Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

ORYGINALNY WEGIERSKI TROJNOG DO KOCIOLKA CZARNY

16-05-2014, 0:32
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 55 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 55 zł     
Użytkownik hungarpol
numer aukcji: 4204221078
Miejscowość Warszawa
Kupiono sztuk: 4    Licytowało: 4    Wyświetleń: 161   
Koniec: 16-05-2014 00:06:50

Dodatkowe informacje:
Rodzaj: wiszący
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Węgierski Stojak do Kociołka od 4 do 14 litrów



Wysokość: 120 cm
Materiał: żelazo
Kolor: czarny
Dodatki: łańcuch, haczyk

Trójnóg został wykonany, na Węgrzech, ręcznie, w zakładzie o wieloletnich tradycjach ślusarskich.

Trójnóg ogniskowy wykonany jest ze skręcanej stali, odpornej na przeciążenia.

Rozstaw nóg trójnoga jest regulowany, co umożliwia zawieszanie kociołka na dowolnej wysokości. Trójnóg posiada na górze rączkę, co pozwala na mieszanie potraw podczas gotowania nad ogniskiem.

Trójnóg ten jest przeznaczony na kociołki o pojemności od 4 do max 14 litrów.

Historia kociołków węgierskich


Gotowanie w kociołku węgierskim cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością. Znajomi z końcem tygodnia uwielbiają się spotykać we wspólnym gronie, aby ugotować coś pysznego nad żywym ogniem i na świeżym powietrzu.

W starożytności, wśród stepowych plemion nomadzkich, kociołki były głównym naczyniem służącym do gotowania nad otwartym ogniem.

Węgierskie słowo bogrács, określające kociołek, wywodzi się z osmańsko-tureckiej nazwy „bakrac”, która oznacza miedziany kocioł. Pierwotnie, kociołki nie były przygotowywane ze stopów metalu (żelazo, miedź), lecz z gliny. Dopiero od XVI wieku stało się zwyczajem, że w dworskich kuchniach używano miedzianych kotłów. W XVIII wieku pojawiły się kotły żelazne i żeliwne, które bardzo szybko rozprzestrzeniły się na terenie całych Węgier.

Emaliowane kociołki powstały dopiero w XX wieku. Były one następstwem najbardziej tradycyjnych żelaznych kociołków. Dzięki emaliowaniu, gotowanie stało się łatwiejsze, gdyż powłoka ograniczyła przypalanie potraw.

W kociołkach przygotowywano wiele różnorodnych dań. W zależności od typu potrawy używano kociołków tradycyjnych o zaokrąglonym dnie i rozchodzących się w górę bokach, bądź kociołków o płaskim dnie i bokach zwężanych ku górze.

Kociołki tradycyjne rozszerzające się ku górze służą do gotowania potraw, warzywnych z mięsem białym lub czerwonym (zupa gulaszowa). W trakcie gotowania cyrkulacja w kociołku na środku skierowana jest ku górze, natomiast przy ściankach ku dołowi.

W kociołkach o płaskim dnie idealnie nadających się do gotowania ryb (zupy rybnej) zbiegające się ścianki ku górze wymuszają cyrkulację odwrotną tzn. w środku skierowana jest ku dołowi natomiast przy ściankach ku górze.

Przeciwstawne cyrkulacje w obu typach naczyń powodują, że potrawy z kurczaka, wieprzowiny, czy wołowiny gotowane w tradycyjnym kociołku „samoczynnie” się mieszają, większe kawałki mięs i warzyw nie przywierają do dna i ciągle się unoszą, dzięki czemu nie ma konieczności częstego mieszania. Przy gotowaniu ryb nie jest pożądane, aby ryba cyrkulowała w naczyniu. Ze względu na delikatną strukturę mięsa ryby, mogłaby się zdezintegrować. Dlatego wskazane jest korzystanie z kociołka o cyrkulacji w dolnym kierunku, utrzymującej rybę przy dnie, uniemożliwiając tym samym jej rozpadnięcie.

Zapraszamy!

Warunki transportu:
Transport realizujemy za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. oraz firm kurierskich DPD i UPS. Możliwa jest także wysyłka poza granice kraju, po uprzednim ustaleniu warunków wysyłki. Zapraszamy również do odbioru osobistego w naszym punkcie sprzedaży na terenie Warszawy.

Historia firmy:
Firma Hungarpol Sp. z o.o. istnieje na rynku od 1989 roku. Jesteśmy firmą handlową, działającą w kierunkach Polska - Węgry. Na terenie Polski jesteśmy importerem i dystrybutorem detalicznym oraz hurtowym produktów węgierskich. Zaopatrujemy sklepy i restauracje na terenie całego kraju.

Hungarpol Sp. z o.o.
01-100 Warszawa
ul. Stroma 20

NIP: 527[zasłonięte]020-66

Numer konta:
BZWBK 02 1090 [zasłonięte] 1[zasłonięte]0140001 [zasłonięte] 147041

Kontakt:
tel/faks: +48 22 [zasłonięte] 18
kom: +48 [zasłonięte] 12 81


e-mail: [zasłonięte]@hungaricum.pl

Sklep stacjonarny:

Hungaricum
ul. Połczyńska 121/125
01-377 Warszawa