Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

piękny duży pierścionek z granatem tsavorite

18-02-2014, 19:04
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 249 zł     
Użytkownik alba007p
numer aukcji: 3958977346
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 21   
Koniec: 18-02-2014 18:58:07

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Rozmiar/Średnica wew. [mm]: 15/17,33
Materiał: Srebro
Kamień : Inny
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Prześliczny, używany pierścionek, okazały, gruby, ciężki, w formie sygnetu. Srebro i przepiękny, mocno wybarwiony tsavorite w kolorze głębokiej zieleni (kamień uzdatniany/ogrzewany). Wielkość frontu ok. 20mm, a kamienia 14x12. Na palec 15/16.

Proszę o wpłatę do 7 dni.

Informacja dodatkowa!

GE Gemstones Empire – Jakub Schulz

http://www.gemstonesempire.com/Kamienie-traktowane.php

Wszystkie wymienione poniżej techniki są dopuszczalne do stosowania w przypadku kamieni jubilerskich. Kamienie poprawiane mogą być tańsze od naturalnych odpowiedników, ale często tak nie jest. Kamienie poprawiane nie są kamieniami sztucznymi ani imitacjami!

Kamienie traktowane (poprawiane) - chcąc poprawić jakość kamieni szlachetnych, półszlachetnych i ozdobnych stosuje się różne techniki, pozwalające na zwiększenie czystości kamieni, polepszenie barwy czy też ukrycie spękań wewnątrz struktury kamienia. Do najczęściej stosowanych technik poprawiania jakości kamieni należą: ogrzewanie, naświetlanie, olejowanie - gotowanie w oleju immersyjnym, wysycanie barwnikiem, rekonstruowanie ,wypełnianie ubytków.

1. Ogrzewanie - polega na poddaniu wysokiej temperaturze, co powoduje zmianę barwy (osłabienie, wzmocnienie lub zmianę na zupełnie inny kolor). Przykładem jest odbarwianie kwarców dymnych lub zamiana ametystów w cytryny. Na zdjęciu powyżej znajduje się wygrzewany cytryn.

2. Naświetlanie – poprzez zastosowanie promieniowania następuje zmiana barwy. W ten sposób uzyskuje się np. zielone ametysty.

3. Olejowanie, czyli gotowanie w oleju immersyjnym powoduje, że olejek immersyjny (zwiększający współczynnik załamania) wypełnia szczeliny w kamieniu. Często stosowana technika w przypadku szmaragdów (jeszcze w miejscu wydobywania, za pomocą pomp), rubinów czy szafirów. Niejednokrotnie olej taki zawiera barwniki wzmacniające barwę

4. Wysycanie barwnikiem - metodą taką jak olejowanie lub po prostu gotowanie w odpowiednich barwnikach. Zależnie od użytej techniki, barwienie może być bardziej lub mniej trwałe. Często barwnik blaknie pod wpływem światła słonecznego lub wymywa się pod wpływem rozpuszczalników takich jak alkohole np. etanol

5. Rekonstruowanie - zbijanie mniejszych kawałków minerału w jeden większy przy pomocy temperatury i ciśnienia.

6. Wypełnianie ubytków - ubytki w kamieniu wypełnia się żywicą, szkłem lub innym tworzywem, często o wyższym współczynniku załamania światła. Ostatnio stosuje się nowoczesne techniki oczyszczania diamentów - usuwa za pomocą lasera skazy (wrostki innych minerałów) a powstały ubytek wypełnia substancją o wysokim współczynniku załamania.