Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Parchis Chupitos CHIŃCZYK ALKOHOLOWA GRA KIELISZKI

18-01-2012, 18:33
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 29.90 zł     
Użytkownik cassiopeia_art
numer aukcji: 2027360439
Miejscowość Dębno
Wyświetleń: 27   
Koniec: 28-01-2012 21:45:28
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha





Wysyłka za pobraniem:
- 15zł
Przedpłata na konto:
- 11zł


Cena zależy także od wagi przedmiotu (bądź sumy przedmiotów)


1. Przedmioty na naszych aukcjach są wyłącznie nowe
2. Nie odwołuję zalicytowanych ofert bez ważnego powodu
3. Osobom z liczbą komentarzy mniejszą niż 10 nie wysyłam za pobraniem
4. Przedmioty wysylam do 3 dni roboczych
5. Wymagana pełna aktywacja konta


tel. kom: 0513 [zasłonięte] 120
email: cassiopeia_[zasłonięte]@vp.pl

Dane
Cassiopeia Art
ul. WP 8
74-400 Dębno
nr konta:
921[zasłonięte]001200[zasłonięte]00008[zasłonięte]666
Kategoria: Zestawy do gier

Parchis Chupitos CHIŃCZYK ALKOHOLOWA GRA PLANSZOWA KIELISZKI
Witam Państwa
Przedmiotem dzisiejszej aukcji jest alkoholowa gra towarzyska z kieliszkami - chińczyk.
Chińczyk – gra planszowa przeznaczona dla dwóch, trzech lub czterech osób (istnieją także plansze dla 5-6 graczy).
Gra powstała na podstawie hinduskiej gry pachisi na przełomie 1907 i 1908 roku w Niemczech, a jej autorem jest Joseph Friedrich Schmidt.
Na obszarze języka angielskiego gra ta znana jest przede wszystkim jako ludo (nazwę tę opatentowano w 1896 roku). Od 1918 roku na obszarze języka niemieckiego i w wielu innych krajach Europy gra znana jest głównie jako "Nie irytuj się" lub "Człowieku, nie irytuj się", co jest dosłownym tłumaczeniem oryginalnego niemieckiego tytułu "Mensch ärgere Dich nicht". Czasami chińczyk określa też się nazwą pachis
Stara hinduska gra planszowa pachisi jest znana i uprawiana w Indiach do dziś. Oparte na niej gry znane są szeroko w Azji, a także na terenie obydwu Ameryk (według historyków dotarły tam z Korei poprzez Syberię i Alaskę). Po podboju arabskim w VII wieku gra dotarła do Hiszpanii - znalazła się w Europie. Joseph Friedrich Schmidt upraszczając znacznie tę grę (na przełomie 1907 i 1908 roku) stworzył chińczyk znany nam we współczesnej postaci[1]. Pomysłodawca założył w 1910 roku istniejącą do dziś znaną z gier i puzzli firmę wydawniczą Schmidt Spiele. Wtedy też gra została przedstawiona szerokiej publiczności. Począwszy od pierwszego wydania w 1914 roku, na całym świecie sprzedano ponad 70 milionów egzemplarzy, a jej zasady pozostają niezmienne. Co roku w Niemczech odbywają się mistrzostwa kraju, a 28.08.2010 roku odbyły się tam pierwsze mistrzostwa świata.
Do gry potrzebna jest plansza, 16 pionków (cztery w kolorze żółtym, cztery w niebieskim, cztery w zielonym i cztery w czerwonym) oraz kostka do gry.
Przebieg gry:
gracze, w ustalonej wcześniej kolejności, rzucają kostką po trzy razy. Kiedy któryś z graczy wyrzuci kostką liczbę 6, wtedy ustawia jeden ze swoich czterech pionków na polu startowym (kropka w "kolorze gracza") i rzuca jeszcze raz, a następnie posuwa się o taką ilość pól w kierunku wskazówek zegara, ile wyrzuci kostką.
gracze posuwają się o taką ilość pól, jaką liczbę wyrzucą kostką.
pionki posuwają się jedynie na tych polach, które na ilustracji obok są oznaczone są kolorem białym (oprócz tego na samym środku).
jeżeli któryś z graczy wyrzuci 6, ma prawo do jeszcze jednego rzutu (pozostali czekają kolejkę). Kiedy przykładowo ktoś wyrzuci 6, a potem 5, rusza się o 11 pól (6 + 5 = 11). Kiedy wyrzuci 6, a potem jeszcze raz 6, rzuca jeszcze raz itd. Gracz, po wyrzuceniu 6, może także wyprowadzić ze "schowka" kolejny pionek.
jeśli podczas gry pionek jednego gracza stanie na polu zajmowanym przez drugiego, pionek stojący tutaj poprzednio zostaje zbity i wraca do swojego "schowka".
kiedy gracz obejdzie pionkiem całą planszę dookoła, wprowadza swój pionek do "domku" - czyli czterech pól oznaczonych własnym kolorem. Do "domku" jednego gracza nie mogą wjechać swoimi pionkami inni gracze.
kiedy gracz wjechał swoim pionkiem do "domku", a na planszy nie ma żadnych innych pionków, nie ma już żadnej możliwości ruchu, rzuca kostką trzy razy tak, jak na początku gry, aż nie wyrzuci 6.
to samo gracz wykonuje, kiedy wszystkie pionki zostały zbite i nie ma żadnej możliwości ruchu
Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy wprowadzi wszystkie swoje pionki do "domku". Jeśli grają trzy lub cztery osoby, to pozostali trzej (lub dwaj) gracze mogą toczyć dalej grę o 2. i 3. miejsce.
Super pomysł na świetną imprezę!.
Produkt fabrycznie nowy, oryginalnie zapakowany.

Zestaw idealnie nadaje się na prezent dla każdego.
Jest idealnym rozwiązaniem w daleką podróż.
Opakowanie jest poręczne i eleganckie.
Komplet jest w pełni wyposażony [brakuje jedynie płynów...].
Na pewno posłuży każdemu kto ceni wygodne i przydatne rzeczy.
Wysoka jakość zestawu idzie tutaj w parze z nienagannym wykończeniem. Zestawy super się prezentują. Gwarantowane 100% satysfakcji!
Szukasz ciekawego gadżetu na prezent czy też do upiększenia własnego otoczenia?
Zobacz także nasze inne aukcje.



Dane przedmiotu
wymiary: śred. 30x30cm
Materiał:
Ruletka: plastik
Kieliszki: szkło
nr pmm SZO 1009


Zdjęcia przedmiotu


Kilka innych aukcji
Design by Szejk
© by Cassiopeia Art. All rights reserved
Parchis Chupitos CHIŃCZYK ALKOHOLOWA GRA KIELISZKI

Dodano 2[zasłonięte]008-01 20:05
Uwaga! Gwarancja! W przypadku uszkodzenia przedmiotu podczas transportu przez Pocztę Polską gwarantujemy wymianę uszkodzonego egzemplarza na nowy bądź zwrot środków!
Zapraszamy także na nasze inne aukcje!