Wysoka wydajność Kompaktowa, metalowa, trwała obudowa Prosta obsługa Korzystny stosunek ceny do jakości Możliwość doboru urządzenia w zależności od potrzeb (różne wydajności) W pełni automatyczne sterowanie Wbudowany higrostat Możliwość ciągłej pracy, również w trudnych warunkach Wyposażone w zbiornik na wodę Możliwość podłączenia węża do odprowadzenia skroplin Kontrola napełnienia zbiornika
Osuszanie - przepływ powietrza
Najważniejszą częścią kondensacyjnego osuszacza powietrza, jest sprężarkowy układ chłodniczy. To dzięki niemu możliwe jest uzyskanie kondensacji pary wodnej, a tym samym obniżenie zawartości wody w powietrzu.
Sercem układu chłodniczego jest sprężarka, która spręża i tłoczy czynnik chłodniczy, wymuszając jego przepływ przez cały układ. Wzrostowi ciśnienia (sprężaniu) towarzyszy wzrost temperatury. Sprężony czynnik (w stanie gazowym) trafia rurociągiem do skraplacza gdzie następuje jego ochłodzenie. Ciepło czynnika zostaje odebrane przez omywające wymiennik (skraplacz) powietrze. Czynnik ze stanu gazowego w wyniku działania ciśnienia i spadku temperatury przechodzi w stan ciekły.
Skroplony czynnik przepływa przez filtr odwadniacz, który pochłania parę wodną, mogącą dostać się do układu podczas produkcji osuszacza lub prac serwisowych. Po przejściu przez filtr, ciecz trafia do organu dławiącego (kapilary lub zaworu rozprężnego), który mając duże opory przepływu, powoduje taką różnicę ciśnień, że czynnik zaczyna się rozprężać i odparowywać. Proces parowania zachodzi w części zwanej parownikiem.
W przeciwieństwie do skraplania, towarzyszy mu spadek ciśnienia oraz temperatury. To właśnie dzięki temu zjawisku, powietrze oddaje swoje ciepło czynnikowi (umożliwiając jego odparowanie). Temperatura powietrza spada poniżej, punktu rosy co powoduje wykroplenie nadmiaru wilgoci, na ściankach parownika. Rozprężony czynnik jest ponownie zasysany przez sprężarkę i cały cykl powtarza się.
W przypadku pracy w niższych temperaturach otoczenia woda wykroplona na parowniku może zamarzać, w skutek czego następuje zwiększenie oporów powietrza przepływającego przez wymienniki. Aby zapobiec temu zjawisku, elektroniczny układ sterujący okresowo otwiera zawór elektromagnetyczny. Umożliwia to skierowanie gorącego czynnika (w stanie gazowym) bezpośrednio na parownik. Dzięki temu lód zaczyna się topić i spływać do zbiornika skroplin.
Budownictwo, prace konserwatorskie Archiwa, biblioteki Po powodzi w zalanych budynkach, mieszkaniach, piwnicach Ochrona przed kondensacją pary wodnej Oczyszczalnie ścieków Wodociąg, magazyny Zbrylanie materiałów
Gwarancja 24 miesiące Ponad 80 punktów serwisowychOGÓLNOPOLSKA SIEĆ SERWISOWA MASTER
Ubezpieczona DOSTAWAw razie pytań zadzwoń