Palmer Triage Amp Selector jest urządzeniem pozwalającym podłączyć gitarę do trzech wzmacniaczy i w pełni kontrolować sygnały wychodzące do wzmacniaczy. Za pomocą przełączników możemy ustalić, który wzmacniacz chcemy wykorzystać w danym czasie. To doskonałe rozwiązanie, jeśli wykorzystujemy dwa lub trzy wzmacniacze na scenie pozwalając na żywca komponować brzmienie.
Palmer Triage posiada dwa tryby pracy.
Pierwszy, w którym wybieramy jeden z trzech wzmacniaczy i tylko jeden otrzymuje w jednym czasie sygnał z podłączonego do urządzenia instrumentu.
Drugim trybem jest dowolne włączanie wzmacniaczy z możliwością wyłączenia np. gdy chcemy się podstroić. Tryby zmieniamy przyciskiem SIDEKICK.
Każdy z trzech kanałów posiada oddzielny potencjometr regulacji wzmocnienia, przełącznik odwrócenia fazy i odłączenia masy. Maksymalne wzmocnienie wynosi 12 dB (w pozycji „godzina 12” wzmocnienie jest równe 1). Wzmacniacz wejściowy jest zbudowany w oparciu o nisko szumne tranzystory, które pracują w klasie A.
Gniazdo zasilające typu „BOSSowskiego” z minusem w środku (wtyk 5,5/2,1), napięcie 9 VDC, które jest przetwarzane do wartości 35 V (+/- 17,5 V). Takie podejście pozwala operować na sygnałach o wyższym poziomie niż ma to miejsce w standardowych rozwiązaniach. Taki zapas umożliwia wykorzystanie nie tylko gitar elektrycznych, ale również basówek z aktywną elektroniką 18 V.
Do sterowania wykorzystano popularny mikrokontroler 8-bitowy ATTiny24. Informacje o wybranym trybie pracy i wyjściu jest przesyłana na wejście mikrokontrolera, który załącza odpowiedni transoptor. W trakcie testów okazało się że dzięki takiemu rozwiązaniowi nie słychać żadnych odgłosów przełączania wyjść, nie ma żadnych stuków, pisków itp... Każde wyjście jest separowane galwanicznie transformatorem.
Przełącznik odwracania fazy o 180 stopni, może się przydać przy konfiguracji wykorzystującej dwa lub trzy wzmacniacze na raz, gdy wzmacniacze stoją blisko siebie. Odwrócenie fazy szczególnie przydatne jest przy wzmacniaczach lampowych. Wejście Low od High jest dokładnie odwrócone o 180 stopni. Przy grze tylko na jednym wzmacniaczu nie ma to znaczenia – dopiero przy podłączeniu dwóch wzmacniaczy i więcej zaczyna to nabierać znaczenia. Odwrócenie fazy można wykorzystać również do poszerzenia bazy stereofonicznej.
Całość jest bardzo estetycznie wykonana, włączniki wyboru wyjścia są zbudowane na mikroprzełącznikach przemysłowych, które charakteryzują się o wiele większą żywotnością i wytrzymałością na częste przełączne, niż ich odpowiedniki montowane w tradycyjnych efektach. To sprzęt heavy duty pełną gębą. Przy gniazdach zostały wykonane otwory montażowe, dla lepszego przytwierdzenia Triage do podłoża.
Pobór prądu nie przekracza 120mA. Nie jest to jakaś duża wartość, ale przy większej ilości efektów warto wziąć ją pod uwagę.
Zapewne niewielu gitarzystów wykorzystuje dwa wzmacniacze na scenie lub więcej. Być może wielu nie czyniło tego z braku odpowiedniego urządzenia rozszywającego sygnał. Palmer Triage Amp Selector to urządzenie klasy profesjonalnej, dlatego cena dla wielu może okazać się zaporowa. Należy jednak pamiętać, że otrzymujemy urządzenie, które zasadniczo zwiększa nasz potencjał na scenie. Zresztą warto zaznaczyć, że urządzenie jest jedynym w swoim rodzaju – to innowacyjne urządzenie zostało stworzone z pasji gry na gitarze. Nie ma podobnego urządzenia na rynku. Na pomysł jego stworzenia wpadł tylko ktoś z niemieckiej firmy Palmer.
- Zasilanie: 9 VDC wtyk 5,5/2,1 minus w środku (BOSS)
- Pobór prądu: 120 mA max.
- Wejście/wyjście: gniazda Jack 6,3mm
- Nominalna impedancja wejściowa: 1 MW
- Nominalna impedancja wyjściowa: 1 kW
- Regulacja wzmocnienia: 12dB
- Maksymalny poziom wejściowy: 6 VRMS
- Przełącznik odwrócenia fazy 180 stopni
- Przełącznik odłączenia masy LIFT/GND