|
Firma Herbalist
jest Polską firmą, założoną w 2009 roku.
Od początku działalność nasza opiera się o surowce naturalne pozyskane z ekologicznie czystych terenów Polski północno wschodniej. Specjalizujemy się w sprzedaży ziół i mieszanek przyprawowych, opartych na naturalnych składnikach. Zaopatrujemy się u dostawców posiadających certyfikat BIO na państwa Unii Europejskiej oraz NOP na rynek USA.
Od zawsze
intensywnie pracujemy nad rozwojem i ulepszaniem naszych produktów. Zgodnie z zapotrzebowaniem rynku, sugestiami naszych klientów oraz własnymi pomysłami.
Od wielu lat wierzymy, że podstawą osiągnięcia sukcesu jest solidny produkt, gwarantujący wysoką jakość. Na bazie wyselekcjonowanych surowców (potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami jakości), utrzymujemy stabilny, wysoki standard naszych produktów.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty przygotowanej przez firmę Herbalist.
Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas sprawą najważniejszą, a spełnienie Państwa oczekiwań daje nam olbrzymią satysfakcję. Nasza oferta, którą przedstawiamy Państwu zawiera najbardziej sprawdzone i najlepsze produkty. Zachęcamy do zakupu oferowanych produktów, gdyż siła zdrowia tkwi w naturze. Jesteśmy przekonani, iż oferowane przez nas produkty spełnią Państwa oczekiwania i w sposób naturalny pomogą Państwo swojemu organizmowi przywrócić żywotność oraz poprawić samopoczucie. Życząc dużo zdrowia zapraszamy do zapoznania się z naszymi produktami.
Przedmiotem tej aukcji jest
Pędy sosny suszone - 50g Sosna jest prawdopodobnie najpopularniejszym drzewem w Polsce. Rośnie w całej strefie umiarkowanej na półkuli północnej. Osiąga nawet do 40 m wysokości. W drzewostanach zaczyna owocować w 35 roku życia; pojedynczo rosnące okazy owocują w 25 roku. Co 3-4 lata owocują szczególnie obficie. Występuje również pod nazwą: choina.
Działanie lecznicze
SUROWCE LECZNICZE: pączki, młode pędy, pędy uiglone, kora i żywica.
WŁAŚCIWOŚCI: wykrztuśne, moczopędne, dezynfekujące, żółciopędne, rozkurczowe, przeciwbiegunkowe, bakteriobójcze.
Pączki sosny działają wykrztuśne. Substancje czynne zawarte w pączkach sosny zwiększają ilość śluzu wytwarzanego w drogach oddechowych i ułatwiają oczyszczanie się oskrzeli. Wykazują także działanie rozkurczowe na mięśniówkę gładką oskrzeli oraz niszczą drobnoustroje w drogach oddechowych. Dlatego stosuje się pączki sosny w leczeniu nieżytów oskrzeli. Mają one także właściwości moczopędne i dezynfekujące. Działają bakteriobójczo. Z tego powodu wyciągi z pączków sosny mogą być z dobrym skutkiem stosowane w leczeniu zapaleń przewodu pokarmowego oraz dróg moczowych.
Olejek sosnowy, uzyskiwany z pączków, posiada również działanie wykrztuśne, bakteriobójcze, rozkurczowe i moczopędne. Używa się go do inhalacji w nieżytach górnych dróg oddechowych, a także w chorobach skóry.
Uzyskiwany z żywicy olejek terpenowy działając na skórę powoduje powstanie rumienia, ponadto działa antyseptycznie. Po dalszej przeróbce otrzymuje się z niego mieszaninę pinenów, które mogą być podawane doustnie i nie drażnią błon śluzowych, działają żółciopędnie, przeciwskurczowo oraz dezynfekują drogi moczowe.
Dziegieć sosnowy jest używany w leczeniu wielu chorób skóry, m.in. łuszczycy, świerzbu. Działa on dezyfekująco i przeciwgrzybiczo.
Wyciągi z kory sosnowej używa się jako leki przeciwbiegunkowe.
Przepisy stosowania
ODWAR Z PĄCZKÓW. Do 1 łyżeczki suszonych, rozdrobnionych pączków dolewamy szklanką wody i wolno gotujemy przez 2-3 minuty. Pozostawiamy w naczyniu pod przykryciem na ok. 15 minut. Po przecedzeniu pijemy po 1-3 łyżek 2-3 razy dziennie w przeziębieniach przebiegających z suchym kaszlem.
SYROP Z PĄCZKÓW. Zebrane jesienią lub wczesną wiosną pączki rozdrabniamy i zasypujemy cukrem. Po 2-3 tygodniach przecedzamy. Należy pić po 1 łyżeczce (lub łyżce) w przeziębieniach z uporczywym suchym kaszlem. Syrop ten podawać można również dzieciom.
MIESZANKI. Pączki sosny mogą wchodzić w skład mieszanek moczopędnych.
OLEJEK SOSNOWY. Olejek sosnowy stosować można do inhalacji i kąpieli leczniczych. Do inhalacji olejek ten można łączyć z innymi olejkami, np. miętowym, lawendowym, eukaliptusowym (w ilości po 5-10 kropli na szklankę wrzątku).
Olejek sosnowy jest składnikiem syropu sosnowego złożonego, maści CAPSIPLEX, MAZIDŁA PIEPRZOWEGO oraz pasty FITOLIZYNA. Terpentyna wchodzi w skład leków do wcierań jak CAPSIDERM, CAPSIGEL, MAZIDŁO PIEPRZOWE, a produkty przeróbki terpentyny wchodzą w skład kropli TERPINEX. Z kolei dziegieć sosnowy wchodzi w skład maści przeciw świerzbowi. Wyciągi z kory sosnowej o właściwościach przeciwbiegunkowych w skład leku PINALBINA.
Zbiór i konserwacja
Pączki zbiera się wyłącznie z drzew ściętych w porze zimowej między listopadem a kwietniem. Najcenniejsze są pączki zbierane z samego szczytu młodych drzew, wycinanych podczas zabiegów pielęgnacyjnych,. Nie wolno zrywać pączków z drzew rosnących. Do suszenia pączki rozkładamy cienką warstwą w pomieszczeniach przewiewnych lub w suszarniach, w temperaturze do 25°C. Wysuszone, gładkie pączki o zamkniętych łuskach powleczone są żywicą, mają zapach balsamiczny.
Młode pędy sosny zbiera się z drzew ściętych wczesną wiosną, kiedy rozwiną się z pączków, osiągną długość 5 cm i są okryte łuskami. Z pędów tych uzyskuje się olejek.
Uiglone gałązki sosny, tzw. cetynę, zbiera się z drzew ściętych wiosną lub jesienią. Wybierać należy pędy długości ok. 30 cm, pokryte świeżymi igłami.
Z drzewa sosnowego drogą suchej destylacji otrzymuje się dziegieć sosnowy.
Żywicę sosnową możemy uzyskać przez nacięcie pnia sosny i zbiór skapującego soku do specjalnych pojemników. Z żywicy i karpiny drogą destylacji z parą wodną otrzymujemy terpentynę (olejek terpenowy).
Substancje lecznicze
Pączki sosny zawierają olejek eteryczny, żywice, substancje gorzkie, garbniki, flawonoidy, witaminę C, i sole mineralne. Młode pędy sosny - olejek eteryczny. Dziegieć sosnowy - gwajakol, pirokatechol, krezol, węglowodory aromatyczne i kwasy żywiczne. Kora - duże ilości garbników, związki cukrowe, kwasy fenolowe, niewielkie ilości olejku eterycznego.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny. Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.
|