SUPLEMENTY i ODŻYWKI
Sprzedaż wysyłkowa
Godziny otwarcia:
24 h / 7 dni w tygodniu
Kontakt e-mailowy: 24 godziny
NUMER KONTA
BRE BANK SA
07 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 725092
Czekamy na Państwa wpłatę 2 tygodnie po tym okresie występujemy do allegro o zwrot prowizji.
E-mail: [zasłonięte]@wp.pl
Kontakt telefoniczny:
530-[zasłonięte]-200 od pn - pt
W godzinach: 9.00 - 16.00
Zapraszamy
Paczki wysyłamy Pocztą Polską oraz kurierem.
|
UWAGA OKAZJA!
NOWY SUPER ŻEL!!!
OLIMP STAND- BY
80g
POWSTAŃ PO NAJCIĘŻSZYM TRENINGU, MECZU, WYŚCIGU…! SPRAWDŹ JAK DZIAŁA STAND-BY™! Wnikliwie analizując wysiłek fizyczny, jakiemu poddawane są osoby uprawiające sporty dyscyplin wytrzymałościowych, zauważamy, iż często jest to praca o dużej charakterystyce zmian, gdzie takie czynności, jak dynamiczne starty, szybkie zmiany kierunku, gwałtowne hamowania i przyspieszenia, a także pokonywanie jednorazowo dłuższych dystansów z różną prędkością, niezwykle płynnie się przeplatają, budując sumarycznie wysoką intensywność wysiłku. W takich warunkach beztlenowe mechanizmy pozyskiwania energii uzupełniane są przez przemiany tlenowe, które w ogólnym rozrachunku stanowią dominujące źródło energii wytwarzanej przez organizm na potrzeby realizowanego wysiłku. Z tego też powodu, dobrze skomponowana suplementacja powinna obejmować stosowanie wysokiej jakości preparatów dla piłkarzy, pozwalających utrzymać wysoką efektywność tlenowego i beztlenowego wytwarzania energii (np. ENDUGEN™). Gros nacisku powinno jednak obejmować stworzenie warunków żywieniowych (stosowanie zaawansowanej suplementacji) pozwalających na jak najszybszą regenerację organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym i uzyskanie stanu superkompensacji zasobów energetycznych (węglowodany) i budulcowych (białka). Największe postępy treningowe wynikają głównie z systematyczności, którą gwarantuje nam odpowiednie odżywienie organizmu i regeneracja jego zapasów energetycznych. W trakcie i po intensywnym wysiłku następuje uszkodzenie włókien mięśniowych, znaczące obniżenie rezerw energetycznych (glikogen mięśniowy i wątrobowy) organizmu, a także zmęczenie układu nerwowego. Właściwe pory spożywania odpowiednio skomponowanych posiłków mają kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o wydolność w trakcie wysiłku fizycznego, a także regenerację powysiłkową. Od momentu osiągnięcia wyczerpania, organizm zaczyna nasilać regenerację zapasów energetycznych (odbudowa zasobów glikogenu), a także syntezę białek, w celu odbudowy uszkodzonych włókien mięśniowych. Okres z tym związany określa się mianem kompensacji (wykres 1). Gdy proces restytucji jest prowadzony prawidłowo zaraz po zakończeniu wysiłku, to możliwe jest osiągniecie stanu superkompensacji, czyli nadbudowy składników budulcowych i energetycznych w mięśniach, ponad wartości fizjologiczne. I to jest właśnie celem treningu.
Wykres 1. cykl superkompensacji w jednostce treningowej. Dane zaadaptowane z: Bompa Tudor O, et. al. Periodyzacja. Teoria metodyka treningu. Biblioteka trenera, Warszawa 2010.
Gdy udaje się to osiągnąć, następnym krokiem jest takie rozplanowanie cyklu treningowego, aby wysiłek pojawiał w szczytowej fazie superkompensacji, przez co możliwości treningowe będą znacznie większe, a postępy treningowe szybsze.
