Artykuł z serii wyprawka dla mamy i niemowlaczka!
DO WYBORU RÓŻNE WZORY
PO ZAKUPIE PROSZĘ WPISAĆ
TEKST Z DOŁU ZDJĘCIA
W WIADOMOŚCI DLA SPRZEDAJĄCEGO
"BRAK WPISU OZNACZA WYBÓR LOSOWY"
brak zdjęcia z kodem w opisie aukcji oznacza brak produktu
proszę nie sugerować się miniaturą
Wysoka jakość w rewelacyjnej cenie
KILKA SŁÓW PRODUCENTA
Wychodząc naprzeciw wymaganiom delikatnej skóry naszych najmłodszych klientów - niemowlaków - do produkcji stosujemy zarówno najlepszej jakości przędzę jak i nowe technologie wykańczalniczo-wzornicze.
Wszystkie nasze produkty posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej i certyfikat Bezpieczny dla Dziecka.
Firma funkcjonuje od 1995r. Przedmiotem naszej działalności jest produkcja tkaniny tetrowej, której sprzedaż prowadzimy zarówno na rynku polskim, jak i na rynkach zagranicznych.
Produkowana przez nas tkanina wykonana jest z najwyższej jakości surowców. Jakość, staranność wykonania oraz atrakcyjne wzornictwo potwierdzone jest przyznanymi nam certyfikatami: Świadectwo Jakości Zdrowotnej oraz certyfikat Bezpieczny dla Dziecka.
Pragniemy zaznaczyć, że nie prowadzimy sprzedaży tetry importowanej. Cały proces produkcyjny i bielenia odbywa się w naszej firmie. Technologia bielenia tkaniny jest preferencyjną metodą wymienioną w dokumencie referencyjnym dotyczącym BAT dla przemysłu włókienniczego - najlepsze dostępne techniki rekomendowane przez Komisję Europejską. Daje to gwarancję, że nasz produkt jest typowo polski i bezpieczny dla dziecka. Wyróżnia nas to spośród innych producentów i daje poczucie indywidualności.
Najlepszej jakości tkanina tetrowa wykonana w 100% z przędzy bawełnianej.
Idealnie biała lub drukowana o różnych gramaturach
SPOSÓB UŻYCIA
W trakcie zmiany pieluszki należy oczyścić skórę - np.: płynem oczyszczającym Mustela lub innym kosmetykiem do skóry delikatnej. Bardzo przydatne w początkowym okresie są duże kwadratowe płatki kosmetyczne Cleanic lub Bella. Następnie należy osuszyć skórę i nanieść na nią warstwę kremu przeciw odparzeniom - np.: firmy Mustela, Linomag lub Sudocrem.
W ofercie posiadamy wszystkie wspomniane wyżej produkty
Na naszych aukcjach prezentujemy Państwu między innymi stale poszerzaną gamę produktów dla przyszłych i obecnych mam oraz ich pociech. Można pogrupować je w takich kategoriach jak:
- kosmetyki pielęgnacyjne dla dzieci,
- kosmetyki pielęgnacyjne dla mam,
- artykuły higieniczne i inne akcesoria dla mam na okres tuż po porodzie,
- produkty związane z karmieniem, pielęgnacją, uspokojeniem i bezpieczeństwem dziecka,
- sprzęt medyczny, jak na przykład profesjonalne termometry
PREZENTOWANE PRODUKTY SĄ NOWE, ORYGINALNIE ZAPAKOWANE , SPRZEDAWANE I ODPOWIEDNIO PRZECHOWYWANE W APTECE CO Z UWAGI NA RESTRYKCYJNE
PRZEPISY FARMACEUTYCZNE ŚWIADCZYĆ MUSI O ICH WYSOKIEJ JAKOŚCI .
Do każdych zakupów dołączamy paragon lub fakturę VAT.
Zachęcamy do skorzystania z naszej kompleksowej oferty!
Niegdyś znienawidzona tetra dziś znów staje się popularna. Tradycyjnych pieluszek z materiału używają dwie grupy kobiet – pierwsze z nich to tzw. ekomamy, które preferują naturalny styl życia w zgodzie ze środowiskiem. Trudno się dziwić, że osoby o takim światopoglądzie odrzucają pokusę kupowania pampersów, jeśli wiadomo, że biodegradacja pieluszki jednorazowej trwa od 300 do 500 lat, a jeden maluch w pierwszych latach życia jest w stanie zużyć ich ok. tony. Na dodatek surowiec, z którego są robione takie pieluchy, to ponoć jedna wielka „trucizna”. Zdaniem ekologów (bo żadna z firm produkujących jednorazówki nie zgadza się z wynikami ich badań), w pampersach znajduje się wiele związków toksycznych, groźnych jeśli nie dla dziecka, to przynajmniej dla przyrody. I nawet jeśli odrzuci się te rewelacje jako zupełnie absurdalne, to trzeba przyznać, że wyprodukowanie i wielokrotne pranie oraz prasowanie kawałka bawełny jest mniej szkodliwe dla środowiska, niż wytworzenie i wyrzucenie na śmietnik jednej pieluchy jednorazowej.
