Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PIERŚCIEŃ INDIAN NAVAJO, SREBRO I TURKUS, SWASTYKA

27-10-2014, 19:59
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 300 zł     
Użytkownik badmofuker
numer aukcji: 4697400963
Miejscowość Bolesławiec
Wyświetleń: 64   
Koniec: 27-10-2014 19:26:45

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Oryginalny pierścień Indian Navajo.

(poświadczenie autentyczności przez ekspertów w USA i Kanadzie oraz samych Navajo napotkanych podczas podróży po Ameryce)

Wykonany ze srebra i turkusu.

Pochodzi z lat 20-tych ubiegłego stulecia.

Znaleziony podczas likwidacji posterunku handlowo - pocztowego w Arizonie.

Piękny, mistyczny przedmiot, który u Navajo miał charakter szamańsko - leczniczy...

Wysyłka z Polski.

Bezpłatna przesyłka polecona.

 

 

 

 

Swastyka to stary symbol szczęścia wśród plemion indiańskich. Używany był przez Apaczów, Indian Navajo i wielu innych. Pojawiała się szczególnie w plemionach południowo-zachodnich. Miała różne znaczenia. U plemienia Hopi była symbolem plemienia, dla Nawajo była znakiem leczniczym. Ornament swastyki malowany był na ścianach murowanych budowli w kanionie De Chilly. Jest to aryjski symbol boga Słońca, który pojawił się w czasie wędrowki człowieka do Ameryki. W piśmie piktograficznym Indian Pajute w kanionie Valley of Fire na północ od Las Vegas można również odnaleźć swastyki, które oznaczają tu otoczenie przyjaznych ludzi.

Indianie północnego wybrzeża Pacyfiku używali motywu czterech wiatrów, Motyw ten wyraża jego siłę i potęgę. Symbol identyczny jak swastyka używany był powszechnie na koszykach. Od czasu drugiej wojny światowej zniknął on całkowicie ze sztuki Coast Salish.


Swastyka używana przez Indian Navajo i inne plemiona, była częstym motywem umieszczanym, na kocach, wyrobach drewnianych lub metalowych a także pamiątkach w południowych stanach do 1930 roku.

Krótko po rozpoczęciu II Wojny Światowej, kilka plemion indiańskich, takich jak Navajo, Apacze, Tohono O'odham i Hopi, opublikowało oficjalny dekret, będący rezygnacją z umieszczania Swastyki w pracy artystycznej. Spowodowane było to niechętnym nastawieniem turystów, którzy już zaczęli interpretować ten symbol niewłaściwie.
Oto tekst dekretu w oryginale:

"Because the above ornament which has been a symbol of friendship among our forefathers for many centuries has been desecrated recently by another nation of peoples.
Therefore it is resolved that henceforth from this date on and forever more our tribes renounce the use of the emblem commonly known today as the swastika or fylfot on our blankets, baskets, art objects, sandpainting, and clothing."

 

 

http://holy-swastika.fotolog.pl/