Wykres 2. Idealny rozkład superkompensacji. Dane zaadaptowane z: Shea J. Fatigue, recovery, and supercompensation
Doskonałym sposobem na przyspieszenie występowania superkompensacji, jest stosowanie spersonalizowanej suplementacji, opartej na najnowszych trendach zaawansowanego wspomagania dietetycznego w sportach wytrzymałościowych. POCZUJ RÓŻNICĘ, ZAUFAJ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI! Niewątpliwie wszelkie założenia takiego produktu spełnia żel energetyczny do stosowania po treningu: STAND-BY™ recovery gel z Endurance Sport ™/Olimp Sport Nutrition®:
- to doskonałe, skoncentrowane źródło energii dla osób aktywnych fizycznie do stosowania po intensywnych wysiłkach fizycznych
- 1 porcja to aż 45 g czystych węglowodanów pochodzących aż z 5-ciu źródeł, o odmiennej kinetyce wchłaniania. Jak pokazują badania(1), spożycie wysoko przyswajalnych węglowodanów po treningu znacznie przyspiesza odbudowę zasobów glikogenu mięśniowego, niż w przypadku, gdy ten makroskładnik został pominięty
- Ponad 10 g doskonale przyswajalnego białka w zalecanej do spożycia dziennej porcji.
Jak udowadniają badania(2) spożycie białka bezpośrednio po treningu może zwiększyć tempo syntezy protein w komórkach mięśniowych nawet o 291 %.
Wykres 3. Wpływ spożycia białka i ćwiczeń na stan równowagi azotowej organizmu. Kombinacja wysiłku fizycznego i protein spożytych bezpośrednio po nim przynosi najlepsze efekty jeśli chodzi o bilans azotowy organizmu, co bezpośrednio może być łączone ze wzrostem syntezy białek. Dane zaadoptowane z: Poole C. et al.The role of postexercise nutrient administration on muscle protein synthesis and glycogen synthesis. Journal of Sports Science and Medicine (2010) 9, 354-363.
- Zgodnie z wynikami badań (3, 4), jednoczesne podanie białek/ aminokwasów i węglowodanów, tak jak ma to miejsce w przypadku spożycia STAND-BY™ receovery gel, wpływa na zwiększenie tempa syntezy białek mięśniowych w znacznie większym stopniu, niż podanie samych węglowodanów.
- STAND_BY™ recovery gel został dodatkowo wzbogacony o porcję BCAA.
Najnowsze badania kliniczne przeprowadzone na ludziach(5) pokazują, iż aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA) wpływają na obniżenie uszkodzenia mięśni po wysiłku fizycznym, obserwowanym jako obniżenie koncentracji kinazy kreatynowej w osoczu krwi (wykres 3) oraz redukcję miejscowego bólu mięśni (Wykres 4), poprawiając szybkość regeneracji mięśni.
Wykres 4. Koncentracja w osoczu krwi kinazy keratynowej, przed i po intensywnym wysiłku fizycznym. Dane zaadoptowane z: Howatson G., et al. Journal of the International Society of Sports Nutrition 2012, 9:20
Wykres 5. Opóźniona bolesność mięśni, przed i po intensywnymwysiłku fizycznym. Dane zaadoptowane z: Howatson G., et al. Journal of the InternationalSociety of Sports Nutrition 2012, 9:20
- Pozostałe składniki produktu wykazują pełną synergię działania we wspieraniu procesów metabolicznych związanych z przemianami protein i węglowodanów (wit. B6, wit. B12, magnez). Dodatek antyoksydantów (wit. C, E) chroni białka komórkowe przed degradującym wpływem wolnych rodników, powstających w ogromnych ilościach w trakcie przedłużających się wysiłków. Ponadto wit. C i E mogą przyczyniać się do redukcji stanu opóźnionej bolesności mięśni(6)
- Dodatek jonów sodu (Na+) – odgrywają główną rolę w szybkim nawodnieniu i przywróceniu równowagi wodno-elektrolitowej organizmu, po intensywnym wysiłku fizycznym(7)
|