Transport
Zapewniamy transport wraz z rozładunkiem w promieniu 50 km od Łodzi. Transport w dalsze części kraju możliwy jest po uzgodnieniu i najczęściej realizowany jest przez firmy zewnętrzne.
Szukasz kotła na pellet?
Na pozostałych naszych aukcjach istnieje możliwość korzystnego zakupu specjalnych kotłów i piecy przeznaczonych do spalania pelletu.
UWAGA PROMOCJA!!! Poleć znajomym zakup kotła u nas. W zamian za skuteczne polecenie otrzymasz bardzo atrakcyjny rabat na zakup pelletu.
Szczegóły promocji:
500-[zasłonięte]-108
Najwyższej jakości pellet - z certyfikatem DIN
-1000 kg ( jedna tona )Wypróbuj nasz pellet - zamów próbną partię 300 kg z dowozem
- do znalezienia na innych naszych aukcjach!
! UWAGA ! Cena promocyjna obowiązująca do wyczerpania zapasów.Prowadzimy również sprzedaż hurtową.
Idealny pellet do najlepszych i najdrożych kotłów na pellet - Kostrzewa, Defro, Lazar, Biawar itp.
Produkowany z czystych trocin liściasto - iglastych (50%/50%), granulacja
8 mm.
Pakowany w lekkie i poręczne worki 15kg.
Wysoka kaloryczność - powyżej 19 GJ/t
Bardzo mała ilość popiołu - poniżej 0,5%
Możliwy TANI transport
Masz pytania? Zadzwoń i zapytaj:
500-[zasłonięte]-108Odbiór osobisty:
95-100 Zgierz, ul Zachodnia 2 Oto kilka zalet pelletu:
- zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ pellet jest tani, a 1 tona zastąpi z powodzeniem tonę eko-groszku i węgla, lub 500 litrow oleju opałowego
- zachowasz czystość w miejscu magazynowania, ponieważ pellet pakowany jest w szczelne worki.
- zachowasz czystość w domu, ponieważ po spaleniu z jednej tony pelletu pozostaje 5 - 10 kg popiołu, a to oznacza, że popielnik trzeba opróżniać nie częściej niż raz na 3 - 4 tygodnie.
- chronisz najbliższe środowisko - spaliny z pelletu nie zanieczyszczają powietrza, którym oddychasz Ty, oraz Twoi najbliżsi. Głównymi produktami spalania pelletu są dwutlenek węgla, woda oraz śladowe ilości tlenków azotu i siarki. Spaliny z pelletu są równie ekologiczne co dużo droższy gaz i olej opałowy.
Co to jest pellet?Pellety to wysokoenergetyczny granulat opałowy powstający ze sprasowanych pod wysokim ciśnieniem trocin, wiórów, słomy, otrąb pszennych lub łuski słonecznika. Są powszechnie wykorzystywane w Skandynawii, Austrii, Niemczech czy Danii i coraz popularniejsze również w Polsce. Pellety są uznawane za jeden z najlepszych substytutów paliw tradycyjnych. Charakteryzują się niską wilgotnością (8-12%), niewielką zawartością popiołów (0,5%) i substancji szkodliwych dla środowiska. To opał, który ma wiele zalet i zdobywa uznanie wszędzie tam, gdzie liczy się efektywność, czystość i wygoda ogrzewania.
Efektywność energetyczna pelletu porównywalna jest z sezonowanym drewnem lub średniej jakości węglem kamiennym. Wartość opałowa 1 kg pelletu wynosi od 17000 do.19000 kJ, a ciepło spalania od 19000 do 22500 kJ. Pellety to jedno z najtańszych paliw. Koszty ogrzewania za pomocą pelletu są tak niskie, że opłaca się zainstalować specjalny kocioł nie tylko w nowych budynkach, ale również wymienić starą instalację. Koszt inwestycji zwraca się w ciągu kilku lat.
Nowoczesne kotły na pellety są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają codziennego dozoru, zapewniając komfortową eksploatację, podobnie jak kotły na olej opałowy, czy gaz ziemny. Wystarczy co pewien czas uzupełnić dozownik pieca o kolejną porcję pelletu. Spalanie pelletu zapewnia utrzymywanie kotłowni w czystości bez uciążliwego pyłu węglowego. Konfekcjonowanie w workach pozwala na wygodne zaopatrywanie zasobnika. Lekkie, poręczne worki z pelletami można przewozić niemal każdym środkiem transportu. Pellety łatwo przechowywać. Są czyste jak żaden inny opał ! Pachną trocinami, słomą lub słonecznikiem, są wolne od pyłu i nie pozostawiają po sobie niemal żadnych zanieczyszczeń. Po spaleniu pozostawiają niewielką ilość popiołu, który składa się wyłącznie z substancji mineralnych i może być używany jako nawóz. Pellety to ekologiczne paliwo z biomasy.
Głównymi produktami spalania pelletu są dwutlenek węgla, którego nie zalicza się do ogólnego bilansu energii, ponieważ służy odnawianiu biomasy, a także woda oraz śladowe ilości tlenków azotu i siarki.