Ogólnoświatowy zasięg marki MASTER oraz wieloletnie doświadczenie sprawiły, że jest niekwestionowanym liderem na rynku przenośnych urządzeń do obróbki powietrza. Podstawowym elementem strategii rozwoju firmy jest wprowadzanie nowych produktów oraz innowacji technicznych, a także utrzymanie aktualnej pozycji lidera i rozszerzanie wpływów na nowe rynki.
Poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji i serwisu produkty oraz pomoc techniczna docierają do klientów wielu krajów na świecie. Produkty marki MASTER stanowią wyposażenie hal przemysłowych, budów, magazynów i ferm oraz biur i gospodarstw domowych.
Urządzenia produkowane przez naszą firmę charakteryzuje innowacyjność rozwiązań technologicznych, łatwość obsługi, a także wysoka jakość, duża wydajność i niezawodność. Dzięki nowoczesności naszych produktów poprawiamy jakość powietrza i tworzymy przyjazny klimat w pomieszczeniach. Dążymy do zaspokajania potrzeb naszych klientów. Dzięki zaangażowaniu naszych pracowników dostosowujemy nasze wyroby do indywidualnych potrzeb nabywców. Bezustannie poszukujemy innowacyjnych rozwiązań technicznych. Wszystkie nasze produkty posiadają międzynarodowe certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.
Urządzenia o bardzo szerokim zakresie pracy. Pochłanianie wilgoci odbywa się na zasadzie adsorpcji. Osuszacze adsorpcyjne znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagany jest niski poziom wilgotności lub niska temperatura. Opis pochodzi ze strony www.master.sklep.pl, autoryzowanego dystrybutora marki MASTER w Polsce. Kopiowanie, dystrybucja, modyfikacja i publikacja są zabronione.
Metoda ta polega na odbieraniu wilgoci z powietrza przez pochłanianie jej przy pomocy materiałów higroskopijnych. Do osuszania tą metodą używa się osuszaczy adsorpcyjnych, których głównymi elementami są: obrotowy bęben (rotor) wraz z zespołem napędowym, wentylatory, nagrzewnica powietrza, filtr, obudowa oraz osprzęt. Bęben wykonany jest najczęściej z odpowiednio wyprofilowanych blach aluminiowych (tworzących osiowe kapilary), których powierzchnia pokryta jest substancją higroskopijną. Taka konstrukcja powoduje znaczne zwiększenie powierzchni chłonącej wilgoć. Rotor dzieli się na sektor osuszający i regeneracyjny, w wyniku czego za rotorem otrzymuje się osuszone powietrze. Zaletą tego typu osuszania jest możliwość osuszania powietrza o temperaturze poniżej 0 °C.