STOPY
Grzybica stóp:
conajmniej2 razy dziennie wcierać olejek w skórę objętą zmianami grzybiczymi. Po ustąpieniu objawów stosować profilaktycznie 1 - 2 razy tygodniowo.
Grzybica paznokci:
co najmniej 2 razy dziennie, zalać paznokieć olejkiem, wcierać przez 20-30 sekund.
Pocenie stóp oraz pękanie skóry na piętach:
moczyć stopy w letniej wodzie z dodatkiem 30 kropli olejku.
TRĄDZIK, KROSTY, ŁUPIEŻ
Trądzik twarzy:
po umyciu twarzy przemyć wypryski olejkiem.
Inne partie skóry:
w przypadku występowania na większej powierzchni skóry przemywać wacikiem zmoczonym letnią wodą i skropionym paroma kroplami olejku.
Łupież:
przy każdym myciu głowy dodać do szamponu parę kropli olejku. Również nacierać skórę głowy roztworem o stężeniu 10-15 kropli olejku na 100 ml wody, spłukiwać po 30 minutach.
PRZEZIĘBIENIA
Kaszel, katar:
20-25 kropli nalać do kominka (lampki) do aromaterapii, zapalić i umieścić w sypialni.
INNE
Stany zapalne dziąseł:
płukać jamę ustną roztworem 20 kropli na szklankę letniej wody. Nie połykać.
Opryszczka powstała w wyniku przeziębienia:
zmoczony wacik w letniej wodzie nasączyć paroma kroplami olejku, smarować 3-4 razy dziennie w miejscu powstania objawów.
Ukąszenia owadów:
miejsce ukąszenia smarować olejkiem do chwili ustąpienia obrzęku lub świądu.
KĄPIEL:
do wanny napełnionej ciepłą wodą dodać 30-35 kropli olejku.
Nie stosować u dzieci! SPOSÓB UŻYCIA OLEJKÓW ETERYCZNYCH
Inhalacje lub parówki - przygotowujemy wkrapiając wybrane olejki bezpośrednio do gorącej wody, którą następnie mocno mieszamy. Inhalacje godne są polecenia przy przeziębieniach, a parówki znakomicie służą paniom dbającym o cerę. 3-4 kropli olejku miesza się w naczyniu z parującą wodę. Nakrywamy głowę ręcznikiem i głęboko wdychamy opary.
Kompresy - także wykonujemy z roztworów wodnych. Do miski z wodę dodajemy 4-5 kropli olejków i w tak przygotowanym roztworze moczymy ręcznik, watę, ligninę czy chustkę. Odciśnięte przykładamy na chore miejsca. Przed każdym namoczeniem mocno mieszamy wodę, aby możliwie najdokładniej rozprowadzić olejki. Dobrze jest położyć kompres po uprzednim nałożeniu olejku do masażu (głównie w przypadku twarzy).
Gorące kompresy – przy bólu mięśni, zapaleniu stawów, reumatyzmie, bólu zęba, bólu ucha, czyrakach i ropniach.
Zimne kompresy – na ból głowy, skręcenia i opuchlizny. Kompres trzymamy około 20 minut lub do momentu aż nabierze temperatury ciała.
Kąpiel - gwarantuje podwójne działanie - wdychanie zapachów i wchłanianie przez skórę. Stosujemy na ¾ wanny ciepłej wody 10-15 kropli olejku. MOŻNA STOSOWAĆ W WANNACH Z FUNKCJĄ JACUZZI.
Kąpiel stóp - przy wrażliwej skórze jest to niekiedy najlepszy sposób wprowadzenia olejków, z reguły stosuje się 4-8 kropli olejku eterycznego na miskę ciepłej wody. Latem zażywamy kąpieli ochładzającej np. z eukaliptusem - ideał na zmęczone, obolałe, "gorejące" stopy. Zimą cudownie działa kąpiel rozgrzewająca, przeciwprzeziębieniowa (np. z geranium lub lawendą i eukaliptusem /2:1/). Moczymy stopy w odświeżającej kąpieli przez około 15 minut.
Olejki do masażu i wcierania - trzeba koniecznie rozcieńczyć: znakomitym nośnikiem jest niezwykle delikatny olej z nasion winogron. Na 10 ml (łyżkę stołową) oleju bazowego stosujemy 3-5 kropli olejku eterycznego.
Olejek do masażu twarzy: 5-10 kropli na 100 ml oleju bazowego.
Kremy, płyny do ciała i szampony – dodajemy 1-2 krople olejku aromatycznego do kremu, płynu do ciała i szamponu ( nieperfumowane, z naturalnych składników), a następnie wmasowujemy w ciało lub w owłosioną skórę głowy.
Rozpylanie w powietrzu - olejki są substancjami niezwykle lotnymi, wdychane przenikają do organizmu poprzez narząd powonienia. Kominek postawiony przy łóżku chorego lub na biurku zestresowanego szefa działa równie efektywnie jak silne środki doustne; 5-10 kropli olejku miesza się z 2 łyżkami wody. Stosujemy do rozpylania w pomieszczeniu lub do odświeżania twarzy.
Skrapianie poduszki lub chusteczki - stosuje się najczęściej na bezsenność i kaszel. Przy skraplaniu poduszki w grę wchodzą jednak tylko bezbarwne, nie plamiące olejki a skrapianie możliwe jest wyłącznie na rogu i brzegach, żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą.
Sauna – w nowoczesnych piecach są specjalne pojemniki na olejki, jeśli jednak piec nie jest zaopatrzony w dozownik, rozcieńczony wodą olejek lub mieszankę olejków należy wlać do naczynia umieszczonego nad piecem lub bezpośrednio na rozgrzane kamienie.
OLEJKI AROMATERAPEUTYCZNE
mogą być używane pojedynczo, ale można je również mieszać ze sobą
w celu wzmocnienia ich działania bądź uzyskania bardziej wyrafinowanego zapachu.
UWAGI:
Nie wolno stosować na skórę olejków nierozcieńczonych.
Świadectwo dopuszczenia do obrotu
RK/42418/2002
Producent PPHU KEJ s.c.
ZOBACZ INNE MOJE AUKCJE
WYSTAWIAMY NA ŻYCZENIE FAKTURY VAT
ceny na aukcjach zawierają podatek VAT.
Kupując u nas masz pewność ,że:
- produkt jest nowy
-
- produkt jest w 100% oryginalny
-
- przeznaczony na polski rynek -ma polskie napisy i sposób użycia
-
- był przechowywany w odpowiednich warunkach,