oraz bólu innego pochodzenia
---------------------------------------------------------------------------------------------------
TENS - (z ang. Transcutaneous Electrical Nervous Stimulation) to metoda przezskórnej, elektrycznej stymulacji nerwów. Jest ona znana od ponad 30 lat i szeroko stosowana na świecie. W jej wykorzystaniu przodują: Anglia, USA, Niemcy, Francja, Szwecja, Dania, Japonia. Prowadzi się tam najwięcej badań nad wykorzystaniem TENS w leczeniu zaburzeń funkcji mięśni i nerwów.
PUP - Stymulator TENS to urządzenie generujące prądy impulsowe o niskich częstotliwościach.
Przeciwbólowe działanie tego urządzenia jest dwutorowe.
Elektrostymulator TENS generuje impulsy elektryczne, które pobudzają nerwy czuciowe. Impulsy elektryczne przenoszone są drogą nerwową do rdzenia kręgowego i mózgu. To powoduje wydzielanie endorfin.
Drugim mechanizmem terapii TENS jest pobudzanie prądem nerwów czuciowych co częściowo blokuje przekazywanie do mózgu bodźców bólowych. Wykazano, że stymulacja nerwów czuciowych w miejscu bólu ogranicza liczbę bodźców bólowych, a w efekcie osłabia jego odczuwanie - zamiast bólu odczuwane jest mrowienie.
Komórka nerwowa potrafi przekazywać dalej tylko jeden impuls na raz (na przykład uczucie mrowienia albo uczucie bólu). O tym, który impuls przekaże dalej, decyduje jego siła. Jeżeli do komórki, do której dociera naturalny impuls bólowy, zostanie dostarczony sztuczny, silniejszy impuls czuciowy (wygenerowany przez elektrostymulator), to właśnie ten drugi zostanie przekazany dalej. Nerwy czuciowe są grubsze i przewodzą sygnały szybciej niż nerwy bólowe. Dlatego mózg, odbierając bodźce czuciowe, nie nadąża z przetwarzaniem bodźców bólowych i angażuje się w silniejszy bodziec. Stymulator TENS dostarcza bodźców czuciowych, by zaangażować nimi system nerwowy i odwrócić jego uwagę od bodźców bólowych.
Metoda TENS jest całkowicie bezpieczna – podczas wielokrotnych badań nie stwierdzono żadnych niepożądanych efektów ubocznych. Może być więc świetną alternatywą dla środków farmakologicznych – leków przeciwbólowych, niesterydowych leków przeciwzapalnych. Metoda TENS uważana jest za metodę bezinwazyjną.
PUP - Stymulator do TENS jest mały i wygodny. Można go stosować w domu, w pracy, w podróży.
W chorobach przewlekłych stosuje się TENS nawet latami, oszczędzając wydatki na leki i zmniejszając ich skutki uboczne.
TENS jest niedrogą, skuteczną metodą indywidualnej fizykoterapii, poprawiającą funkcjonowanie i przyspieszającą regenerację organizmu. W leczeniu chorób przewlekłych, daje maksimum korzyści przy minimum kosztów. Chory nie musi dojeżdżać na zabiegi. W ciągu dnia chory może zastosować kilka zabiegów.
TENS to metoda prosta w obsłudze, nieinwazyjna i bardzo bezpieczna
BEZPIECZENSTWO
Podręczne Urządzenie Przeciwbólowe można stosować dowolną ilość razy, ponieważ nie stwierdzono objawów przedawkowania. Działanie urządzenia PUP jest całkowicie naturalne i nieznane są jakiekolwiek działania uboczne jego stosowania. PUP może być stosowane poza gabinetami specjalistycznymi.
Produkt spełnia normy jakości (ISO 13485:2003). PUP jest zgodne z Europejską Dyrektywą dotyczącą wyrobów medycznych 93/42/EEC,
zostało dopuszczone do dystrybucji w całej Europie i spełnia wymogi Unii Europejskiej dla wyrobów medycznych klasy IIA
WYSOKA WYDAJNOŚĆ
- Urządzenie wystarcza na ok 100 000 kliknięć.
- Nie wymaga stosowania baterii.
- Nie podłącza się go do żadnych źródeł energii.
GWARANCJA
PUP posiada 3 letnią gwarancję producenta realizowaną w Polsce
przez serwis firmy VIRIA Sp. z o.o.
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Czy Podręczne Urządzenie Przeciwbólowe jest bezpieczne?
Tak, działanie urządzenia PUP jest całkowicie naturalne i nieznane są jakiekolwiek działania uboczne jego stosowania.
PUP jest oznaczony certyfikatem CE
Producent spełnia normy jakości (ISO 13485:2003)
Po wielu godzinach spędzonych przy komputerze odczuwam ból karku. Czy zastosowanie PUP w takiej dolegliwości będzie skuteczne?
Tak. Ból odcinka szyjnego kręgosłupa jest spowodowany zwiększonym napięciem mięśni przykręgosłupowych. Zastosowanie PUP spowoduje wydzielenie endorfin, które mają działanie przeciwbólowe.
Dla osób, które wiele godzin spędzają przy komputerze wskazana jest dodatkowo aktywność fizyczna jako profilaktyka bólów kręgosłupa.
Po zastosowaniu urządzenia odczuwam mrowienie w miejscu zabiegu. Czy jest to dobry objaw?
Po zabiegu może być odczuwalne uczucie mrowienia lub uczucie odrętwienia. Jest to naturalne odczucie po zabiegu.
Od pewnego czasu odczuwam ból łokcia. Czy mogę stosować PUP?
Ból łokcia tzw. „łokieć tenisisty” jest skutkiem przeciążenia stawu łokciowego, a dokładnie mikrouszkodzeń przyczepu ścięgien prostowników nadgarstka do nadkłykcia bocznego kości ramiennej.
Dolegliwość ta dotyczy zaledwie w 10% tenisistów (zawodowych i amatorów). Bardzo często na przypadłość zapadają ludzie pracujący na co dzień z komputerem (pracownicy biurowi, informatycy) ze względu na specyficzny układ rąk podczas pracy na klawiaturze komputera. Stosowanie PUP jest skuteczne w leczeniu tej dolegliwości.
Podręcznego Urządzenia Przeciwbólowego nie można używać:
u osób z rozrusznikiem serca
w okolicy nerwu zatokowego, krtaniowego oraz mięśni gardła z przodu i z tyłu szyi
w okolicy serca
podczas jazdy
w pierwszych 16 tygodniach ciąży
w okolicy oczu
bezpośrednio na metalowe implanty
na mokrą skórę i w wilgotnych miejscach ciała
w pobliżu substancji łatwopalnych
u osób chorych na padaczkę
na otwarte rany
Ostrzeżenia:
Przed użyciem należy przeczytać instrukcję
Przechowywać urządzenie w miejscach niedostępnych dla dzieci
Nie używać urządzenia w zamian zaleconego leczenia
W przypadku wątpliwości skontaktuj się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniego dawkowania oraz w przypadku kiedy używasz leki takie jak sterydy lub warfaryna itp.
Dzieci poniżej 8 roku życia nie powinny używać urządzenia bez kontroli rodziców
!!! Uwaga !!!
Wysyłka GRATIS tylko przy platności na konto lub PayU
Wysyłka ZA POBRANIEM tylko dla osób z min. 100 komentarzami
ZAPRASZAM NA MOJE AUKCJE