Osuszacz powietrza MASTER DH 720 z lampą UV
idealny dla terenów dotkniętych powodziom
ZADZWOŃ ZAPYTAJ O CENĘ DLA CIEBIE!!!
wydajność osuszania - 20 l/ 24h
Choć wilgoć w powietrzu jest zjawiskiem naturalnym, to jednak jej nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i otoczenie. Konieczność kontrolowania wilgotności powietrza i różnorakich materiałów staje się zjawiskiem coraz powszechniejszym. W budownictwie nadmiar wilgoci znacznie wydłuża czas wykonywania niektórych robót lub wręcz je uniemożliwia. Dla uzyskania optymalnych warunków ich wykonywania niezbędne jest podejmowanie działań wspomagających proces suszenia. Tradycyjne sposoby postępowania w takich przypadkach sprowadzają się zwykle do ogrzewania i wentylacji (wietrzenia). Charakteryzują się one bardzo wysokimi nakładami energii, są czasochłonne, a kontrola procesów suszenia jest zwykle dość iluzoryczna.
Osuszacze DH 720 są urządzeniami w pełni automatycznymi. Mogą funkcjonować w warunkach, gdzie wilgotność względna mieści się w przedziale 35 - 90 %. Są niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają żadnych skomplikowanych czynności. W momencie, kiedy wilgotność otoczenia osiągnie zadany na higrostacie poziom, nastąpi wyłączenie urządzenia i rozpocznie się samoistny proces rozmrażania urządzenia, bez konieczności ludzkiej ingerencji. Model DH 720 jest wyposażony w zbiornik na wodę. Model ten posiada sprężarkę rotacyjną, co znacznie podnosi jego wydajność i zapewnia niski poziom szumów pracy. Dodatowo wbudowana została LAMPA UV, która zabija bakterie i zarazki.
PARAMETRY TECHNICZNE:
Model
|
|
Wydajność osuszania (30 °C, 80% wilgot.) |
20 l/ 24 h
|
Przepływ powietrza |
215 m3/h
|
Zasilanie |
230/50 V/Hz
|
Pobór mocy |
370 W
|
Zakres pracy (temperatura) |
TAK
|
Zakres pracy (wilgotność) |
5-350C
|
Czynnik chłodniczy |
R 134A
|
Wymiary |
410x210x550 mm
|
Waga netto |
12,5 kg
|
Pojemność zbiornika na wodę |
5,5 l
|
Wszystkie tryby pracy są kontrolowane przez elektroniczny sterownik. Higrostat typu ON/OFF, TIMER, regulator prędkości wentylatora i wyświetlacz są łatwo dostępne na przednim panelu urządzenia.
Osuszacze DH 720 mają nowoczesny, estetyczny wygląd, są funkcjonalne, mają szerokie zastosowanie między innymi w mieszkaniach, garażach, piwnicach, bibliotekach, suszarniach, łazienkach i innych. Posiadają zwartą obudowę, są łatwe do transportu dzięki kółkom i wygodnym uchwytom, co powoduje, że urządzenia te spełniają swoje zadanie praktycznie w każdych warunkach. Masa i wymiary zostały zredukowane do minimum, aby maksymalnie ułatwić manewrowanie urządzeniami. Perfekcyjnie skonstruowane, ułatwiają transport, przechowywanie i magazynowanie. Są trwałe i niezawodne, reasumując: najwyższej jakości, doskonałe narzędzia pracy o niezwykle niskich kosztach eksploatacji.
ZALETY OSUSZACZA :
. Atrakcyjny wygląd . Kompaktowa, plastikowa obudowa . Lekki, łatwy w transporcie . Cicha praca . Prosta obsługa . Możliwość doboru urządzenia w zależności od potrzeb (różne wydajności) . Kontrola napełnienia zbiornika . Wbudowany higrostat . Posiada aktywny filtr węglowy pochłaniający nieprzyjemny zapach
ZASTOSOWANIE:
- Zawilgocone pomieszczenia mieszkalne
- Garderoba
- Łazienka
- Domowa biblioteka
- Użytkowe pomieszczenia piwniczne
- Pralnia
- Suszarnia
- Spiżarnia
- Pokój z instrumentami muzycznymi
- Pokój kolekcjonerski
- Niewielkie archiwum
- Biblioteka
- Księgarnia
- Muzeum
- Galeria
- Domek letniskowy lub kempingowy
1 - wilgotne powietrze 2 - filtr 3 - parownik 4 - taca ociekowa 5 - zbiornik kondensatu 6 - osuszone i schłodzone powietrze 7 - skraplacz 8 - wentylator 9 - osuszone i ogrzane powietrze
Metoda ta polega na odbieraniu wilgoci z powietrza przez schładzanie go poniżej punktu rosy co powoduje wykraplanie wilgoci (kondensację). Do osuszania kondensacyjnego służą kondensacyjne osuszacze powietrza. Ich głównymi elementami są wentylator, sprężarka, wymienniki ciepła (skraplacz i parownik) oraz element rozprężny. Wentylator wymusza przepływ wilgotnego powietrza przez wymienniki ciepła. Temperatura parownika jest niższa niż temperatura punktu rosy powodując wykraplanie się (kondensację) pary wodnej zawartej w powietrzu, na jego ściankach. Kondensat jest gromadzony w zbiorniku osuszacza lub odprowadzany do kanalizacji bądź na zewnątrz. Po przejściu przez parownik ochłodzone i osuszone powietrze przepływa przez skraplacz, gdzie zostaje ogrzane. Dzięki temu uzyskuje się dodatkowy spadek wartości wilgotności względnej. Ze skraplacza suche powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia, z którego zostało zassane.
Temperatura powietrza wypływającego z osuszacza jest wyższa o 3-8°C, od temperatury powietrza zassanego. Wspomniany wzrost temperatury może powodować szybsze odparowanie wody np. z mokrych ścian, co przyśpiesza ich osuszanie i nie wiąże się z ryzykiem zniszczenia jak w przypadku osuszania przez ogrzewanie i wentylację. Wraz z wydłużeniem czasu pracy urządzenia w zamkniętym pomieszczeniu, ilość wody zawartej w powietrzu zostaje skutecznie zmniejszona.
Wydajność osuszaczy kondensacyjnych uzależniona jest od warunków pracy (temperatury i wilgotności) oraz od rodzaju urządzenia (wielkości, producenta). Jest ona największa przy wyższych wartościach temperatury i wilgotności względnej. W związku z tym, obniżenie zawartości wody w powietrzu powoduje spadek wydajności urządzenia. Specyfika tych urządzeń powoduje, że nie jest możliwe ich wykorzystanie w temperaturach niższych niż 0-5°C (w zależności od modelu).
Osuszanie kondensacyjne jest zdecydowanie bardziej efektywne i ekonomiczne od osuszania przez ogrzewanie i wentylację, przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu wymiany powietrza zawartego wewnątrz pomieszczenia.
Tylko u nas wraz z urządzeniem otrzymujesz ORYGINALNĄ KARTĘ GWARANCYJNĄ honorowaną w 80 punktach SERWISOWYCH na terenie CAŁEJ POLSKI
|