|
OPIS PRZEDMIOTU
Płyn do płukania jamy ustnej DR NONA to doskonały środek pomocny przy zapaleniach migdałków, grypie i przeziębieniach. Służy również do płukania gardła. Dzieki działaniom oczyszczajacym i łagodzącym można go używać również przy różnego typu uszkodzeniach skóry.
WSKAZANIA
- Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego
- Pomocny przy problemach z dziąsłami
- Usuwa nieprzyjemny zapach z ust
- Regeneruje mikroflorę układy pokarmowego
- Działa oczyszczająco i kojąco na skórę z różnego rodzaju problemami
- Pomaga przy dolegliwościach związanych z uszami, gardłem i nosem
- Choroby układu oddechowego u dzieci w wieku przedszkolnym (przygotować roztwór z „Płynu” i przegotowanej wody 1:1 lub 1:3; kilka kropli rano i wieczorem - do nosa, do ust; można stosować małe tampony nasączone roztworem – do uszu i do nosa)
- Zapalenia jamy ustnej u dzieci (sporządzić roztwór z przegotowaną wodą w stosunku 1:1 , przecierać jamę ustną 4-5 razy dziennie)
- Pęknięcia brodawek (nacierać przed i po karmieniu, nie rozcieńczając)
- Rany, przecięcia, zadraśnięcia, mężczyznom po goleniu (przecierać wacikiem nasączonym „Płynem”)
- Otarcia, oparzenia (rozcieńczyć wodą w stosunku 1:1, przykładać nawilżony gazik na 10-15 minut)
- Choroby jamy ustnej, w tym paradontoza (nierozcieńczonym „Płynem” płukać jamę ustną i gardło przez 2-3 min, do 5 razy dziennie)
- Nieżyt żołądka, ostre stany zapalne brzucha (dorosłym – 3-4 razy dziennie po 1 nakrętce „Płynu”, popić wodą; dzieciom – tak samo, ale rozcieńczyć wodą 1:1; stosować 3-4 razy dziennie przez okres 1 tygodnia do kilku miesięcy)
- Wrzód żołądka lub dwunastnicy (1 nakrętkę rozcieńczyć w ½ szklanki wody, stosować 3-4 razy dziennie)
- W ginekologii, proktologii (2 razy dziennie w postaci mikrolewatyw, irygacji, tamponów zwilżonych „Płynem” rozcieńczonym 1:1; starać się utrzymać jak najdłużej wewnątrz ciała)
- Choroby gardła, migdałków (1 łyżeczkę na szklankę wody, płukać 3-4 razy dziennie)
- Nadmierna potliwość nóg (wykorzystywać jako dezodorant 2 razy dziennie)
- Skaza dziecięca /atopowe zapalenie skóry/, dysbakterioza u dzieci (po 3-4 krople na język, 2-3 razy dziennie, równolegle stosować kąpiele)
- Stłuczenia, naciągnięcia ścięgien, mięśni (chłodny kompres z nierozcieńczonego „Płynu”)
- Ropiejące rany (nakładać nierozcieńczony Płyn lub roztwór wodny w stosunku 1:1)
- Zatrucia pokarmowe, chemiczne i alkoholowe (wewnętrznie - 1 nakrętka nierozcieńczonego „Płynu”, popić wodą)
- Regeneracja flory jelit przy chronicznych zaparciach, przy zapaleniu jelita grubego (wewnętrznie rano na czczo, 1 łyżeczkę nie rozcieńczonego „Płynu”)
- Zapalenie spojówek, infekcje oka, „jęczmień” (rozprowadzić 1 nakrętkę w ½ szklanki wody, przemywać lub zakraplać 3-4 razy dziennie)
- Choroby uszu, stany zapalne ucha (zakraplać ciepły, nierozcieńczony „Płyn”, 2 razy dziennie
SPOSÓB UŻYCIA
W zakażeniach błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej płukać usta i gardło 1 łyżeczką płynu przez 20-30 sek., do 5 razy dziennie przez tydzień. Jako zabieg profilaktyczny przy terapii promieniowej, dla zmniejszenia reakcji popromiennej - proces płukania taki sam jak powyższy. Zaczynać płukanie nie później jak 1-2 tygodnie przed naświetlaniem, 5 razy dziennie. W trakcie naświetlania - płukać 30 minut przed i godzinę po zabiegu, jako dodatkowy do podstawowych 5 płukań. Po zakończeniu terapii promieniowej kontynuować płukanie co najmniej jeszcze przez miesiąc, stopniowo zmniejszając ilość płukań dziennie.
Zwilżanie błon śluzowych odbytnicy i pochwy przeprowadza się w następujący sposób: 1 łyżkę płynu rozcieńczyć w 1 łyżce wody destylowanej i przy pomocy lewatywy lub irygacji wprowadzić wewnątrz, starać się utrzymać jak najdłużej. Zabieg ten przeprowadzać 2 razy dziennie: rano i na noc.
Przy zapaleniu dziąseł, jamy ustnej (opryszczkowe lub grzybicze), paradontozie, nadmiernej wrażliwości zębów, zapaleniu języka zaleca się po porannym myciu zębów, regularne płukanie jamy ustnej (15-20 sekund). W krótkim czasie znikają obrzęki, przekrwienie dziąseł, ból, afty i nieprzyjemny zapach z ust. Znikają problemy przy przyjmowaniu pokarmów, także przy noszeniu protez.
Polecamy stosować płyn w postaci okładów do leczenia otarć, wyprzeń, pęknięć brodawek sutkowych u matek karmiących.
Podstawowe składniki: esencje olejków rumianku, tymianku, cytryny, szałwii, mięty, Kompleks Bioorganomineralny
Olejek miętowy - mięta jest bardzo starą rośliną leczniczą. Pobudza system nerwowy i tłumi bóle. Pomaga przy zapaleniu jamy ustnej i gardłowej, problemach z oddychaniem, przy kaszlu i przeziębieniu. Jest środkiem antyseptycznym, oczyszcza i goi rany.
Olejek szałwiowy - zalecany przy problemach z oddychaniem, anginie, astmie, działa antyseptycznie i wzmacnia organizm. Tłumi bóle głowy i zębów.
Olejek z tymianku - zabija bakterie, dezynfekuje i pomaga przy problemach z oddychaniem. Ogólnie wzmacnia organizm. Łagodzi bóle. Działa rewelacyjnie przeciw infekcjom i wirusom. Zalecany przy dnie i reumatyzmie.
Olejek ze skórki owoców cytrusowych - działa przeciwpleśniowo, wzmacnia, regeneruje komórki skóry i łagodzi podrażnioną skórę. Uspokaja, pomaga przy bólach głowy i bezsenności.
Wyciąg z rumianku - wykorzystywany w medycynie ludowej jako środek przeciwzapalny, łagodzi bóle różnego pochodzenia oraz reguluje układ trawienny i nerwowy. Rewelacyjnie działa przy gojeniu ran i blizn, łagodzi podrażnioną skórę.
PREZENTOWANE INFORMACJE O PRODUKCIE NIE MOGĄ ZASTĄPIĆ KONSULTACJI Z LEKARZEM
Zobacz nasze pozostałe aukcje:
|
|
|
Koszt przesyłki |
|
pobranie |
- 19 zł |
przedpłata |
- 6 zł |
|
|
|
Inne |
|
|
|
|