Zestaw: lustrzanka cyfrowa + obiektyw.
PENTAX K-5 II body.
Pentax Ricoh Imaging Company wprowadziła do swojej oferty nową lustrzankę PENTAX K-5 II. Konstrukcja jest zmodyfikowaną wersją dobrze znanego modelu K-5. Główna zmiana dotyczy zastosowania nowego systemu autofokus SAFOX X.
Główne cechy:
-
Nowy 11-punktowy system ustawiania ostrości SAFOX X.
-
16.3 megapikselowa matryca CMOS.
-
Stabilizacja matrycy.
-
Wysokiej jakości 3-calowy monitor LCD z funkcją Live View.
-
Jasny, czytelny wizjer optyczny ze 100% pokryciem polem widzenia.
-
77-polowy pomiar ekspozycji.
-
Elektroniczna poziomica.
-
Magnezowa obudowa.
-
77 uszczelek w korpusie (możliwość pracy w temp. -10°C).
-
Zdjęcia seryjne 7kl./sek.
-
Pliki RAW w zapisie 14 bitowym.
-
Live-View z funkcją detekcji twarzy AF oraz możliwością zdjęć seryjnych.
-
Filmy Full HD 1960x1080 pikseli, 16:9, 25 kl./sek.
-
Regulacja FF/BF.
-
Redukcja szumów ekspozycji.
-
Redukcja szumów wysokiego ISO.
-
Zdjęcia HDR, łączenie trzech zdjęć o różnej rozpiętości tonalnej.
-
Automatyczna kompensacja dystorsji i aberracji chromatycznej.
Nowy model ma być następcą Pentaxa K-5, wprowadzonego na rynek w październiku 2010 roku. Jako flagowy model z serii K, K-5 II oferuje wiele zaawansowanych i przyjaznych dla użytkownika funkcji, w tym nowo opracowany sensor AF działający na zasadzie detekcji fazy. AF posiada polepszony zakres detekcji od −3 do 18 EV. Wyposażony został w 11 punktów AF, z czego 9 punków stanowią czujniki krzyżowe. Dzięki wprowadzonym zmianom celność nowego systemu AF ma ulec zdecydowanej poprawie, w szczególności z jasnymi obiektywami.
W stosunku do modelu K-5 powiększeniu uległ także bufor wykorzystywany podczas wykonywania zdjęć seryjnych. W nowym modelu można wykonać w serii do 22 zdjęć RAW lub 30 zdjęć JPEG (przy czułości ISO 100). Maksymalna szybkość zdjęć seryjnych nie uległa zmianie i wynosi nadal 7 kl/s.
Pentax K-5 II zaopatrzony został w matrycę CMOS o wymiarach 23.7 x 15.7 mm. Zapewnia ona bardzo szybki odczyt danych, zdecydowanie szybszy od poprzednich matryc. W połączeniu z procesorem obrazowym PRIME II (PENTAX Real Image Engine) aparat, przy zastosowaniu 16.28 efektywnych megapikseli, dostarcza wysokiej rozdzielczości zdjęcia z szumem zredukowanym do minimum. Lustrzanka K-5 II może pracować w zakresie czułości ISO 100 do ISO 12800 z możliwością rozszerzenia do ISO 51200.
K-5 II wyposażony jest w 3-calowy, szerokokątny monitor LCD o rozdzielczości 921 tys punktów. Umieszczona pomiędzy przednim szklanym panelem (pokrytym powłoką antyrefleksyjną) a ekranem LCD specjalna warstwa żywicy zmniejsza odbicia i rozproszenie światła, co za tym idzie skutecznie zapobiega powstawaniu cieni i znacznie ogranicza utratę jasności. Dodatkowo przedni panel został wykony z hartowanego szkła, aby zapobiec zarysowaniom i innym uszkodzeniom mechanicznym.
Aparat posiada szklany wizjer z pryzmatem pentagonalnym pokrywający 100% pola widzenia. Wizjer
oferuje powiększenie na poziomie 0.92 x (przy obiektywie 50 mm f/1.4 z ostrością na nieskończoność).
Korpus K-5 II to solidna i wytrzymała konstrukcja składająca się ze szkieletu wykonanego z walcowanej i nierdzewnej stali, usztywniającego konstrukcję i zapewniającego ochronę wszystkim elementom. Zewnętrzna obudowa to wytrzymały i lekki stop stali magnezowej. 77 uszczelek zabezpiecza aparat przed kurzem, wodą jak i umożliwia pracę przy temperaturze -10°C.
Migawka pozwala na wykonywanie zdjęć z maksymalnym czasem 1/8000 sek. a jej wytrzymałość to 100,000 wyzwoleń. K5 II jest przykładem na to, iż aparat półprofesjonalny czy profesjonalny nie musi być kojarzony z dużym korpusem czy sporą wagą.
Wymienna optyka może znaleźć zastosowanie również podczas rejestracji klipów filmowych. Aparat K-5 II rejestruje filmy w formacie 16:9, z maksymalną rozdzielczością Full HD 1920 x 1080 pikseli. Prędkość rejestracji to 25 kl./sek. Dodatkowo w trakcie nagrywania mamy możliwość płynnej regulacji przysłony oraz podłączenia zewnętrznego mikrofonu stereo.
Dedykowany przycisk do zdjęć niestandardowych (Custom Image) pozwala użytkownikowi na wybór jednego z 9 trybów ustawień przed wykonaniem zdjęcia. W każdym z nich dowolnie można zdefiniować generalną tonację zdjęcia, natężenie kolorów, kontrast oraz ostrość. W dowolnym momencie możemy dokonać podglądu zdjęcia (podgląd cyfrowy lub Live View) i sprawdzić, czy finalny efekt będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.
