Powyższe zastrzeżenia spowodowały naturalny proces poszukiwania nowego rozwiązania, które pozwoliłoby stosować zabieg peelingu bardziej powszechnie, nie powodując efektów ubocznych. Odpowiedzią jest zabieg Oxybrazji, nazywany także często potocznie mikrodermabrazją wodno-tlenową.
Naukowcy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznej grupy pacjentów, dla których dotychczas znane metody z różnych przyczyn nie były dostępne, w rewolucyjny sposób podeszli do poszukiwania nowego narzędzia abrazyjnego. Wykorzystując czysty tlen, jako nośnik oraz sól fizjologiczną jako materiał peelingujący otrzymali intrygujące i zaskakujące efekty.
Tlen jest jednym z najbardziej fundamentalnych, życiodajnych składników, pozytywnie wpływa na regenerację włókien kolagenowych i naczyń włoskowatych, skutecznie zwalcza bakterie beztlenowe i propionowe, powstrzymuje rozwój trądziku, poprawia metabolizm komórkowy.
W połączeniu z tlenem, materiałem peelingującym stosowanym w oxybrazji jest czysta sól fizjologiczną (0,9% stężenie NaCl). Będąc idealnym odpowiednikiem płynów fizjologicznych w organizmie człowieka stanowi obojętny dla organizmu, niealergizujący, oczyszczający i odżywczy składnik zabiegu.
Oxybrazję wykonuje się urządzeniem wyposażonym w specjalnie skonstruowaną dyszę, do której pompowany jest pod wysokim ciśnieniem tlen oraz roztwór soli fizjologicznej. Głowica (dysza) zabiegowa, zbliżona do powierzchni skóry powoduje nacisk ciśnienia strumienia tlenu na powierzchnię skóry, w efekcie przestrzenie międzykomórkowe rozszerzają się, pory skóry mechanicznie otwierają się, a silny strumień roztworu soli fizjologicznej uzyskuje ułatwiony dostęp do głębszych partii skóry, usuwając zanieczyszczenia, zrogowacenia i wierzchnią warstwę naskórka, jednocześnie odżywiając i oczyszczając głębsze warstwy skórne. Podczas zabiegu podawana sól fizjologiczna jest natychmiast z powierzchni zabiegowej odprowadzana, dzięki czemu zabieg jest bardzo przyjemny i niemal suchy.
Zastosowanie tej metody jest absolutnie bezpieczne dla wszystkich zastrzeżonych do tej pory przypadków, doskonale sprawdza się u osób, których skóra wykazuje cechy tłuste, łojotokowe, trądzikowe i mieszane. Może być z powodzeniem stosowany na całym ciele, w przypadkach skóry alergicznej, z trądzikiem różowatym i rumieniem. Daje wyjątkowe efekty u pacjentów, którzy wymagają opróżnienia zatkanych ujść gruczołów łojowych. Zastosowanie oxybrazji daje nie tylko wyśmienite rezultaty złuszczające, ale także oczyszczające i rewitalizujące. Wszechstronność tego zabiegu powoduje, że jest on zalecany w wielu dermatologicznie trudnych przypadkach, w których doskonale zwalcza efekty niepożądanego rogowacenia skóry, daje uderzające efekty na skórze suchej, odwodnionej i nadmiernie łuszczącej się. Stosowany w seriach, wydatnie wpływa na redukcję blizn potrądzikowych, rozjaśnia skórę i podkreśla jej żywy kolor. Aplikowany w połączeniu z zabiegami pielęgnacyjnymi poprawia ich wydajność i efektywność. Bardzo ważną cechą oxybrazji jest zupełny brak skutków ubocznych i fakt, że od razu po zabiegu skóra wygląda świeżo, zdrowo i naturalnie.
Zabieg jest przyjemny i zupełnie bezinwazyjny. Zastosowanie tlenu i roztworu soli fizjologicznej powoduje uczucia kojące, chłodzące i wyciszające skórę. W rezultacie oxybrazja nie zostawia żadnych niepożądanych śladów, dając natychmiastowy, wyraźny efekt, nie wymagający żadnej rekonwalescencji, wywołując jedynie poczucie lekkiego pieczenia, które naturalnie ustępuje już po 2-3h.