PRODUKT
ORYGINALNY NOWY!!!
Poprawia samopoczucie,
dodaje energii i chęci do życia,
wpływa korzystnie na zmienne nastroje, zmęczenie,
stres z przepracowania.
Charakteryzuje się przyjemnym, niepowtarzalnym, niejednorodnym zapachem.
Używany jako pachnidło o światowej sławie jest ulubionym i często stosowanym zapachem w kosmetyce mężczyzn.
Ze wszystkich olejków ma najbardziej wszechstronne zastosowanie.
Ma działanie przeciwbólowe, antydepresyjne, antyseptyczne, bakteriobójcze, oczyszczające, przeczyszczające, owadobójcze, uspakajające, przeciwrobaczycowe, kojące i przede wszystkim równoważące.
Stosowany pomocniczo przy oparzeniach i zranieniach przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu blizn.
Może być stosowany przy przeziębieniu, w czasie kaszlu, kataru, zapaleniu zatok, również przeciw grypie.
Najlepszą metodą są inhalacje parowe.
Gorąca para z olejkiem lawendowym łagodzi i oczyszcza drogi oddechowe i równocześnie atakuje bakterie.
Inhalacje przed snem działają uspokajająca, przyspieszają zaśnięcie.
Pomaga odstraszyć owady.
ZASTOSOWANIE
masaże
– zmęczenie i ociężałość umysłowa, lęki, depresje, histeria, irytacja, napięcia nerwowe, bezsenność spowodowana zdenerwowaniem, migreny, bóle reumatyczne, bóle menstruacyjne, bóle mięśniowe, nadciśnienie, otyłość, nieregularna menstruacja,cellulitis, żylaki, stany zapalne zatok i gardła, katar, grypa, problemy związane z okresem menopauzy;
kąpiele
– zaburzenia przewodu trawiennego, zmęczenie i ociężałość umysłowa, lęki, depresje, histeria, irytacja, bezsenność spowodowana zdenerwowaniem, migreny, bóle reumatyczne, bóle menstruacyjne, bóle mięśniowe, nadciśnienie, otyłość, nieregularna menstruacja, cellulitis, żylaki, stany zapalne zatok i gardła, katar, grypa, problemy związane z okresem menopauzy, stany zapalne skóry, egzemy, trądzik, grzybice, rozstępy skóry, pleśniawki pochwy, nadmierne wypadanie włosów, suchy łupież;
kompresy
– stany zapalne skóry, egzemy, trądzik, grzybice, rozstępy skóry, pleśniawki pochwy, nadmierne wypadanie włosów, suchy łupież;
inhalacje
– zmęczenie i ociężałość umysłowa, lęki, depresje, histeria, irytacja, napięcia nerwowe, bezsenność spowodowana zdenerwowaniem, stany zapalne zatok i gardła, katar, grypa, problemy związane z okresem menopauzy.
Olejek lawendowy otrzymuje się z lawendy prawdziwej, uprawianej w krajach śródziemnomorskich i w krajach basenu Morza Czarnego.
Łagodzi skutki ukąszeń owadów i poparzenia słonecznego, jest skutecznym środkiem w leczeniu trądziku, egzem, dermatoz, łupieżu, stanów zapalnych skóry, grzybic, liszajów, pleśniawek pochwy, wszawic.
Przeciwdziała gromadzeniu się płynów w organizmie i obniża ciśnienie krwi.
Olejek lawendowy ma działanie regulujące zaburzenia układu trawiennego.
Likwiduje wzdęcia, nudności i kolki.
Działa przeciwbólowo, co wykorzystywane jest w reumatyzmie, zapaleniu ucha, menstruacji i migrenie.
Używany jest w mieszankach stosowanych w katarze, przeziębieniu, grypie, astmie i zapaleniu gardła.
Ma właściwości uodporniające organizm, jest środkiem uspokajającym i przeciwdepresyjnym.
Olejki wnikają do organizmu na różne sposoby.
Wchłaniane są przede wszystkim przez układ oddechowy, ale także dostają się do krwioobiegu przez skórę.
Wchłanianie olejków przez układ oddechowy powoduje w pierwszej kolejności podrażnienie śluzówki nosa i wysłanie informacji o obecności danej cząsteczki olejku eterycznego do mózgu. Następnie mózg uwalnia odpowiednie związki chemiczne pobudzające bądź relaksujące system nerwowy. Zawarte w olejkach związki chemiczne mają bezpośredni wpływ na organizm, gdyż dostają się do płuc i wywołują określone działanie terapeutyczne w organizmie.
Wchłanianie olejków bezpośrednio przez skórę ma charakter miejscowy, cząsteczki substancji przenikają przez naskórek do skóry właściwej. Skóra właściwa jest silnie ukrwionym organem i powoduje penetrację związków chemicznych poprzez naczynia włoskowate do całego układu krążenia.
W przeciwieństwie do leków i substancji syntetycznych olejki aromaterapeutyczne nie odkładają się w organizmie i są szybko z niego wydalane.