|
Kontakt: Tel: 789[zasłonięte]929 Email: [zasłonięte]@wp.pl Gadu gadu:[zasłonięte]49979 Wysyłka:
Kurier 19 zł
|
|
Witam na mojej aukcji
Paproć Królewska
To roślina, która najskuteczniej walczy z zanieczyszczeniami. Ten popularny gatunek-a szczególnie nefrolepis wysoki – najszybciej spośród wszystkich zielonych domowych oczyszczaczy usuwa formaldehyd (jest on np. w meblowych płytach wiórowych).
Rada: paprocie lubią przefiltrowane światło, oszczędne podlewanie oraz częste -szczególnie zimą-zraszanie.
Jak o nią dbać? Paproć doniczkowa ma swoje wymagania, które zostały ukształtowane już miliardy lat temu, gdy rośliny opanowały środowisko lądowe. Jej potrzeby są podobne do tych, które mają paprocie spotykane w lesie. Pierwszym warunkiem prawidłowego rozwoju paprotki jest półcieniste stanowisko. Nie oznacza to jednak, że należy odciąć ją od dostępu do promieni słonecznych. To najczęstszy błąd, którego konsekwencją jest żółknięcie, a następnie opadanie liści. Stanowisko półcieniste panuje między innymi na półkach i obok osłoniętych firanami okien Pomieszczenie, w którym przebywa paproć doniczkowa, powinno być często wietrzone. Należy utrzymywać umiarkowaną temperaturę i nie umieszczać rośliny w bliskiej odległości od grzejnika. Pielęgnacja paproci dotyczy również zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza. Suche powietrze źle wpływa na roślinę. Popularnym i skutecznym zabiegiem jest rozpylanie wokół paprotek wody, za pomocą rozpylacza. Często używa się w tym celu pojemników po środkach do czyszczenia okien, co jest praktycznym i tanim rozwiązaniem. Nieco bardziej kosztownym rozwiązaniem jest umieszczenie w bliskiej odległości od paproci nawilżacza powietrza.
Podlewanie i nawożenie Paproć doniczkową należy podlewać wodą nieprzegotowaną, z kranu. Polecane jest dostarczanie dużej ilości wody roślinie i odlanie jej nadmiaru po kilku minutach. Gdy ziemia będzie nieco przeschnięta, należy podlać ją ponownie. Paprocie należy nawozić co dwa lub trzy tygodnie, jeśli przechodzą fazę wzrostu. Bardzo dobrym wyborem są nawozy do roślin doniczkowych zielnych, które posiadają wysoką zawartość azotu i mają postać cieczy. Nawozy należy rozcieńczać, aby nie doszło do zasolenia podłoża, na co paprocie są bardzo wrażliwe. W okresie spoczynku, który trwa podczas zimy, należy ograniczyć podlewanie i nawożenie.
Jak zapobiegać chorobom? Podstawą profilaktyki jest dbałość o to, aby paproć doniczkowa miała zapewnioną odpowiednią wilgotność podłoża i powietrza, umiarkowaną temperaturę powietrza, a także prawidłowe oświetlenie. Dzięki zapewnieniu tych warunków, rośliny są bardziej odporne na szkodniki i nawet jeśli zostaną przez nie zaatakowane, to nie poniosą większych strat. Jeśli jednak już dojdzie do zachorowania, należy przede wszystkim zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby, poprzez usuwanie silnie zniszczonych liści i pędów. Kiedy to nie przynosi poprawy, ostateczną deską ratunku są środki ochrony roślin. Niemniej powinno się stosować je z umiarem, bo mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Oferowane rośliny pochodzą z naszej produkcji
Polskie -Krajowe nie z Holandii
Wielkość roślin to około 60-80 cm
Do zakupionej rośliny możemy dorobić drewnianą donicę wedle uznania klienta
Rośliny,które wysyłamy są - doskonale zabezpieczone przed wychłodzeniem, uszkodzeniami mechanicznymi, jak i przed utratą wilgoci.
|
|