Onkyo TX 8020 + C-7030 + Klipsch RF-62 II
Jeśli chcesz cieszyć się bardzo dobrą jakością dźwięku przy ograniczonym budżecie, a przy tym móc korzystać z dźwięku z telewizora, odtwarzacza Blu-ray Disc, komputera czy odtwarzacza CD to mamy coś dla Ciebie.
Onkyo TX-8020 to uniwersalny amplituner FM dysponujący dużą mocą wyjściową i wejściami cyfrowymi, który z nawiązką spełni Twoje oczekiwania.
Wzmacniacze zbudowane w oparciu o sprawdzoną technologię tranzystorową WRAT, zapewniają więcej niż potrzeba analogowej energii do napędzenia wymagających głośników podstawkowych czy podłogowych. Tranzystory wyjściowe dostarczą niemal dowolnej ilość prądu i poradzą sobie nawet z najbardziej kapryśnymi głośnikami o niskiej impedancji znamionowej. Wysoka jakość reprodukcji dźwięku jest cechą charakterystyczną urządzeń firmy Onkyo. Zawsze jest on żywy, mocny i dynamiczny, pozwala cieszyć się słodką i naturalną średnicą, a także perfekcyjnym timingiem bez względu na rodzaj reprodukowanej muzyki. Genealogia TX-8020 to cały przekrój, dziś starych, ale w swoim czasie uznanych w świecie amplitunerów, reprodukujących muzykę ze spokojem i z gracją. TX-8020 posiada analogową regulację niskich, wysokich tonów oraz balansu, możliwość użycia głośników A/B, solidne gniazda głośnikowe, wejście gramofonowe, ale to także część cyfrowa. Możesz wzmocnić nim muzykę z urządzeń przenośnych...
C-7030 doskonale dopełnia funkcjonalnie i wizualnie najnowsze multikanałowe i stereofoniczne amplitunery Onkyo. Głośniki S 608 oferują znakomitą jakość brzmienia za rozsądną cenę.
Klipsch podobnie jak JBL, reprezentuje amerykański styl brzmienia, a więc stawia na dźwięk dużego kalibru, nie tylko za sprawą odpowiedniego dociążenia w basie, ale również szeroko rozciągniętej przestrzeni z ostro kreślonymi źródłami pozornymi przede wszystkim na dalszych planach, bez skupiania większej uwagi na linii najbliżej położonej miejsca odsłuchowego.
Jest to całkowite przeciwieństwo tzw. brytyjskiej i japońskiej estetyki brzmienia – Amerykanie kochają duże brzmienie, ale dysponują też dużymi pomieszczeniami, które trudniej nagłośnić niż Europejskie czy Japońskie klitki. Wysokotonowa tubka ze względu na swoją specyfikę brzmienia w główniej mierze decyduje o charakterze dźwięku prezentowanego przez RF-62II – wysokie tony choć są lepiej zintegrowane z niższym zakresem średnicy to nadal mają w sobie ten żar charakterystyczny dla tubowych przetworników produkowanych przez amerykanów.
Na tle konkurencji Klipsch RF-62II wydaje się brzmieć jakby nieokrzesanie, przezde wszystkim w zakresie wysokich tonów – delikatna jedwabna kopułka duńskich kolumn nie ma tego zadzioru typowego dal Klipscha, ale niektórzy wolą taki właśnie charakter brzmienia, gdzie większy nacisk kładziony jest na delikatność i słodycz niż bezpośredniość i dynamikę.
|