Train Simulator 2014 to kolejna odsłona rewelacyjnego symulatora pociągu wyprodukowanego przez RailSimulator.com. Co roku amatorzy i pasjonaci kolei otrzymują wszystko, co kochają najbardziej:
niezwykłą, bardzo szczególową grafikę
poczucie realizmu, oszałamiającą prędkość na szynach
wiernie odwzorowane modele pociągów i rzeczywistych tras
pełne wyzwań nowe tryby gry
Ogromna społeczność fanów, która pokochała tę symulację i możliwość tworzenia własnych tras sprawiła, że Train Simulator należy postrzegać już nie tylko w kategoriach gry, lecz raczej w wymiarze wirtualnego hobby.
Najważniejszą cechą gry jest ulepszony tryb kariery, pozwalający zasiąść w wiernie odwzorowanych maszynach – zarówno tych klasycznych, parowych i spalinowych, jak i nowoczesnych elektrycznych – i cieszyć się wrażeniami z jazdy, podróżując do 300 km/h po trasach, rozciągających się na ponad 200 km. Daje to graczom możliwość dokładnego poznania ogromnej ilości rzeczywistych modeli lokomotyw oraz kultowych, wiernie odwzorowanych tras. Niemniej ważnym elementem gry jest rozbudowany edytor, dający nam możliwość tworzenia własnych tras i dzielenia się nimi z graczami z całego świata dzięki możliwościom, jakie daje wprowadzona w zeszłorocznej odsłonie obsługa Steam Workshop.
W edycji 2014 dodano nowy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu nawet mniej doświadczeni amatorzy kolei będą w stanie szybko opanować tajniki jazdy i rozwijać swoją karierę. Dodatkową zachętą są zdobywane za postępy w grze punkty, dzięki którym nagradzani jesteśmy medalami i osiągnięciami. Autorzy wprowadzili do gry całkiem sporą liczbę usprawnień wizualnych, takich jak bardziej szczegółowa grafika, nowy system kamer i nowoczesne efekty graficzne czyniące wrażenia z jazdy jeszcze bardziej realistycznymi.
Train Simulator 2014 jest w pełni zgodny ze wszystkimi dotychczas wydanymi dodatkami, wprowadzającymi nowe modele lokomotyw i nowe trasy. Ich stale zwiększająca się liczba jest gwarancją długiej zabawy i sprawia, że produkcją RailSimulator.com niełatwo się znudzić.
Wymagania:
System operacyjny: Windows XP/Vista/Win7/Win8
Procesor: Core 2 Duo / AMD Athlon X2
Pamięć: 2 GB
Miejsce na dysku twardym: 6 GB
Karta graficzna 3D: 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza)
karta dźwiękowa zgodna z DirectX
czytnik CD-ROM 16x
mysz, klawiatura, połaczenie internetowe