Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PIĘĆDZIESIĄT LAT FILOZOFIA POLSKA 1[zasłonięte]898-19 I INNE

25-01-2012, 11:24
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 39.99 zł     
Użytkownik serdecznie
numer aukcji: 2059702285
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 7   
Koniec: 25-01-2012 20:30:22
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha







PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI - PRZEGLĄD FILOZOFICZNY
ZAŁOŻONY W 1898 R.
WYDAWANY PRZEZ POLSKIE TOW. FILOZOFICZNE Z ZASIŁKU MIN. OŚWIATY
ROCZNIK XLIV, 1—3
PIĘĆDZIESIĄT LAT FILOZOFII w POLSCE
1898 — 1948
DZISIEJSZA FILOZOFIA FRANCUSKA
DZISIEJSZA FILOZOFIA W STANACH
ZJEDNOCZONYCH



PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W DOLNEJ CZĘŚCI AUKCJI (CZASAMI TRZEBA WYKAZAĆ SIĘ CIERPLIWOŚCIĄ W OCZEKIWANIU NA ICH DOGRANIE)

AUTOR -
PRACA ZBIOROWA

WYDAWNICTWO, WYDANIE, NAKŁAD -
WYDAWNICTWO - 1948 WARSZAWA-KRAKÓW
SKŁAD GŁÓWNY : KSIĘGARNIA PZWS WARSZAWA, PLAC DĄBROWSKIEGO 8.

WYDANIE - 1
NAKŁAD - ??? EGZ.

STAN KSIĄŻKI -
DOSTATECZNY + JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM, NIEPOROZCINANE KARTY, PRZYBRUDZENIA, USZKODZENIA, POLUZOWANE KARTY) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).

RODZAJ OPRAWY -
ORYGINALNA, MIĘKKA

ILOŚĆ STRON, WYMIARY, WAGA -
ILOŚĆ STRON - 301
WYMIARY - 25 x 17,5 x 1,5 CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - 0,501 KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)

ILUSTRACJE, MAPY ITP. -
NIE ZAWIERA


KOSZT WYSYŁKI -
8 ZŁ - KOSZT UNIWERSALNY, NIEZALEŻNY OD ILOŚCI I WAGI, DOTYCZY PRZESYŁKI PRIORYTETOWEJ NA TERENIE POLSKI.

ZGADZAM SIĘ WYSŁAĆ PRZEDMIOT ZA GRANICĘ. KOSZT WYSYŁKI W TAKIM PRZYPADKU, USTALA SIĘ INDYWIDUALNIE WEDŁUG CENNIKA POCZTY POLSKIEJ I JEST ZALEŻNY OD WAGI PRZEDMIOTU. (PREFEROWANYM JĘZYKIEM KONTAKTU POZA OCZYWIŚCIE POLSKIM JEST ANGIELSKI, MOŻNA OCZYWIŚCIE PRÓBOWAĆ KONTAKTU W SWOIM JĘZYKU NATYWNYM.)

I AGREE to SEND ITEMS ABROAD. The COST of DISPATCHING In SUCH CASE, IS ESTABLISH ACCORDING TO PRICE-LIST of POLISH POST OFFICE SEVERALLY And it IS DEPENDENT FROM WEIGHT of OBJECT. ( The PREFERRED LANGUAGE of CONTACT WITHOUT MENTIONING POLISH IS ENGLISH, BUT YOU CAN OBVIOUSLY TRY TO CONTACT ME IN YOUR NATIVE LANGUAGE.)


DODATKOWE INFORMACJE - W PRZYPADKU UŻYWANIA PRZEGLĄDARKI FIREFOX MOŻE WYSTĄPIĆ BŁĄD W POSTACI BRAKU CZĘŚCI TEKSTU LUB ZDJĘĆ, NIESTETY NARAZIE JEDYNYM ROZWIĄZANIEM JAKIE MOGĘ ZAPROPONOWAĆ TO UŻYCIE INTERNET EXPLORERA LUB WYSZUKIWARKI "OPERA", Z GÓRY PRZEPRASZAM ZA NIEDOGODNOŚCI.
PRZY OKAZJI PRZYPOMINAM O KOMBINACJI KLAWISZY CTRL+F (PRZYTRZYMAJ CTRL I JEDNOCZEŚNIE NACIŚNIJ F), PO NACIŚNIĘCIU KTÓREJ Z ŁATWOŚCIĄ ZNAJDZIESZ INTERESUJĄCE CIĘ SŁOWO O ILE TAKOWE WYSTĘPUJE W TEKŚCIE WYŚWIETLANEJ WŁAŚNIE STRONY.



