Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Olejek Lawendowy Avicenna

02-02-2014, 12:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 7.50 zł     
Użytkownik ekoMaluch
numer aukcji: 3911747947
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 15   
Koniec: 02-02-2014 11:58:35

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Rodzaj: Inny
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witaj na naszej aukcji! Życzymy udanych zakupów
wielorazowepieluszki.pl
ekomaluch
Za zakupiony towar o dowolnej wartości można zapłacić przelewem na nasze konto:
Idea Bank
34 1950 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0010667 [zasłonięte] 007302
Istnieje również możliwość płatności przy odbiorze przesyłki.

Koszt wysłania towaru wynosi:


Poczta polska
Przedpłata
12zł
(Przesyłka jest u klienta do 5 dni roboczych)
Pobranie
17zł
(Przesyłka jest u klienta do 5 dni roboczych)
Kurier
Przedpłata
15zł
(Przesyłka jest u klienta do 48h)
Pobranie
20zł
(Przesyłka jest u klienta do 48h)
  1. Koszt przesyłki ponosi Sklep, jeżeli Klient składa zamówienie o wartości przekraczającej 350 zł brutto – przy przedpłacie na konto (płatność elektroniczna, kartą kredytową bądź przelewem). Przesyłka nadawana jest Pocztą Polską-priorytetem lub kurierem.
  2. W przypadku zamówienia o wartości powyżej 350 zł brutto, ale za pobraniem, Klient ponosi następujące koszty przesyłki:

Poczta Polska: 5 zł

Kurier: 5 zł

Olejek Lawendowy Avicenna
producent: Avicenna-Oil
Krótki opis
Naturalny olejek o właściwościach antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Ma różne zastosowania, m.in. świetnie niweluje nieprzyjemne zapachy z pieluszek. Można dodać kilka kropel na dno wiaderka z brudnymi pieluchami. Jeżeli namaczasz pieluchy.
Cena
7.50PLN

Naturalny olejek eteryczny otrzymywany jest z rośliny Lavandula officinalis (czasami bywa nazywany Lavandula augustifolia lub Lavandula vera). Rośnie głównie na południowych zboczach gór. Lawenda rośnie w całej Europie, nawet w Anglii dokąd została sprowadzona przez Rzymian, lecz najlepsza gatunkowo lawenda pochodzi z krajów basenu Morza Śródziemnego. Najlepsze jakościowo olejki uzyskuje się z roślin zbieranych na wysokości od 700 do 1400 m n.p.m. Na uwagę zasługują również obszary położone w basenie Morza Czarnego (głównie Bułgaria i Turcja). 

W literaturze z dziedziny Aromaterapii podaje się, że jako jeden z pierwszych olejek lawendowy wykorzystał w medycynie Rene Maurice Gattefosse kiedy osobiście stwierdził zdumiewające właściwości lecznicze olejku w przypadku oparzeń. Szybko wyleczył sobie poparzoną rękę stosując okłady roztworu olejku lawendowego. To właśnie on uznawany jest za autora terminu Aromaterapia. Znane jest wykorzystywanie olejku lawendowego przez doktora Jean'a Valnet'a do leczenia poważnych poparzeń i ran doznanych przez francuskich żołnierzy podczas wojny. Ze względu na antyseptyczne i przeciwbólowe działanie olejku lawendowego stosowany jest właśnie przy oparzeniach i zranieniach, gdyż zapobiega infekcjom i powstawaniu blizn.

Inne zastosowania

 Jednak literatura podaje znacznie szersze zastosowanie olejku lawendowego w lecznictwie. Mówi się o nim jako o olejku o najbardziej wszechstronnym działaniu. Jego przeciwbólowe, antyseptyczne i antybiotyczne właściwości sprawiają iż olejek ten może być doskonałym lekiem przy przeziębieniu lub grypie, łagodzi kaszel, katar i zapalenie zatok. W takich przypadkach najlepsze okazują się być inhalacje. Lawenda ma też działanie uspokajające. Łagodzi depresje, lęki, stany podenerwowania., ułatwia zasypianie - szczególnie przy bezsenności spowodowanej zdenerwowaniem. Z drugiej strony pobudza przy ociężałości umysłowej i zmęczeniu psychicznym - stymuluje pracę układu nerwowego.

Przeciwbólowe działanie olejku lawendowego wykorzystuje się przy bólach głowy, migrenach (można kilka kropli delikatnie wetrzeć w skroń lub położyć zimny kompres na czoło lub kark), a także przy bólach menstruacyjnych (okłady). Uważa się, iż olejek pomocny jest również przy nieregularnym cyklu i problemach menopauzy). Olejek ten stosuje się przy bólach reumatycznych i mięśniobólach (kąpiele lub masaż). Bakteriobójcze i grzybobójcze działanie olejku często wykorzystuje się do pielęgnacji skóry a szczególnie w walce z grzybicami skóry, stanami zapalnymi skóry, egzemami, a nawet z trądzikiem, łupieżem i rozstępami skóry.

Olejek zapobiega gromadzeniu się płynów w organizmie dzięki czemu może być wykorzystywany w leczeniu cellulite i otyłości (kąpiele, masaż).

Olejek lawendowy bardzo często wykorzystywany jest jako środek odstraszający owady. Szczególnie znany jest ze swego repelencyjnego działania na mole, ale skutecznie odstrasza również inne owady jak na przykład komary. Olejek lawendowy znakomicie łagodzi skutki ukąszeń owadów.

Olejek lawendowy dobry jest do stosowania w mieszankach. Działanie olejku pogłębia się jeśli zastosuje się go w połączeniu z innymi olejkami np.: z rozmarynowym (przy mięśniobólach), z melisy (egzemy), z bergamotowym lub cytrynowym (odstrasza komary),. Z drugiej strony lawenda podwyższa skuteczność innych olejków z którymi jest zmieszana.

W sprzedaży często występuje olejek tzw. Lawendynowy lavandula fragrance, który zapachowo trudny jest do odróżnienia od prawdziwego olejku lawendy lekarskiej lavandula officinalis. Jednak nie posiada on wspomnianych wyżej właściwości leczniczych i jest dużo tańszy. Zatem zawsze upewnijmy się z jakiej rośliny pochodzi dany olejek (czy producent podaje nazwę łacińską rośliny).

Aukcja stworzona 2<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>014-01 11:58:35 przez sklep oparty na systemie IAI-Shop.