Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

OTRIVIN IPRA MAX AEROZOL 10 ml KATAR GRYPA

05-12-2014, 15:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 14.99 zł     
Użytkownik apteka_droptima
numer aukcji: 4835987067
Miejscowość Puławy
Wyświetleń: 17   
Koniec: 05-12-2014 14:56:31
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witaj na naszej aukcji! Życzymy udanych zakupów
Za zakupiony towar o dowolnej wartości można zapłacić przelewem na nasze konto:
Bank PKO BP
40 1020 [zasłonięte] 4[zasłonięte]4760002 [zasłonięte] 028502
Istnieje również możliwość płatności przy odbiorze przesyłki.


OTRIVIN IPRA MAX AEROZOL 10 ml KATAR GRYPA
producent: NOVARTIS
Stosowany w przypadku kataru.

Opis produktu

Skład
1 ml roztworu zawiera 0,5 mg chlorowodorku ksylometazoliny i 0,6 mg bromku ipratropium.

Działanie
Cholorowodorek ksylometazoliny jest symaptykomimetykiem działającym na receptory α-adrenergiczne, czego skutkiem jest zwężenie naczyń krwionośnych. Działanie występuje po 5-10 min i utrzymuje się przez 6-8 h. Bromek ipratropium jest czwartorzędowym związkiem amoniowym o działaniu cholinolitycznym. Zastosowanie donosowe powoduje redukcję wycieku wydzieliny z nosa w wyniku konkurencyjnego hamowania receptorów cholinergicznych w nabłonku nosa. Działanie występuje zwykle w ciągu 15 min i utrzymuje się przeciętnie przez 6 h. Po podaniu jednorazowej dawki do każdego otworu nosowego stężenie w osoczu jest bardzo małe. Jednakże na podstawie dostępnych danych, należy spodziewać się, że bromek ipratropium i ksylometazolina (w większym stopniu) będą kumulowały się po zastosowaniu proponowanej dawki 3 razy na dobę.

Wskazania
Objawowe leczenie przekrwienia błony śluzowej nosa i wodnistej wydzieliny z nosa, związanych z przeziębieniem.

Przeciwwskazania
Nie stosować u dzieci w wieku < 18 lat ze względu na brak wystarczającej dokumentacji. Nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji czynnych lub pomocniczych. Znana nadwrażliwość na atropinę lub substancje podobne, np. hioscyjaminę i skopolaminę. U pacjentów po zabiegach chirurgicznych w obrębie opony twardej, np. przezklinowym usunięciu przysadki i innych zabiegach prowadzonych drogą przeznosową. Jaskra. Wysychające zapalenie błony śluzowej nosa.

Środki ostrożności
Należy zachować ostrożność u pacjentów ze skłonnością do jaskry z wąskim kątem przesączania, z rozrostem gruczołu krokowego i zwężeniem fałdu międzymoczowodowego, u pacjentów ze skłonnością do krwawienia z nosa (np. w podeszłym wieku), z porażenną niedrożnością jelita, mukowiscydozą, nadczynnością tarczycy, cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz guzem chromochłonnym. Lek należy stosować z zachowaniem środków ostrożności w przypadku pacjentów z uczuleniem na substancje adrenomimetyczne, gdyż może to powodować wystąpienie objawów takich jak: zaburzenia snu, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca lub zwiększone ciśnienie tętnicze krwi. Należy unikać rozpylania produktu w pobliżu oczu, gdyż mogą wystąpić przemijające niewyraźne widzenie, podrażnienie, ból i zaczerwienienie oczu oraz zaostrzenie jaskry z wąskim kątem przesączania.

Ciąża i laktacja
Nie stosować w ciąży, jeśli nie jest to bezwzględnie konieczne. Ogólnoustrojowe narażenie na bromek ipratropium jest niewielkie, dlatego wpływ na niemowlę karmione piersią jest mało prawdopodobny. Należy rozważyć konieczność zastosowania preparatu u matki i korzyści z karmienia piersią w stosunku do potencjalnego ryzyka dla dziecka.

Działania niepożądane
Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi były miejscowe reakcje dotyczące nosa i ból głowy. Bardzo często: krwawienie z nosa, suchość nosa. Często: ból głowy; zaburzenia smaku; uczucie dyskomfortu w nosie, przekrwienie błony śluzowej nosa, suchość i podrażnienie gardła i jamy ustnej; ból nosa. Niezbyt często: bezsenność; omamy węchowe, zawroty głowy, drżenia; podrażnienie oka, suchość oka; kołatanie serca, tachykardia; owrzodzenia nosa, kichanie, ból gardła i krtani, kaszel, dysfonia; niestrawność, nudności; uczucie dyskomfortu, zmęczenie. Rzadko: wodnisty wyciek z nosa. Częstość nieznana: zaburzenia akomodacji, zaostrzenie jaskry z wąskim kątem przesączania, ból oka, fotopsja; uczucie dyskomfortu w obrębie zatok przynosowych; zaburzenia połykania; świąd; zatrzymanie moczu; uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej, wzmożone pragnienie, ogólnoustrojowe reakcje alergiczne.

Interakcje
Nie zaleca się jednoczesnego stosowania preparatów sympatykomimetycznych z inhibitorami MAO lub w ciągu 2 tyg. po ich odstawieniu, ze względu na możliwość znacznego podwyższenia ciśnienia tętniczego. W ciężkich przypadkach podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi leczenie preparatem należy przerwać i rozpocząć leczenie nadciśnienia tętniczego. Jednoczesne stosowanie lub stosowanie w ciągu ostatnich 2 tyg. trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i preparatów sympatykomimetycznych może nasilać sympatykomimetyczne działanie ksylometazoliny i dlatego nie jest zalecane. Jednoczesne stosowanie innych leków cholinolitycznych może spowodować nasilenie działania przeciwcholinergicznego.

Dawkowanie
Dorośli: 1 dawka aerozolu do każdego otworu nosowego, do 3 razy na dobę. Odstęp pomiędzy dwiema dawkami powinien wynosić przynajmniej 6 h. Czas trwania leczenia nie powinien przekraczać 7 dni, ponieważ długotrwałe leczenie chlorowodorkiem ksylometazoliny może powodować obrzęk błony śluzowej nosa i nadmierne wydzielanie w wyniku zwiększonej wrażliwości komórek, tzw. "efekt z odbicia" (polekowe zapalenie błony śluzowej nosa).




© PanelReklamowy

Aukcja stworzona 2<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>014-11 14:56:31 przez sklep oparty na systemie IAI-Shop.