Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Patera posrebrzana Bracia Buch WMF XIXw. muzealna

12-10-2014, 18:42
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 330 zł     
Użytkownik Angata
numer aukcji: 4601902303
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 67   
Koniec: 12-10-2014 18:40:12
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Zostań kustoszem, przechowaj antyki dla potomnych, ciesz się ich widokiem.

Przedmiotem aukcji jest unikalna, posrebrzana patera na owoce, ciastka itp. Wyrób sygnowany znakiem słynnej XIX- wiecznej warszawskiej wytwórni platerów "B. BUCH, WMF Warszawa GALW II". Okrągła, wsparta na niewysokiej nóżce, z boku dwa uchwyty w formie zwiniętych gałązek winorośli. Środek pełny, pokryty giloszunkiem i efektownym ornamentem geometryczno – roślinnym. Całość utrzymana w eleganckim, stylu secesyjnym. Piękna, wiekowa, światowej marki, obok funkcji użytkowej sprawdzi się jako wyjątkowa ozdoba stołu, komody itp. Średnica maksymalnie 30cm, średnica bez uchwytów 25cm, wysokość 7cm. Mimo upływu lat w niezłej kondycji, bez większych uszkodzeń, jedynie miejscami prześwituje mosiądz. Srebrzenie i odpowiednia kosmetyka niewątpliwie sprawi, że patera będzie wyglądał jak nowa, ale te zabiegi pozostawiam do wykonania ewentualnym nabywcom, gdyż nie wszyscy preferują taki wizerunek starych rzeczy. Zachęcam osoby poszukujące nietuzinkowych przedmiotów do zakupu tego antyku.

Zapraszam do Galerii Antyki Warszawa Bronisze lokal 129 (sobota, niedziela) i do naszego sklepu internetowego. Wysyłka od 2 do 7 dni.

 

Zastrzegam sobie prawo do zakończenia aukcji przed czasem.

 

 

Tel. 603[zasłonięte]209

 

Niemcy Bracia Buch w 1809 r założyli w Petersburgu zakład wytwarzający guziki i platerowane ozdoby mundurowe. W 1860r wykupili fabrykę wyrobów z nowego srebra Gustawa Hennigera i przenieśli się do Warszawy. Wkrótce zostali odznaczeni jako zasłużeni przedstawiciele przemysłu, medalem Cesarstwa Rosyjskiego . W 1882 roku Ludwik Norblin wykupił firmę Braci Buch z prawem używania znaku firmowego.

Oferowana paterka jest stemplowane znakiem trójkątnym z napisem WMF. W archiwach fabryki Württembergische Metallwarenfabrik z Geislingen nie znaleziono dokumentów mówiących o współpracy Braci Buch i WMF. Można przypuszczać że wiele wyrobów było kupowane przez firmę B. Buch od WMF, w celu urozmaicenia repertuaru własnych produktów, a następnie, zaopatrzone we własny stempel, sprzedawane były do Rosji. Za kupowaniem produktów gotowych z Geislingen, świadczyć może również fakt, że wiele produktów B. Buch, charakteryzuje się wyrazistą stylistyką secesyjną i wzorami typowymi dla WMF i jej warszawskiej filii Plewkiewicz.

 

 

 

Patera z oferty zdaje się to potwierdzać.