Dystrybutor: TiM Film Studio
Tytuł oryginału: Visual Bible: Gospel of John, The
Rok produkcji: 2003
Data premiery: 2
[zasłonięte]005-09
Format: DVD
Ilość płyt: 1
Polska wersja językowa: polski dubbing,
polskie napisy
Reżyseria: Philip Saville
Scenariusz: John Goldsmith
Muzyka: Jeff Danna
Obsada: Narrator (głos): Christopher Plummer - głos w wersji polskiej - Adam Ferency, Jezus Chrystus: Henry Ian Cusick - głos w wersji polskiej - Tomasz Steciuk, Jan: Stuart Bunce - głos w wersji polskiej - Krzysztof Strużycki, Jan Chrzciciel: Scott Handy - głos w wresji polskiej - Adam Bauman, Szymon Piotr: Daniel Kash - głos w wersji polskiej - Jarosław Boberek, Poncjusz Piłat: Steven Russell - głos w wersji polskiej - Mirosław Zbrojewicz, Faryzeusz: Richard Lintern - głos w wersji polskiej - Janusz Bukowski, Andrzej: Tristan Gemmill - głos w wersji polskiej - Cezary Nowak, Natanel: Elliot Levey - głos w wersji polskiej - Robert Tondera, Maria: Diana Berriman - głos w wersji polskiej - Elżbieta Gaertner, Maria Magdalena: Lynsey Baxter - głos w wersji polskiej - Jolanta Wilk, Filip: Andrew Pifko - głos w wersji polskiej - Rafał Walentowicz, Samarytanka: Nancy Palk - głos w wersji polskiej - Elżbieta Kijowska, Ślepiec: Stuart Fox - głos w polskiej wersji językowej - Jacek Bursztynowicz, Tomasz: Andy Velasquez Jr. - głos w wersji polskiej - Janusz Wituch
Kraj produkcji: Kanada, Wielka Brytania
Czas trwania filmu: 173
Obraz (format): 1,78:1 anamorficzny, 16:9
Dźwięk (format): Dolby Digital 5.1 angielski, Dolby Digital 5.1 polski
Napisy: polskie
Dodatki: bezpośredni dostęp do scen, katalog filmów SPI
Region: 2
Film zrobiony z ogromnym rozmachem, do którego zostali zaangażowani najwięksi aktorzy teatralni. Opowiada historię życia Jezusa Chrystusa widzianą oczami naocznego świadka - św. Jana. Zarówno scenarzysta, jak i reżyser dołożyli ogromnych starań do tego, by film był jak najbardziej autentyczny i bliski temu, co wydarzyło się naprawdę. Nawet muzyka bazuje na instrumentach, które były używane w czasach, w których rozgrywa się akcja.
Film zdobył już uznanie nie tylko widzów, ale i krytyki m.in. w USA i Kanadzie. Jego premiera odbyła się blisko Pasji Mela Gibsona i oba filmy nie uniknęły oczywiście porównania. Trudno jest mówić o tym, który z obrazów został zwycięzcą dyskusji. Każdy z nich ma swoich gorących zwolenników, przy czym Pasja wydaje się być zdecydowanie bardziej kontrowersyjnym filmem.