Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Osobowość przestępcy a proces resocjalizacji

09-02-2014, 0:20
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 42 zł     
Użytkownik Arte1960
numer aukcji: 3871625494
Miejscowość TYLKO WYSYŁKA
Wyświetleń: 4   
Koniec: 09-02-2014 00:24:11

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: miękka
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

OSOBOWOŚĆ PRZESTEPCY A PROCES RESOCJALIZACJI, redakcja: Jan Świtek, Małgorzata Kuć, Iwona Niewiadomska, wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL, Lublin 2005, oprawa miękka, stron 264, wymiary 169 x 239, przypisy w tekście, streszczenie w języku angielskim. UWAGA - przetarcia i zabrudzenia na okładce, zabrudzenia krawędzi bloku, zagięte narożniki okładki i częściowo bloku.


Praca dotyczy szczególnego rodzaju zachowania, tj. zachowania łamiącego normy prawa karnego. Każde takie zachowanie rodzi pytania o jego przyczyny, o to, czy istnieją sposoby, które pozwoliłyby mu zapobiec. Odpowiedź na kryminologicznie istotne pytanie, dlaczego jednostka wchodzi w konflikt z prawem karnym, wynika z analizy roli osobowości w regulacji zachowań człowieka. Równolegle w publikacji prowadzone są rozważania o osobowościowym podłożu oddziaływań resocjalizacyjnych, badanych w aspekcie ich skuteczności.

Znaczna część książki poświęcona jest opisowi uwarunkowań dynamizmu przestępczotwórczego, co pozwoliło dojść do ustaleń z zakresu etiologii czynu naruszającego normy prawa karnego. Niewątpliwa rola przypada tu – jak stwierdzono – sferze warunków wewnętrznych (podmiotowych, endogennych, osobowościowo-charakterologicznych). Przedmiotem kilku prezentowanych artykułów jest efektywność procesu resocjalizacji w zależności od cech osobowości przestępcy. Aby proces ten przyniósł pożądane rezultaty, konieczna jest zgoda zainteresowanego na podjęcie oddziaływań korygujących.
Książka jest adresowana zarówno do przedstawicieli różnych specjalizacji, zajmujących się osobowością przestępcy oraz jej wpływem na skuteczność resocjalizacji, jak i do funkcjonariuszy zakładów penitencjarnych. Wiele skorzystać mogą także studenci prawa, psychologii, pedagogiki i socjologii, zainteresowani poruszaną problematyką i nieobojętni na ważną kwestię społeczną, jaką jest resocjalizacja przestępców (z okładki).