KARTA 8GB
WODOODPORNY WODOSZCZELNY
W komplecie
Aparat
Akumulator
ŁADOWARKA+KABEL
PUDEŁKO
INSTRUJKCJA PL
KABELKI
karta pamięci 8GB NOWA
Stan techniczny - 100%,SPRAWNY B. ŁADNY STAN
SPRZĘT JEST Z EX POZYCJI SKLEPOWEJ DLATEGO
12 MIESIĄCY GWARANCJI
MOŻE MIEĆ JAKIEŚ MIKRO RYSI CHOĆ JA OGLĄDAJ GO DOKŁADNIE NIC NIE ZAUWAŻYŁEM DLA MNIE IDEALNY STAN.
+48 [zasłonięte] 490 490
Gadu-Gadu: 118262
Nurkowanie z aparatem? Nie ma problemu. Lumix FT20 z serii wzmocnionych aparatów Panasonica wytrzymuje zanurzenie na głębokość do 5 metrów. Poza tym lekki aparat prezentuje się dość topornie – ma bez uszkodzeń wytrzymywać upadki z wysokości 1,5 m i jest zabezpieczony przed zapyleniem. Zabraliśmy go na pływalnię i możemy potwierdzić przynajmniej te zapowiedzi przynajmniej w odniesieniu do wodoodporności: zanurzenie w wodzie nie zrobiło na tym małym kompakcie żadnego wrażenia.
Obiektyw szerokokątny, ale mały ekran
Uszczelniona metalowa obudowa pozostawia wrażenie solidności. Jedynym powodem do krytyki są trudne do wyczucia przyciski na tylnej ściance, których obsługa mokrymi palcami może sprawiać problemy. 2,7-calowy wyświetlacz idealnie pasuje do obudowy, ale ma rozdzielczość tylko 230000 punktów. To za mało, by można było pewnie ocenić ostrość zdjęć, ale w klasie aparatów dla początkujących taka rozdzielczość jest akceptowalna. Obiektyw umożliwia czterokrotne przybliżenie kadru i pokrywa zakres ogniskowych od 25 do 100 mm. Brak szerokiego kąta, jaki pamiętamy z poprzedniego modelu FT10, jest więc już historią.
Podczas filmowania musimy zadowolić się rozdzielczością HD 720p, za to klipy mogą trwać nawet 30 minut. Możemy też korzystać zarówno z autofokusa, jak i z zoomu, przy czym silnik obiektywu działa wówczas odpowiednio wolniej. Rejestrowany jest niestety tylko dźwięk mono.
Za wiele szumu
W laboratorium ten podwodny aparat wypada blado. W środku obudowy pracuje 12-megapikselowa matryca CCD formatu 1/2,33”, która już przy czułości ISO 100 rejestruje zauważalny szum. Również wierność odwzorowania detali jest poniżej oczekiwań w całym zakresie czułości. Użycie programu do zdjęć podwodnych powoduje irytujące przebarwienia, co wskazuje na niepoprawną detekcję balansu bieli. Wyjęty z wody, Lumix rejestruje jednak barwy z bardzo dobrą wiernością.
W kategorii szybkości pracy FT20 zdobywa punkty za szybki autofokus umożliwiający fotografowanie w spontanicznych sytuacjach: ustawienie ostrości i zrobienie zdjęcia zajmuje 0,35 s przy najkrótszej ogniskowej i 0,58 s przy najdłuższej. Naładowany akumulator pozwala zarejestrować od 140 do 470 zdjęć – to akceptowalny rezultat.
Podsumowanie
Panasonic Lumix DMC-FT20 ma swoje wady: przeszkadza zwłaszcza wysoki poziom szumu i niska rozdzielczość wyświetlacza. Z drugiej strony, aparat jest wodoszczelny i dostępny w atrakcyjnej cenie. Jeśli szukamy niedrogiego drugiego aparatu, który można bez obaw zabrać na plażę, do użytkowania na urlopie obok lustrzanki czy lepszego kompaktu, to FT20 stanowi akceptowalny kompromis między ceną a jakością.