Parafinę można stosować na dłonie, stopy i ciało.
PARAFINOTERAPIA czyli leczenie przy pomocy parafiny. Parafina jest węglowodorem nienasyconym powstającym z destylacji ropy naftowej. Ta używana do zabiegów fizykalnych ma konsystencje plastyczna i łatwo dopasowywuje się do kształtów ciała, lecz w miarę oddawania ciepła traci swoją plastyczność, a także nieco zmniejsza swoją objętość. Te właśnie cechy parafiny uzasadniają jej lecznicze zastosowanie. Krótko można powiedzieć, że ciepło oddawane przez parafinę powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego, rozszerzenie naczyń krwionośnych co spowoduje intensywne usuwanie z tkanek toksycznych produktów (np. zapalnych) oraz działa uśmierzająco na ból.
Sposób użycia:
Skórę dłoni należy odpowiednio przygotować do zabiegu parafinowego wykonując peeling. Do peelingu używamy gotowych preparatów lub sporządzamy go same. Nanosimy peeling na dłonie i wykonujemy masaż,
po kilku minutach zmywamy go pod ciepłą wodą.
Następnie nakładamy masło kosmetyczne lub krem. Po peelingu skóra doskonale wchłonie potrzebne jej składniki zawarte w kosmetyku, nałożenie ciepłej parafiny rozszerza pory skórne i gwarantuje aktywną penetrację w głąb skóry. Parafina tworzy nieprzepuszczalną powłokę i nie dopuszcza do parowania składników aktywnych. Wytwarza się tak zwany efekt biosauny.
Potrzebną ilość parafiny umieść w podgrzewaczu do kąpieli parafinowych. Ustawić odpowiednią temperaturę i podgrzać.
Po rozpuszczeniu trzykrotnie zanurzać dłonie lub stopy w kąpieli parafinowej. Kiedy parafina stężeje delikatnie na dłoni wkładamy ją do rękawiczki foliowej lub
woreczka, a następnie do rękawiczki frottowej bądź owijamy ręcznikiem, tak aby trzymała ciepło.
Tak owinięte dłonie trzymamy 20minut. Parafina wtedy stygnie i zamyka pory skórne, a tym samym zamyka odżywcze składniki w głębszych warstwach.
Po usunięciu parafiny rozcieramy ewentualny nadmiar kremu.
Ważne:
Do dwóch godzin Twoja skóra poddana zabiegowi nie powinny mieć kontaktu z wodą. To czas potrzebny na właściwe "zawiązanie się" substancji aktywnych w głębszych warstwach skóry.
WSKAZANIA:
-STANY ZAPALNE STAWÓW
-STANY POURAZOWE NARZĄDU RUCHU
-ZMIANY ZWYRODNIENIOWE
-W TERAPIACH PRZECIWBÓLOWYCH
-PRZECIWREUMATYCZNYCH
-SKÓRA SUCHA
-PRZEMARZNIĘTA
-DOJRZAŁA
-ZNISZCZONA SZKODLIWYMI CZYNNIKAMI ATMOSFERYCZNYMI
-SKÓRA Z PRZEBARWIENIAMI
-ZE SKŁONNOŚCIĄ DO NADMIERNEGO POCENIA I PĘKANIA
-REWELACYJNY ZABIEG DLA OSÓB ZE SŁABYM KRĄŻENIEM, ZIMNYMI DŁOŃMI
PRZECIWWSKAZANIA:
-OSTEOPOROZA
-GRUŹLICA
-ŚWIEŻE RANY POOPERACYJNE I BLIZNY
-STANY ZAPALNE SKÓRY
-OWRZODZENIA
-WYPRYSKI
-SKALECZENIA
-ZAKRZEPICA
-ŻYLAKI
-MIAŻDŻYCA
-NADCIŚNIENIE
-NOWOTWORY
-ZESPÓŁ SUDECKA
-CHOROBY SERCA
-PĘKAJĄCE NACZYNKA
-CIĄŻA
Zabieg powoduje szybkie i głębokie ogrzanie ciała, co za tym idzie zwiększenie ciśnienia tętniczego i usprawnienie krążenia w naczyniach włosowatych. Może być stosowany do zmniejszania obrzęków i uelastycznienia tkanek jak również doskonale sprawdza się przy likwidacji długotrwałych krwiaków.