Przedstawiamy Państwu grupę zabawek i gier edukacyjnych przeznaczonych zarówno dla dzieci, jaki i dla dorosłych.
Nasze produkty uczą liczenia, koncentracji i spostrzegawczości, rozwijają wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia oraz usprawniają koordynację ruchową dzieci.
Uniwersalność proponowanych przez nas gier edukacyjnych sprawia, że są one zachętą do
wspólnych zabaw dzieci z rodzicami, jak również do gier towarzyskich dorosłych z dorosłymi.
CHIŃCZYK OKRĄGŁY - OBROTOWY
przystosowany również dla osób niedowidzących i niewidomych
wykonany z klonu jawor oraz sklejki
Doskonała zabawa dla dzieci i nie tylko !
wymiary planszy
- wysokość : 35mm
- szerokość : 500 mm
waga całkowita : 3,5 kg
wymiary pionka
- wysokość : 40 mm
- szerokość : 20 cm
Do każdej gry dołączone są dwie kostki drewniane
Gra osadzona jest na obrotowej podstawie, na której umieszczone są dwa łożyska, dzięki temu gracz swobodnie obracając planszą może poruszać się swoim pionkiem nie przeszkadzając innym
HISTORIA GRY
Stara hinduska gra planszowa pachisi jest znana i uprawiana w Indiach do dziś. Oparte na niej gry znane są znane szeroko w Azji, a także na terenie obydwu Ameryk (według historyków dotarły tam z Korei poprzez Syberię i Alaskę). Po podboju arabskim w VII wieku gra dotarła do Hiszpanii - znalazła się w Europie. Joseph Friedrich Schmidt upraszczając znacznie tą grę (na przełomie 1907 i 1908 roku) stworzył chińczyk znany nam we współczesnej postaci. Pomysłodawca założył w 1910 roku istniejącą do dziś znaną z gier i puzzli firmę wydawniczą Schmidt Spiele. Wtedy też gra została przedstawiona szerokiej publiczności. Począwszy od pierwszego wydania w 1914 roku, na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów egzemplarzy, a jej zasady pozostają niezmienne. Co roku w Niemczech odbywają się mistrzostwa kraju, a 28.08.2010 roku odbyły się tam pierwsze mistrzostwa świata
ZASADY GRY
Do gry potrzebna jest plansza, 16 pionków (cztery w kolorze żółtym, cztery w niebieskim, cztery w zielonym i cztery w czerwonym) oraz kostka do gry.
PRZYGOTOWANIE GRY
Na początek każdy z graczy wybiera sobie cztery pionki w jednym kolorze (czerwony, żółty, niebieski lub zielony) i ustawia je w swoim "schowku", czyli kwadracie w kolorze, który wybrał.
PRZEBIEG GRY
- gracze, w ustalonej wcześniej kolejności, rzucają kostką po trzy razy. Kiedy któryś z graczy wyrzuci kostką liczbę 6, wtedy ustawia jeden ze swoich czterech pionków na polu startowym (kropka w "kolorze gracza") i rzuca jeszcze raz, a następnie posuwa się o taką ilość pól w kierunku wskazówek zegara, ile wyrzuci kostką.
- gracze posuwają o taką ilość pól, jaką liczbę wyrzucą kostką.
- pionki posuwają się jedynie na tych polach, które na ilustracji obok są oznaczone kolorem białym (oprócz tego na samym środku).
- jeżeli któryś z graczy wyrzuci 6, ma prawo do jeszcze jednego rzutu (pozostali czekają kolejkę). Kiedy przykładowo ktoś wyrzuci 6, a potem 5, rusza się o 11 pól (6 + 5 = 11). Kiedy wyrzuci 6, a potem jeszcze raz 6, rzuca jeszcze raz itd. Gracz, po wyrzuceniu 6, może także wyprowadzić ze "schowka" kolejny pionek.
- jeśli podczas gry pionek jednego gracza stanie na polu zajmowanym przez drugiego, pionek stojący tutaj poprzednio zostaje zbity i wraca do swojego "schowka".
- kiedy gracz obejdzie pionkiem całą planszę dookoła, wprowadza swój pionek do "domku" - czyli czterech pól oznaczonych własnym kolorem. Do "domku" jednego gracza nie mogą wjechać swoimi pionkami inni gracze.
- kiedy gracz wjechał swoim pionkiem do "domku", a na planszy nie ma żadnych innych pionków, nie ma już żadnej możliwości ruchu, rzuca kostką trzy razy tak, jak na początku gry, aż nie wyrzuci 6.
- to samo gracz wykonuje, kiedy wszystkie pionki zostały zbite i nie ma żadnej możliwości ruchu.
ZAKOŃCZENIE GRY
Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy wprowadzi wszystkie swoje pionki do "domku". Jeśli grają trzy lub cztery osoby, to pozostali trzej (lub dwaj) gracze mogą toczyć dalej grę o 2. i 3. miejsce.
Idealny prezent dla Ciebie lub Twoich bliskich !!!
Serdecznie zapraszamy do zakupu oraz na pozostałe nasze aukcje :
http://alle/show_user_auctions.php?uid=16[zasłonięte]879