Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Per mulierem Kobieta w dawnej Polsce, Nowa

28-04-2014, 18:18
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 58 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4106011460
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 4   
Koniec: 28-04-2014 18:18:52

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Per mulierem Kobieta w dawnej Polsce, Nowa
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]18174
Wymiar: 17.0x24.5cm
Ilość stron: 496
Rok wydania: 2013
Wydawca: dig
Stan: Nowa
Rodzaj okładki: Twarda

Opis książki

Podtytuł: w średniowieczu i w dobie staropolskiej
Niniejszy tom, w którym znalazły się aż 32 artykuły, stanowi pokłosie sesji naukowej „Per mulierem... Kobieta w dawnej Polsce”, która odbyła się w Kielcach, w dniach 2–3 grudnia 2009 roku z inicjatywy Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Zamieszczone w niniejszym tomie opracowania mają różnorodną tematykę, nakreśloną na szerokim tle chronologicznym, począwszy od średniowiecza aż po czasy nowożytne. Ich autorami są historycy reprezentujący ośrodki naukowe polskie i zagraniczne. Za wstęp posłużyły rozważania na temat zagadnień genderowych, ujętych na szerszym, europejskim tle. W pierwszym bloku tematycznym „Wzorzec kobiecy postulowany i postrzegany” znalazły się artykuły mówiące z jednej strony o kobiecie jako niedoścignionym wzorcu doskonałości (propagowanym np. w średniowiecznych kazaniach czy utworach hagiograficznych), z drugiej — jako uosobieniu wszelkich przywar i ludzkich słabości (w literaturze pięknej i publicystyce), a także teksty podejmujące tematykę kobiecego wykształcenia. Referaty z drugiej części „Kobieta w życiu publicznym i prywatnym wielkiej i małej ojczyzny” poruszają kwestie m.in. aktywności niewiast na polu gospodarczym, kulturalnym, politycznym, czy też ich konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości. Ukazują kobiety w kręgu powiązań krewniaczych, żyjące w formalnych i nieformalnych związkach lub wybierające model życiowy realizowany w zgromadzeniach zakonnych. Czytelnik znajdzie w tomie również teksty dotyczące troski o kobiece zdrowie, odwołujące się do staropolskich zielników i poradników medycznych, oraz dotyczące okresu ciąży i połogu.
Zobacz także...