Dzięki czujnikowi, tryb kontrastowego AF podczas zdjęć Live View działa szybko i precyzyjnie. Dodatkowo mamy do dyspozycji na wyświetlaczu LCD wyświetlanie wspomagającej siatki (3 rodzaje) w tym „złoty podział”.
Pentax K-5 II wyposażony jest w system stabilizacji matrycy, o wydajności od 2.5 do 4 EV. Dodatkowo aparat posiada elektroniczny wskaźnik ułatwiający użytkownikowi precyzyjne wypoziomowanie aparatu. Przewagą opatentowanego przez Pentax systemu stabilizacji jest fakt, że został on zintegrowany z korpusem, niezależnie od zastosowanego obiektywu.
SIGMA 17-50 f/2.8 EX DC HSM mocowanie Pentax/Samsung
Jasny obiektyw standardowy, wyposażony w ultradźwiękowy silnik HSM. Oferuje szeroki kąt widzenia od ogniskowej 17mm, gwarantując przy tym stałą maksymalną przysłonę F2.8 w całym zakresie ogniskowych, co czyni z niego idealne narzędzie do wielu rodzajów fotografii, jak: portret, krajobraz czy architektura.
Główne cechy:
-
Jasny obiektyw standardowy.
-
Stała maksymalna przysłona F2.8
- Ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor).
-
Szeroki kąt widzenia - od ogniskowej 17mm.
-
Nowego rodzaju soczewki FLD ("F" Low Dispersion).
-
Wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne.
-
Minimalna odległość ostrzenia - 28cm.
-
System wewnętrznego ostrzenia.
Dwie nowego rodzaju soczewki FLD ("F" Low Dispersion), których zachowanie jest zbliżone do fluorytu, oraz dwa elementy wykonane w technologii "Glass Mold" i jedna hybrydowa soczewka sferyczna, zapewniają idealną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji. Najnowsze, wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne redukują flary i "duszki" przy fotografowaniu pod słońce. Obiektyw zapewnia ostre i kontrastowe zdjęcia w całym zakresie ogniskowych, nawet na maksymalnie otwartej przysłonie.
Obiektyw ten wyposażony został w ultradźwiękowy napęd HSM (Hyper Sonic Motor), zapewniający bardzo cichą i szybką pracę AF. Minimalna odległość ostrzenia wynosi 28cm w całym zakresie ogniskowych, co daje skalę odwzorowania macro 1:5. Zaokrąglona, 7 listkowa przysłona zapewnia atrakcyjne rozmycie obszarów znajdujących się poza głębią ostrości. System wewnętrznego ostrzenia powoduje, iż przednia soczewka pozostaje nieruchoma, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie tulipanowej osłony przeciwsłonecznej oraz połowowego filtra polaryzacyjnego.
Czytaj Oznaczenia obiektywów Sigma.
SIGMA 17-50 f2.8 EX DC HSM – specyfikacja techniczna:
Ogniskowa:
|
zmienna
|
Konstrukcja:
|
17 elementów w 13 grupach
|
Max. wartość przesłony:
|
22.0
|
Min. wartość przesłony:
|
2.8
|
Listki przesłony:
|
7
|
Kąt widzenia:
|
72.4 - 27.9 stopnia
|
Średnica filtra:
|
77
|
Dystans minimalny:
|
28cm od matrycy aparatu
|
Wymiary (śr. x dł.):
|
83.5mm x 91.8mm
|
Waga:
|
565g
|
Specjalny program gwarancyjny obiektywów Sigma w Polsce.
Gwarancja Sigma 2+1.
Obiektywy serii podstawowej, kupione w oficjalnej sieci dystrybucji objęte są standardowo 2-letnią gwarancją z opcją odpłatnego wydłużenia o kolejny rok.
Łączny okres opieki gwarancyjnej na podstawową serię obiektywów wynieść może 3 lata.
Gwarancja Sigma 3+2
Obiektywy profesjonalnej serii EX, kupione w oficjalnej sieci dystrybucji objęte są standardowo 3-letnią gwarancją z opcją odpłatnego wydłużenia o kolejne 2 lata.
Łączny okres opieki gwarancyjnej na obiektywy profesjonalnej serii EX wynieść może 5 lat.
Istotnym wyróżnikiem obiektywów Sigma jest ich japońska jakość. Sigma, jako jedna z ostatnich już marek sprzętu fotograficznego, projektuje oraz produkuje swój sprzęt wyłącznie w Japonii. Dzięki pracy najwyższej klasy specjalistów, tworzących dział badawczo-rozwojowy, oferta produktowa firmy zawsze wyprzedza zapotrzebowanie użytkowników, a dopracowane do perfekcji procedury kontroli jakości decydują o tym, że każdy egzemplarz obiektywu spełnia złożone standardy jakości.
Kalibracja obiektywów Sigma
Sigma Corporation wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników lustrzanek cyfrowych wyposażyła także polski serwis w sprzęt do kalibracji AF. Kalibracja polega na dostrojeniu elektroniki sterującej pracą obiektywu – bez ingerencji w aparat. Pozwala to na usunięcie wszelkiego rodzaju problemów mogących pojawić się w działaniu systemu AF obiektywów Sigma.
Czytaj Kalibracja obiektywów Sigma
W zestawie:
- aparat,
- kabel USB I-USB7,
- akumulator D-LI90, - ładowarka K-BC90, - pasek O-ST132, - kabel AV I-AVC7,
- muszla oczna FR, - przykrywka na gorącą stopkę FK, - przykrywka mocowania obiektywu,
- oprogramowanie na płycie CD, - instrukcja obsługi PL,
- gwarancja PL,
- obiektyw.
|