej) Dla lepszego zaprezentowania działania pierścieni, każde ze zdjęć przedstawia 100% kadru prosto z aparatu - nie były "przycinane" komputerowo, zostały jedynie zmniejszone (rozmiar podany w nawiasie to wielkość całego przedmiotu):
Jak przymknąć przysłonę w obiektywie nie posiadającym pierścienia przysłony na korpusie?
(dotyczy aparatów posiadających przycisk podglądu głębi ostrości)
Bez założonych pierścieni (ale z założonym obiektywem) ustawiamy odpowiednie parametry ekspozycji (w tym przysłonę); naciskamy przycisk podglądu głębi ostrości na body aparatu (posiada go większość lustrzanek) - spowoduje to przymknięcie przysłony do ustawionej w aparacie wartości. Trzymając wciśnięty przycisk, zdejmujemy obiektyw.
|