Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PIEC TROCINIAK "KOZA"

03-01-2015, 7:13
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 119 zł     
Użytkownik ERYKpsb
numer aukcji: 4864891967
Miejscowość Stryszawa
Zostało sztuk: 4    Wyświetleń: 360   
Koniec: 02-02-2015 07:06:01

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 10.00 [kg]
Uszkodzony: Nie
Materiał wykonania: Stal
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

    

        STRYSZAWA 32C, 34-205 STRYSZAWA

                   338[zasłonięte]209 / 798[zasłonięte]768   

       [zasłonięte]@op.pl


 

 

PIEC TYPU TROCINIAK KOZA

WYMIARY:

ŚREDNICA 46CM

WYSOKOŚĆ 78CM

 

119

 

  

Opis przedmiotu

 

Piece grzewcze typu "trociniak" są przystosowane do ogrzewania pomieszczeń przeznaczonych do okresowego pobytu ludzi. Konstrukcja pieców umożliwia wykorzystanie jako opału trocin drzewnych. Wykonany jest zgodnie z wymaganiami normy: 
PN-EN-13240 "Ogrzewacze pomieszczeń na paliwo stałe. Wymagania i badania". Podłączenie pieca do przewodu kominowego oraz pierwsze uruchomienie powinno być wykonane przez wykwalifikowanego instalatora.


Opis budowy

Piece grzewcze typu "trociniak" wykonane są z blachy stalowej. Trzon pieca ma kształt walca. Wkład na paliwo podczas normalnej pracy znajduje się wewnątrz trzonu. Regulację dopływu powietrza do komory spalania zapewnia element regulacyjno - zamykający (drzwi na dole trzonu). 

Ustawienie i podłączenie do kanału kominowego


Piec powinien być ustawiony i podłączony porzez osobę o odpowiednich kwalifikacjach. Podłączany piec należy ustawić na podłożu odpornym na ciepło i nacisk. Piec powinien być zlokalizowany w bezpiecznej odległości od drewnianych ścian, mebli i innych obiektów. Ponadto jego lokalizacja powinna zapewniać łatwy dostęp celem obsługi i konserwacji.

Podłączenie do komina należy wykonać bezpośrednio przez przyłącze rurowe. Przy dłuższej, łącznej rurze należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność połączeń między rurami. Pamiętać należy, aby nie wprowadzać rury zbyt głęboko w komin, gdyż istnieje wówczas ryzyko pogorszenia ciągu poprzez spadek drożności komina. UWAGA! Piec powinien posiadać oddzielny kanał dymowy. Niedopuszczalne jest podłączenie kilku ogrzewaczy do jednego kanału.

Instrukcja obsługi pieca typu trociniak

Piece typu trociniak przystosowane są do spalania trocin drzewnych. Niedopuszczalne jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych, drewna, węgla w żadnej postaci, koksu. 

W nowym piecu należy palić tak, aby nie przegrzać 30-50% mocy nominalnej. Po pierwszym paleniu należy wyłączyć go na noc. Takie postępowanie jest niezbędne do tzw. "przepalenia pieca". 

Rozpalanie pieca - zdjąć górną pokrywę pieca, ze środka wyjąć kosz wsadowy. Przy napełnianiu kosza wsadowego, należy posłużyć się wałkiem np. drewnianym o kształcie lekko stożkowym (nie jest dostarczany z piecem), długości ok. 0,5m i mniejszej średnicy ok. 5cm Wałek należy umieścić w osi kosza wsadowego, węższą stroną do dołu. Następnie kosz wsadowy należy wypełnić trocinami, w ilości zależnej od potrzeb, dodatkowo ubijając je tępym przedmiotem. Po ugnieceniu trocin kosz wsadowy należy umieścić spowrotem we wnętrzu pieca i wyjąć stożkowy wałek. Kosz wsadowy musi być ustawiony w taki sposób, aby otwór w jego dnie, pokrywał się z otworem dna wewnętrznego pieca. Otworzyć drzwiczki i poprzez otwór w dnie wewnętrznym rozpalić trociny. Następnie za pomocą drzwiczek wyregulować dopływ powietrza do komory spalania. Zbyt duży dopływ powietrza powoduje szybsze spalanie wkładu paliwa i może grozić przegrzaniem pieca, natomiast zbyt mała ilość powietrza może doprowadzić do wygaśnięcia pieca przed całkowitym spaleniem załadowanych trocin. 

Uwaga! W przypadku przegrzania pieca należy maksymalnie zamknąć drzwiczki, aby maksymalnie ograniczyć dopływ powietrza do komory spalania. 

Czyszczenie pieca - po wypaleniu się wszystkich trocin i wystudzeniu się pieca wynieść go na zewnątrz budynku i tam oczyścić z nagromadzonego popiołu. Następnie ponownie podłączyć go do przewodu kominowego i załadować paliwem. Co roku komin i przewody kominowe powinny być sprawdzone pod względem szczelności. Tak często, jak jest to konieczne, należy usuwać osady popiołu z rury wylotowej. Przewód kominowy należy czyścić mechanicznie przynajmniej raz w okresie sezonu grzewczego. 

Środki bezpieczeństwa - podstawowym elementem gwarantującym bezpieczną pracę pieca jest prawidłowe zabezpieczenie odprowadzenia spalin do komina. Połączenia rury odprowadzającej spaliny z piecem oraz z kominem muszą być szczelne. Ciąg w przewodzie kominowym powinien mieć przynajmniej 0,1mbar. Połączenia rurowe pieca z kominem wykonane z rur łączonych powinno być uszczelnione również na złączach. Podłoga łatwopalna pod piecem i przed drzwiczkami paleniska powinna być zabezpieczona przy pomocy niepalnego materiału - np. blachy (posiadamy taką w sprzedaży). Po okresie grzewczym konieczne jest oczyszczenie pieca i przewodu kominowego. UWAGA! W pomieszczeniach ze specjalnie uszczelnionymi drzwiami i oknami praca pieca może być zakłócona. W takim przypadku należy obowiązkowo zasięgnąć opinii w firmie kominiarskiej, czy w danym pomieszczeniu dopływ powietrza jest wystarczający do prowadzenia procesów spalania.   

 

WYSYŁKA 16ZŁ

 

 

 

 

 

 

U NAS ZA PRZESYŁKĘ PŁACISZ ZAWSZE TYLKO RAZ.

DO 30 KG TYLKO 16 ZŁ KURIER UPS 24H.

WYSTAWIAMY PARAGON LUB FAKTURĘ VAT