ORZECHY WŁOSKIE
Waga: 200 g
Kraj pochodzenia: Polska
Zbiór: 2013 r.
Zastosowanie
Skorupkę można usunąć za pomocą "dziadka do orzechów". Orzechy włoskie można jeść surowe lub suszone jako przekąskę. Coraz częściej dodaje się je do sałatek, dań mięsnych i rybnych, wyrobów cukierniczych, ciast, tortów, tart oraz deserów lodowych. Siekane orzechy są składnikiem farszy mięsnych. Niedojrzałe orzechy używane są do produkcji likierów i nalewek.
Gatunek, rodzina
Orzech włoski jest gatunkiem należącym do rodziny orzechowate.
Występowanie
Występuje w południowo-wschodniej Europie, południowo-zachodniej, środkowej i wschodniej Azji, południowo-zachodnich Chinach i Himalajach. Do Polski sprowadzone zostały z Bałkanów.
Smak
Smak orzechów najczęściej jest delikatny i słodki, jednak występują również odmiany o gorzkim smaku.
Kolor
Orzechy pokryte są jasnobrązową skorupą. Jasnokremowe nasienie pokryte jest cienką brązową skórką. Kolor skórki świeżo zebranych orzechów jest znacznie jaśniejszy, od skórki na orzechach wysuszonych.
Kształt
Kształt orzechów włoskich jest owalny, bardziej lub mniej wydłużony. Są one mocno pofałdowane.
Sposób przechowywania
Przechowuje się je w suchym i chłodnym miejscu. Jedną z metod jest włożenie ich do skrzynek wypełnionych piaskiem. Taki sposób przechowywania chroni orzechy przed rozwojem pleśni.
Przyprawy pakowane są w hermetyczne opakowania, specjalnie do tego przystosowane, aby zapewnić najwyższą jakość i świeżość produktu.
Wiele sklepów oferuje kawy, herbaty, przyprawy oraz zioła w opakowaniach zamykanych klipsem, co nie gwarantuje odpowiedniej ochrony przed utratą świeżości produktu.
Zakupy w naszym sklepie to trafny wybór - zaufało nam już wielu klientów.
Dołącz do nich już dziś !
|