Olej Lniany Szafir 500 ml Zielony Nurt
Nienasycone Niezbędne Kwasy Tłuszczowe z grupy n-3 (Omega-3) mają kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka. Stanowią budulec dla błon komórkowych, czynią ją elastyczną i powodują że błona funkcjonuje prawidłowo i transport substancji odżywczych oraz komunikacja w komorach jest właściwa.Zawarte w oleju lnianym lignany (fitohormony) eliminują nadmierną ilość wolnych rodników. Wspomagają leczenie takich chorób jak: toczeń, łuszczyca oraz stwardnienie rozsiane. Ochraniają przewód pokarmowy , wspomagają leczenie choroby wrzodowej żołądka , jelita grubego a także chorób związanych z perystaltyką (motoryką) jelit (głównie zaparć), usuwają z organizmu nadmiar cholesterolu. Przeciwdziałają zlepianiu się płytek krwi , w znacznym stopniu ułatwiają krążenie. Zmniejszają ryzyko nadciśnienia, miażdżycy oraz chorób sercaniedobór omega- 3 wiąże się często z chorobami skóry, w szczególności ze skórą suchą, łuszczącą się, niekorzystnie też działa na paznokcie i włosy. Zmniejszają ryzyko choroby Alzheimera.
Łagodzą objawy reumatoidalnego zapalenia stawów a także astmy oskrzelowej. Kwas alfalinolenowy intensyfikuje wrażliwość błon komórkowych na działanie insuliny. Łagodzi to wahania poziomu cukru we krwi, zwłaszcza w cukrzycy typu II. Redukują ilość stanów zapalnych w organizmie człowieka oraz w znaczący sposób hamują rozwój nowotworów. Zapobiegają namnażaniu się tkanek rakowych, oraz ich penetracji w organizmie. Wzmacniają układ odpornościowy jak również zapobiegają infekcją. Lignany zawarte w oleju lnianym pomagają stabilizować stosunek hormonów u kobiet. Zażywanie oleju lnianego może mieć pozytywny wpływ na cykl oraz łagodzić objawy w okresie menopauzy.
Nieoczyszczony i niefiltrowany olej lniany jest idealnym produktem do diety dr Budwig.
Wyłącznie do spożywania na zimno.
OLEJ lniany – PODSTAWOWE Informacje
Siemię lniane od wieków uważane było za cenną roślinę leczniczą. Nasi dziadkowie stosowali z powodzeniem siemię lniane na różnego rodzaju dolegliwości. W czasach nowożytnych, kiedy możemy poznać skład biochemiczny wiemy dlaczego tyle dobrego przypisywano tej roślinie. Współczesna nauka w wyniku badań prowadzonych przez naukowców na całym świecie na nowo odkrywa cenne właściwości lnu i potwierdza , że dzięki wielu niezwykle wartościowym składnikom tego drobnego nasionka , powinno ono występować w diecie wszystkich osób których ważne jest zdrowie ich samych jak i najbliższych im osób. Siemię lniane jest bardzo bogatym źródłem lignanów i zawiera ich aż 700 razy więcej niż inne najczęściej spożywane produkty. Niezwykle cennym i wartościowym składnikiem lnu są zawarte w nim tłuszcze. Tłuszcze są bardzo ważnym składnikiem naszej codziennej diety ze względu na ich wpływ na przebieg wielu procesów zachodzących w naszych organizmach. Tłuszcze są nośnikami witamin A , D , E i K oraz ułatwiają ich przyswajanie z innych produktów. Oprócz tego ułatwiają odczuwanie smaku i przełykanie pokarmu , stanowią budulec błon komórkowych i mózgu oraz wpływają na sprawność układu krążenia. Są również źródłem energii dla tkanek oraz narządów i za wyjątkiem erytrocytów i komórek nerwowych wszystkie tkanki ustrojowe wykorzystują kwasy tłuszczowe jako źródło energii. Zaleca się że tłuszcze powinny dostarczać nam z naszego pożywienia do 30% całkowitej liczby kalorii oraz powinny zawierać odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych ( od 5% do 15% całkowitej liczby kalorii). Jednak tłuszcze oprócz wielu niezwykle korzystnych oddziaływań na organizm ludzki mogą również wpływać niekorzystnie w przypadku jego nadmiernego spożycia oraz spożywania tłuszczów o „złej jakości” jakości. W związku z tym niezwykle istotne jest spożywanie pełnowartościowych i najwyższej jakości tłuszczów takich jak OLEJ LNIANY.