Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

PAUL CLANCY - W POSZUKIWANIU ŻYCIA NOWA

27-01-2012, 23:56
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 15.50 zł     
Użytkownik ebukinista
numer aukcji: 2058253940
Miejscowość KOCZARGI NOWE
Wyświetleń: 8   
Koniec: 25-01-2012 07:48:38
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

WITAM SERDECZNIE.KIEDYŚ BYŁEM e-bukinista TERAZ JESTEM ebukinista i ZAPRASZAM DO ODWIEDZENIA MOJEJ STRONY - ,, O MNIE ,,.ZANIM NAPISZECIE PAŃSTWO DO MNIE.

UDZIAŁ W AUKCJI TO AKCEPTACJA WARUNKÓW PRZEDSTAWIONYCH NA STRONIE ,,O MNIE,,

STAN 10/10.MA PANI/ PAN PYTANIE PROSZĘ DZWONIĆ 600 347 804 LUB NAPISAĆ.POZDRAWIAM I ŻYCZĘ UDANEJ LICYTACJI.DO MOMENTU POWSTANIA ANTYKWARIATU STACJONARNEGO KSIĄŻKI TYLKO WYSYŁAMY !!!.


W poszukiwaniu życia. Badania Układu Słonecznego


ISBN: [zasłonięte]978-8369-772-9
Data wydania:2008
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 304
Seria: Na ścieżkach nauki
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Urszula i Mariusz Seweryńscy

Fascynująca i wielowątkowa książka dla wszystkich zainteresowanych problemem obecności życia poza naszą planetą.


Czy życie jest tylko na Ziemi? Jak doszło do jego narodzin? Czy zaczniemy poszukiwać innych jego form w przestrzeni kosmicznej? Czy ludzie mogą przetrwać długotrwałe loty międzyplanetarne i pobyt na powierzchni innych planet?
 
Na te pytania próbuje odpowiedzieć trójka ekspertów w dziedzinie badań kosmicznych i egzobiologii. Omawiają najnowsze teorie dotyczące chemicznych podstaw życia. Rozważają zdolności przetrwania różnych organizmów, od mikrobów do ludzi, w warunkach ekstremalnych, a także możliwości ich przemieszczania się między planetami. Poznajemy plany misji międzyplanetarnych mających na celu poszukiwanie życia w Układzie Słonecznym, dowiadujemy się też, jak wpływają na nie nowoczesne technologie oraz aktualny stan wiedzy o życiu na Ziemi. 

Paul Clancy
 

Jest byłym dyrektorem strategicznym Departamentu ds. Kosmicznych Lotów Załogowych w Europejskiej Agencji Kosmicznej z siedzibą w Paryżu, obecnie zajmuje się planowaniem badań w dziedzinie egzobiologii i eksploracji powierzchni Marsa oraz wykorzystaniem na rzecz państw europejskich Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

André Brack

Dyrektor Badań Naukowych w Centrum Biofizyki Molekularnej francuskiego Narodowego Centrum Badań Naukowych w Orleanie. Zajmuje się głównie procesami chemicznymi związanymi z narodzinami życia oraz poszukiwaniami życia w Układzie Słonecznym. Był współzałożycielem powstałej w 2001 roku Europejskiej Sieci Stowarzyszeń Astrobiologicznych.

Gerda Horneck 

W przeszłości kierowała Wydziałem Biologii Radiacyjnej, obecnie pełni funkcję wicedyrektora Instytutu Medycyny Kosmicznej przy Niemieckim Centrum Kosmicznym w Kolonii. Koordynatorka kilku narodowych i europejskich projektów z dziedziny biologii kosmicznej, biologicznej dozymetrii promieniowania UV, biosensorów i biomarkerów, a także badań nad zdolnością człowieka do przetrwania w przestrzeni kosmicznej.