OSTROPEST MEGA WITALNY TO UNIKALNA MIESZANKA ZIÓŁ (OSTROPESTU PLAMISTEGO MIELONEGO 65% i ŁUSKI BABKI JAJOWATEJ 35%]. AUKCJA DOTYCZY O,5 KG.
Ostropest plamisty jest jednym z najlepiej przebadanych ziół stosowanych współcześnie. Swą skuteczność ostropest plamisty zawdzięcza trzem chroniącym wątrobę substancjom, które łącznie zwane są sylimaryną.
Ostropest plamisty wzmacnia wątrobę, zapobiegając nadmiernej utracie przez organizm glutationu, związku podobnego do aminokwasu, który odgrywa ważną rolę w odtruwaniu organizmu. Badania wykazały, że może on zwiększać stężenie glutationu nawet o 35%. Ostropest plamisty skutecznie chroni wątrobę przed jednoczesnym dopływem zbyt wielu szkodliwych substancji. Zioło to jest też silnym przeciwutleniaczem, mocniejszym niż witaminy C i E, przeciwdziała więc uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki.
Charakterystyka:
-odtruwanie i regeneracja wątroby: sylimaryna będąca głównym aktywnym związkiem ostropestu plamistego jest jedną z najsilniej działających, znanych substancji chroniących wątrobę.
-normalizowanie replikacji komórek skóry : badania pokazują, że sylimaryna może normalizować replikację komórek skóry poprzez korygowanie współczynnika poziomów cAMP i cGMP (związków kierujących procesami dojrzewania i mnożenia się komórek). Dzięki temu działaniu oraz właściwościom przeciwzapalnym tego zioła w próbach klinicznych uzyskano istotne postępy w leczeniu łuszczycy.
-przeciwutleniacz : ze względu na zdolność podnoszenia przez sylimarynę poziomu glutationu w wątrobie znacznemu wzmocnieniu ulegają układy antyoksydacyjne.
-środek przeciwzapalny : ostropest plamisty działa przeciwzapalnie ze względu na inhibicję leukotrienów, wzmacnianie układów enzymów antyoksydacyjnych i usuwanie pewnych toksyn, które zapoczątkowują reakcje zapalne.
Zastosowanie:
- łuszczyca,
- zatrucie wątroby,
- żółtaczka,
- zapalenie wątroby,
- marskość wątroby,
- ogólnie ochrona i wzmocnienie wątroby,
- kamienie żółciowe,
- kac,
- reakcja Herxheimera (skutki uboczne detoksykacji, tj. leczenia drożdżycy systemowej),
- toksyczność estrogenowa wątroby (obserwowana w zespole napięcia przedmiesiączkowego).
ŁUSKA BABKI JAJOWATEJ.
Zastosowanie lecznicze: Wewnętrznie: Nasiona i łuski babki jajowatej zawierają substancje, które w obecności wodnych roztworów mają zdolność wytwarzania znacznych ilości śluzu. W przypadku zaparć zmiękczają konsystencję masy jelitowej oraz zwiększają jej objętość. Nasila to ucisk na ścianki jelit, co poprawia ich perystaltykę i ułatwia oraz przyspiesza wypróżnianie. W przypadku biegunek następuje absorpcja nadmiaru wody z masy jelitowej i przywrócenie właściwej konsystencji stolca. Nasiona i łuski babki jajowatej są również stosowane jako lek osłaniający (np. w chorobie wrzodowej). Mogą też korzystnie wpływać na zmniejszenie apetytu. Podanie na trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku w znacznym stopniu zwiększa uczucie nasycenia. Nasiona i łupiny łagodnie obniżają poziom cukru oraz cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Przeciwwskazania: Patologiczne zwężenia przewodu pokarmowego, zagrażająca bądź istniejąca niedrożność jelit.
Możliwe skutki uboczne: W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy nadwrażliwości na pył sproszkowanych łusek. Nasiona lub łupiny moga początkowo powodować wzdęcia, uczucie pełności, stopniowo przemijające.
Ostrzeżenia: Nasiona, łuski i wyroby zawierające Plantago ovata powinny być zawsze przyjmowane z zalecaną ilością cieczy i co najmniej pół godziny przed przyjęciem innych leków. Nie należy ich nigdy brać do ust w postaci suchego proszku, ponieważ istnieje możliwość zablokowania jelit, szczególnie u osób, które wcześniej przeszły operacje jelit lub mają anomalia anatomiczne. Podawanie tego rodzaju preparatów dzieciom poniżej 6 roku życia powinno być konsultowane z lekarzem. Preparaty tego rodzaju należy przyjmować zachowując odstęp czasu (30-60 minut) po zażyciu leków. Przy jednoczesnym doustnym stosowaniu leków, ich resorpcja może być opóźniona. U cukrzyków, prowadzących kurację insulinową może wystąpić konieczność obniżenia dawki insuliny. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować leku po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła, wilgoci.
Dawkowanie: 1-3 x dziennie po 3 łyżeczki błonnika wymieszanego z 0,5 l płynu. Należy pic w ciągu dnia dużo płynów. Nie stosować na noc. Nie przyjmować w jednym czasie z lekami- zrobić odstęp 1 godzinny.