W nowym, rozszerzonym wydaniu, uzupełnionym o bieżącą podstawę programową Anna Klim-Klimaszewska porusza zagadnienia stanowiące podstawę pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym.
W książce przedstawiono najważniejsze zagadnienia i problemy wychowania przedszkolnego, a także scenariusze praktycznych zajęć, których celem jest prawidłowe wychowanie dzieci.
„Pedagogika przedszkolna. Nowa podstawa programowa” jest unikalną pozycją na polskim rynku wydawniczym. Książka przeznaczona jest dla nauczycieli przedszkolnych, studentów pedagogiki, rodziców, a także wszystkich zainteresowanych tematem.
Prof. nzw. dr hab. Anna Klim-Klimaszewska, pedagog, pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Dydaktyki w Instytucie Pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Kieruje Zakładem Wychowania Przedszkolnego funkcjonującego w strukturze Instytutu. Jest autorką ponad 150 publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym wydawanych w kraju i za granicą.
„Edukacja przedszkolna jest w Polsce pierwszym etapem systemu kształcenia. Jego głównym zadaniem jest nie tylko pomoc rodzicom w sprawowaniu nad dziećmi opieki wychowawczej ale przede wszystkim stymulowanie ich wszechstronnego rozwoju i przygotowanie do szkoły. To wymaga od nauczycieli przedszkoli rozległej wiedzy o dziecku, wysokich umiejętności organizatorskich oraz twórczej postawy. Sprostać temu może tylko dobrze wykształcony nauczyciel. Podstawę kształcenia kandydatów do pracy w przedszkolu, jak podnoszenia kwalifikacji czynnych zawodowo nauczycieli, stanowi teoretyczna i praktyczna wiedza z zakresu edukacji przedszkolnej.”
Maria Podhajecka, Vladimir Gerka
Gra edukacyjna oknem do poznawania dziecięcego świata
ISBN:[zasłonięte]978-83329-90-8
Oprawa: miękka
Ilość stron: 250
Wysokość: 230 mm
Szerokość: 160 mm
Grubość grzbietu: 20 mm
Dla dzieci w wieku przedszkolnym gra jest darem, który należy zrozumieć i intensywnie rozwijać. W edukacji przedszkolnej konieczne jest stworzenia korzystnych warunków dla gry, przeznaczyć na nią wystarczająco dużo miejsca i czasu. Gra w warunkach przedszkolnych jest edukacyjnym fenomenem. Prezentowana książka oferuje zestaw 169 gier edukacyjnych. Zostały one opracowane wielofunkcyjnie w kontekście teoretycznym, metodycznym i praktycznym. Profesjonalnie rozumieć grę, wiedzieć, jak grać, uczyć grać siebie i dzieci, wszechstronnie projektować gry i wdrażać je do procesu edukacyjnego a także dokonywać ich ewaluacji jest pedagogicznym mistrzostwem i artyzmem. Prof. dr hab. Mária Podhájecká jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie w Preszowie na Słowacji. Swoje naukowe zainteresowania badawcze i działalność pedagogiczną skupia na problematyce pedagogiki przedszkolnej i specjalnej, zajmuje się także pedagogiką inkluzyjną, diagnozą pedagogiczną oraz dydaktyką wychowania przedszkolnego. W centrum jej badań naukowych znajdują się interdyscyplinarne projekty edukacyjne dotyczące gry w edukacji przedszkolnej. Mgr inż. Vladimír Gerka wysokiej klasy ekspert, autor wielu krajowych i międzynarodowych projketów i publicznych wystąpień w zakresie ekonomii, zarządzania, pedagogiki, filozofii i sfery duchowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczestniczy w opracowywaniu strategicznych dokumentów dotyczących edukacji dzieci i młodzieży.
Przesyłki Poczty Polskiej są w każdy czwartek w godzinach porannych. Przesyłki kurierskie nadawane są właściwie codziennie. Wyjątkiem są sytuacje szczególne i okres przedświąteczny, kiedy wysyłki nadawane są znacznie częściej.
Przy zakupie więcej niż jednej książki za wysyłkę płaci się tylko raz.