Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Olej z nasion OGÓRECZNIKA lekarskiego 100ml

20-05-2014, 19:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 27.90 zł     
Użytkownik naturalniepoland
numer aukcji: 4170746871
Miejscowość radomsko
Wyświetleń: 20   
Koniec: 20-05-2014, 18:01
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wszystkie aukcje | Komentarze | Strona "O mnie" | Zadaj pytanie | Dodaj do ulubionych

naturalniepoland


Olej z ogórecznika 100 ml

Olej ten pozyskuje się poprzez tłoczenie na zimno nasion ogórecznika lekarskiego (Borago Officinalis).

Jest to roślina jednoroczna uprawiana w Polsce, należąca do rodziny ogórecznikowatych.

Zaliczany jest do grupy bioolejów z uwagi na najbogatszą zawartość kwasu gamma linolenowego (GLA) na poziomie 21–25%,(Zadernowski i in. 2002). Olej z ogórecznika ponadto zawiera kwas linolowy 34-40%, oleinowy 14-18% a także tokoferole 1478mg/kg (Zadernowski i in 2002), sterole 290 mg/100 z czego β-sitosterolu 108,1 mg/100g (Phillips i in. 2002) i śladowe ilości karotenoidów(około 23mg/kg).

Olej ogórecznikowy ze względu na wysoką zawartość kwasu GLA w odróżnieniu od standartowych olejów roślinnych przewyższa ich wartość żywieniową. Olej ogórecznikowy z uwagi na kwas GLA może poprzez dietę spełniać funkcję protezy biochemicznej usprawniającej metabolizm kwasów tłuszczowych szeregu n-6 i n-3 w przypadkach kiedy z różnych przyczyn osłabieniu uległa aktywność enzymu delta-6 desaturazy na drodze metabolicznej przemiany kwasów tłuszczowych (Horrobin1992, Bolesławska 2006 i in) .

Zastosowany zewnętrznie bezpośrednio na skórę wykazuje działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, a także mocno nawilżające. Dlatego też polecany jest osobom z problemami skórnymi, tj: trądzik, skóra sucha i łuszcząca się, zaczerwieniona i podrażniona. Stosowany na skórę dojrzałą wykazuje działanie pielęgnacyjne i regeneracyjne.

Swoje zastosowanie znajduje również w diecie psów i kotów. Dodawany do karmy poprawia widocznie wygląd i jakość sierści, a także poprawia kondycję skóry, zmniejszają jej ewentualne stany zapalne.

Sposób użycia :

  • Doustnie: 1 łyżeczka dziennie
  • W kuchni wyłącznie na zimno jako dodatek do surówek, sałatek itp.


Kontakt i dane firmy

Tel : 501 [zasłonięte] 396

@ : [zasłonięte]@gmail.com

Chrystian Kosmala

NATURALNIE POLAND

ul. Świętej Jadwigi Królowej 8/14

97-500 Radomsko

Numer konta bankowego :

94 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]9370091 [zasłonięte] 385752

ING Bank Śląski

Wysyłka


Towar wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej lub firmą kurierską K-Ex w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia (przesyłka pobraniowa) lub zaksięgowania na naszym koncie wpłaty.

Płatności


Są dwie formy płatności - przedpłata na konto bankowe oraz istnieje możliwość wysłania paczki za pobraniem.


Copyrights by naturalniepoland - wszystkie prawa zastrzeżone