Druga grupa kobiet, wybierających pieluchy tetrowe, to matki małych alergików. Skóra niektórych niemowląt nie toleruje jednorazówek. Założenie takiej pieluchy, nawet na krótko, wiąże się w ich przypadku z wysypką i swędzącym zaczerwienieniem pupy. Czasami jest to wina uczulenia na materiał, z którego zrobione są pieluszki, niekiedy jednak jest to reakcja skóry na wilgoć i brak dostępu powietrza, spowodowanego noszeniem szczelnego „plastra”. Dla takiego delikatnego i skłonnego do alergii niemowlaka naturalna, przewiewna i często wymieniana tetra jest jedynym rozwiązaniem.
Stosowanie tetry - tanie i praktyczne
Zarówno eko-mamy, jak i mamy alergików, mają także inne powody do zachwalania pieluszek wielorazowego użytku. Codzienne stosowanie tetry jest dużo tańsze niż używanie jednorazówek, które stanowią poważny wydatek w domowym budżecie. Natomiast kobiety, które mając kilkoro dzieci, stosowały zarówno jeden, jak i drugi rodzaj pieluch, przyznają, że maluchy wychowane na tetrze szybciej uczyły się siusiania do nocnika, gdyż bardziej odczuwały dyskomfort spowodowany mokrą pieluszką.
Zgodnie ze starą metodą, do jednego pieluszkowania niemowlęcia potrzebne są dwa kawałki tetry. Jeden składa się po przekątnej w trójkąt i układa tak, aby jego wierzchołek pokazywał w dół. Pośrodku trójkąta kładzie się drugą pieluszkę, złożoną w długi prostokąt, a na nim – dziecko. Prostokąt oraz dolny róg trójkąta trzeba przełożyć między nóżkami malca, a dwoma bocznymi rogami trójkąta owinąć malucha na wysokości jego brzuszka. Brzegi materiału trzeba związać (kiedyś spinano je agrafkami!). By tetra nie moczyła śpioszków, sprytne mamy wiążą na pieluszce ceratkę. Ceremonia przewijania jest więc długa i dość skomplikowana, pieluchy dość często odwijają się lub przesuwają, brudząc ubranka. Na szczęście, współczesne zwolenniczki pieluch tetrowych mają do swojej dyspozycji specjalne otulacze oraz majteczki przystosowane do przytrzymywania pieluch z materiału (od 10 do 50 zł). Otulacze mają kształt i formę pieluszki jednorazowej z przytrzymującymi je rzepami lub zatrzaskami. Wykonane są jednak z miękkiej bawełny podszytej laminatem - oddychającym, ale nieprzepuszczającym wilgoci, lub z oddychającej miłej wełny. Wewnątrz otulacza znajduje się kieszonka na pieluszkę lub specjalna zakładka, która podtrzymuje tetrę w prawidłowym położeniu. Takie „majteczki” są wygodne w użyciu i praktyczne – pierze się je co drugi dzień. Niektóre z nich mają system skracania i wydłużania, który sprawia, że „rosną” razem z dzieckiem.
Zabrudzone pieluszki trzeba od razu wypłukać. Powinno się je prać w wysokiej temperaturze (90ºC), przy użyciu płatków mydlanych lub specjalnych delikatnych proszków do ubranek niemowlęcych. Nie powinno się zmiękczać ich w płynach do płukania (aby materiał stał się bardziej miękki i gładki, wystarczy pieluszkę uprasować). Każdy cykl prania warto jednak rozszerzyć o dodatkowe płukanie w czystej wodzie. Takie same zasady obowiązują przy praniu pieluch małych alergików, szczególnie wrażliwych na substancje chemiczne zawarte w kosmetykach i środkach piorących. Starsze dzieci i maluchy bez skłonności do uczuleń mogą nosić pieluchy prane w normalnych proszkach. Zawsze warto jednak wybierać program z wysoką temperaturą, która lepiej usuwa zabrudzenia, czasem też trzeba poprzedzić go praniem wstępnym lub namoczeniem pieluch.