SPIS TREŚCI LUB/I OPIS

Niniejszy zeszyt „Przeglądu Filozoficznego" jest zeszytem jubileuszowym, ukazuje się w 50 lat od założenia pisma. Przez lata te wychodziło ono bez przerwy — z wyjątkiem jednej przymusowej w czasie okupacji niemieckiej 1939—1945. Dla upamiętnienia rocznicy zeszyt ten chce zobrazować, co w filozofii polskiej działo się od założenia pisma. Przedstawia to osobno dla każdego z sześciu głównych środowisk filozoficznych: warszawskiego, lwowskiego, krakowskiego, wileńskiego, poznańskiego, lubelskiego.
Uzupełnienie zarysu historycznego stanowią rozprawy dobrane tak, by reprezentowały wszystkie środowiska: rozprawy prof. T. Kotarbińskiego, dr J. Hosiasson-Lindenbaumowej i dr A. Nowickiego są ze środowiska warszawskiego, prof. R. Ingardena i doc. I. Dąmb-skiej z dawnego środowiska lwowskiego, doc. M. Heitzmana z krakowskiego, prof. T.tCzeżowskiego z wileńskiego, prof. C. Znamię-rowskiego z poznańskiego, prof. S. Swieżawskiego z lubelskiego. Zarazem rozprawy dobrane są tak, by reprezentowały różne dziedziny uprawiane w Polsce: rozprawy J. Lindenbaumowej, T. Cze~ żowskiego i I. Dąmbskiej należą do logiki i teorii poznania, R. Ingardena, C. Znamierowskiego, T. Kotarbińskiego i A. Nowickiego do teorii wartości i etyki, S. Swieżawskiego i M. Heitzmana do historii filozofii.
Polskiej bibliografii filozoficznej, jaka była podana w poprzednim roczniku, zeszyt niniejszy nie kontynuuje, ponieważ wznowiony zostaje „Ruch Filozoficzny", którego jest ona jednym z naczelnych zadań. Natomiast zeszyt prowadzi dalej przegląd tego, co podczas wojny i po wojnie działo się w filozofii zagranicznej: omawia filozofię w Ameryce, Francji i Szwecji. Dalszy ciąg tej serii znajdzie się w zeszytach następnych. A dopiero po jej ukończeniu podawane będą recenzje poszczególnych książek swoich i obcych. Obecnie włączone są tylko dwa studia krytyczne o nowych książkach Russella i Ducasse7a, które wzbudziły w świecie szczególne zainteresowanie i dyskusje.
Filozofia polska poniosła w ostatnich miesiącach ciężkie straty przez śmierć ks. prof. Konstantego Michalskiego i prof. Zygmunta Zawirskiego. Wspomnienia o nich będą podane w najbliższym zeszycie „Przeglądu Filozoficznego".





TREŚĆ ZESZYTU:

PIĘĆDZIESIĄT LAT POLSKIEJ FILOZOFII :
WŁADYSŁAW TATARKIEWICZ: Pięćdziesiąt lat filozofii w Warszawie 3 IZYDORA DĄMBSKAr.Czterdzieści lat filozofii we Lwowie .... 14 BOLESŁAW GAWECKI: Pięćdziesiąt lat filozofii w Krakowie ... 26 TADEUSZ CZEŻOWSKI: Wileńskie środowisko filozoficzne . ... 37 JANUSZ SAWASZKIEWICZ: Pięćdziesiąt lat filozofii w Poznaniu . . 41 O. JACEK WORONIECKI: Lubelskie środowisko filozoficzne ... 50 ANDRZEJ GRZEGORCZYK: Bibliografia prac o polskiej filozofii współczesnej .................. 56
ROZPRAWY :
JANINA HOSIASSON-LINDENBAUMOWA: Postęp wiedzy z punktu
widzenia poznawczego ............. 59
TADEUSZ CZEŻOWSKI: Przyczynek do analizy rozumowania . . . W
IZYDORA DĄMBSKA: W sprawie tzw. nazw pustych..... 77 ]
ROMAN INGARDEN: Uwagi o względności wartości..... 83
CZESŁAW ZNAMIEROWSKI: Ocena.......... 95
TADEUSZ KOTARBIŃSKI: O istocie oceny etycznej...... 114
ANDRZEJ NOWICKI: Co to są bohaterskie czyny i czy zawsze należy
je spełniać?................. 120
STEFAN ŚWIEŻ AWSKI: Centralne zagadnienie tomistycznej nauki
o duszy ................. 131
STUDIA KRYTYCZNE :
MARIAN HEITZMAN: Historia filozofii Bertranda Russeira (w związku
z książką: History of Western Philosophy)........ 190
MIECZYSŁAW CHOYNOWSKI: Czy filozofia jest nauką? (w związku
z książką: C. J. Ducasse, Philosophy as a Science) . . . ... 198
FILOZOFIA ZA GRANICĄ :
Współczesna filozofia s.zwedzka, przez Konrada Marc-Wogau 218 Filozofia francuska 1939—1946, przez Alberta Warkocza . . .220 Filozofia w Stanach Zjednoczonych:
1. Wstęp, przez Henryka Hiża........... 234
2. Logika, przez Henryka Hiża ..........., 241
3. Teoria indukcji, przez Williaraa Craig'3, tłum. Danuta Wicentowicz-Hiżowa................. 249
4. Filozofia nauk społecznych, przez Alicję Iwańską..... 256
5.. Metodologia psychologii, przez Danutę Wicentowicz-Hiżową . . 263
6. Teoria poznania, przez Henry W. Johnstone!a, tłum. Stefan Morawski 271
7. Etyka i teoria wartości, przez Henry Davida AikenJa tłum. Stefan Morawski ................. 276
ANGIELSKIE STRESZCZENIA ROZPRAW: 283





Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.


ZOBACZ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

ZOBACZ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT


NIE ODWOŁUJĘ OFERT, PROSZĘ POWAŻNIE PODCHODZIĆ DO LICYTACJI