Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Pach-Gurgul - Jednolity rynek energii, Nowa

06-02-2014, 19:35
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 52 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 3864753829
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 5   
Koniec: 06-02-2014 19:31:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Anna 44[zasłonięte]445
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Pach-Gurgul - Jednolity rynek energii, Nowa
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]64171
Wymiar: 16.0x23.0cm
Nr wydania: -
Seria: -
Ilość stron: 270
Ocena: -
Waga: 0,41 kg
Indeks: 587[zasłonięte]01644KS
Rok wydania: 2012
Wydawca: Difin
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Autor: Pach-Gurgul Agnieszka

Opis książki


Z recenzji prof. zw. dr hab. Zofii Dach:
Temat pracy jest nie tylko ważny, ale wyjątkowo aktualny. Bezpieczeństwo energetyczne Polski i innych krajów Unii Europejskiej jest wyzwaniem kluczowym w obecnej dobie, ma znaczenie priorytetowe i strategiczne, zwłaszcza w odniesieniu do kolejnych kryzysów gazowych i naftowych, kwestii ocieplenia klimatu, wpływu globalnego kryzysu na ceny surowców i inwestycje w energetyce. Szczególne znaczenie z punku widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski ma tworzący się jednolity rynek energii elektrycznej. Integruje on krajowe rynki energii w jeden wspólny rynek, wychodzi naprzeciw wyzwaniom energetycznym i ekologicznym, przed którymi stoi Unia Europejska (…). Książka wiele wnosi do teorii i praktyki dotyczącej bezpieczeństwa energetycznego krajów UE , w tym Polski. Ma charakter interdyscyplinarny.(…) Została napisana w oparciu o szeroką znajomość teorii ekonomii, stosunków międzynarodowych i polityki gospodarczej. Dowodzi bardzo dobrej orientacji Autorki w zakresie analizowanych zagadnień.

z recenzji prof. zw. dr hab. Zofii Wysokińskiej:
Praca wzbogaca wiedzę na temat procesu podejmowania decyzji mających na celu ostateczne ukształtowanie wspólnej polityki energetycznej UE i wykazanie, jak jest to proces trudny (…) Jest to również bardzo ważny temat z punktu widzenia zabezpieczenia interesów ekonomicznych Polski jako kraju posiadającego własne nośniki energii elektrycznej (węgiel kamienny i brunatny) oraz kraju w wysokim stopniu zależnego od importu gazu ziemnego zwłaszcza z Rosji. Poza walorami poznawczymi recenzowana praca posiada również zalety aplikacyjne, pozwalające na wykorzystanie jej w praktyce, zwłaszcza w pracy urzędów centralnych i regionalnych odpowiedzialnych za politykę energetyczną w Polsce (….) W recenzowanej pracy wykorzystano różnorodne metody badawcze – od metod opisowych opartych na analizie literatury przedmiotu, po bardziej złożone metody oparte na porównaniu dyrektyw, przepisów legislacyjnych zawartych w dokumentach instytucji europejskich i innych organizacji ponadnarodowych oraz instytucji centralnych w krajach członkowskich UE. (…) Autorka z pełnym powodzeniem w badaniach wykorzystała zaawansowane narzędzia statystyczne analizy obiektów wielowymiarowych.
Zobacz także...