Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

OLEJ LNIANY BUDWIGOWY ZŁOTY OLIWIN 250 ML

30-06-2015, 2:05
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 18.99 zł     
Użytkownik ECZO_2007
numer aukcji: 5408400563
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 21   
Koniec: 30-06-2015 02:02:57
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

bioekonatura.pl

DANE FIRMY




















Sklep bioekonatura 

 

Sklep Internetowy
bioekonatura.pl


BioEkoNatura
Elżbieta Czołacz

ul. Drzewieckiego 24/7a
54-129 Wrocław


tel. 783-[zasłonięte]-538
email: [zasłonięte]@bioekonatura.pl

NIP 895[zasłonięte]129-66
REGON 020[zasłonięte]804
MINISTER GOSPODARKI
000[zasłonięte]620/2014

 

KATEGORIE

 
ZDROWA ŻYWNOŚĆ
*naturalna żywność
*ekologiczna żywność


KOSMETYKI
*naturalne kosmetyki
*ekologiczne kosmetyki


SUPLEMENTY DIETY

ŚRODKI CZYSTOŚCI
ekologiczne środki czystości

KSIĄŻKI, PORADNIKI

NACZYNIA


DLA VEGAN
DLA WEGETARIAN

 

MARKI

 
ZDROWA ŻYWNOŚĆ:
ZIELONY NURT
RADIX
BIOPLANET
NATUR-VIT
MANUKA
SANTINI
SYMBIO
BIOFOOD
DR GAJA

PASIEKA EKOLOGICZNA
PASIEKA
POLSKA RÓŻA
YOGI TEA



KOSMETYKI NATURALNE I EKOLOGICZNE:
ALEPPO SOAP c.o.
TADE PAYS DE LEVANT
BIOTRUM
INSEVEN

SYLVECO
JOIK
IKAROV
LAVERA
ECOcosmetics
NEOBIO
EUBIONA
LUVOS



ŚRODKI CZYSTOŚCI EKOLOGICZNE:
SONETT
LILLY`S ECO CLEAN



SUPLEMENTY DIETY NATURALNE I EKOLOGICZNE:
BIO ORGANIC FOODS
SANBIOS
MERIDIAN GRÓJEC
DR GAJA
MANUKA HEALTH NEW ZELAND LIMITE
ZIELNONY NURT
PURITIAN`S PRIDE

 

Dzisiaj na aukcji oferujemy

OLEJ LNIANY BUDWIGOWY ZŁOTY OLIWIN 250 ML





OLEJ lNIANY BUDWIGOWY ZŁOTY OLIWIN - 250 ml - ZIELONY NURT



W naszym sklepie ze zdrową żywnością oferujemy Państwu olej lniany Budwigowy Złoty Oliwin, który produkowany jest z  najwyższej jakości nasion lnu oleistego o wysokiej zawartości do  60%  aktywnych kwasów Omega 3.


Unikalna technologia tłoczenia na zimno do 40 stopni oraz przechowywania i dystrybucji do 10 stopni Celsjusza gwarantuje zminimalizowanie ryzyka oksydacji czyli utlenienia się kwasów omega 3.


Szczególnie zalecany do diety dr BUDWIG olej lniany "Złoty Oliwin" wytłoczony ze starannie dobranej mieszanki wysokolinolenowych odmian lnu uprawianych w Polsce, wyhodowanych metodą doboru naturalnego o bardzo dużej zawartości NNKT OMEGA-3 do 60%.

Cechuje go wyjątkowo łagodny smak z lekką nutką orzechowo- sezamową, bez tzw. rybiego posmaku występującego w oleju lnianym z produkowanym z nasion brązowych. W swym składzie biochemicznym zawiera do 60%  kwasów OMEGA-3 z rodziny NNKT, odpowiedzialnych w dużej mierze za nasze zdrowie.

Nieobecność kwasów OMEGA-3 w codziennej diecie może doprowadzić do spadku odporności, chorób serca oraz  nowotworowych, bólów mięśni, choroby Alzhaimera, oraz chorób związanych z motoryką jelit.

Tylko świeży i nieutleniony Olej Lniany "Złoty Oliwin" przechowywany w warunkach chłodniczych posiada właściwości prozdrowotne. Skorzystaj z szansy aby być zdrowym.



OLEJ LNIANY – Podstawowe Informacje:

Siemię lniane od wieków uważane było za cenną roślinę leczniczą. Nasi dziadkowie stosowali z powodzeniem siemię lniane na różnego rodzaju dolegliwości. W czasach nowożytnych, kiedy możemy poznać skład biochemiczny wiemy dlaczego tyle dobrego przypisywano tej roślinie. Współczesna nauka w  wyniku badań prowadzonych przez naukowców na całym świecie na nowo odkrywa cenne właściwości lnu i potwierdza, że dzięki wielu niezwykle wartościowym składnikom tego drobnego nasionka, powinno ono występować w diecie wszystkich osób których ważne jest zdrowie ich samych jak i najbliższych im osób. 

Siemię lniane jest bardzo bogatym źródłem lignanów i zawiera ich aż 700 razy więcej niż inne najczęściej spożywane produkty. Niezwykle cennym i wartościowym składnikiem lnu są zawarte w nim tłuszcze. Tłuszcze są bardzo ważnym składnikiem naszej codziennej diety ze względu na ich wpływ na przebieg wielu procesów zachodzących w naszych organizmach. Tłuszcze są nośnikami witamin A, D, E i K oraz ułatwiają ich przyswajanie z innych produktów.

Oprócz tego ułatwiają odczuwanie smaku i przełykanie pokarmu, stanowią budulec błon komórkowych i mózgu oraz wpływają na sprawność układu krążenia. Są również źródłem energii dla tkanek oraz narządów i za wyjątkiem erytrocytów i komórek nerwowych wszystkie tkanki ustrojowe wykorzystują kwasy tłuszczowe jako źródło energii. Zaleca się że tłuszcze powinny dostarczać nam z naszego pożywienia do 30% całkowitej liczby kalorii oraz powinny zawierać odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych ( od 5% do 15% całkowitej liczby kalorii). Jednak tłuszcze oprócz wielu niezwykle korzystnych oddziaływań na organizm ludzki mogą również wpływać niekorzystnie w przypadku jego nadmiernego spożycia oraz spożywania tłuszczów o „złej jakości” jakości. W związku z tym niezwykle istotne jest spożywanie pełnowartościowych i najwyższej jakości tłuszczów takich jak OLEJ LNIANY.


OLEJ LNIANY jest tłuszczem o unikatowych i niezwykłych właściwościach. Zawiera do 90% nienasyconych kwasów tłuszczowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe dlatego są tak ważne dla organizmu gdyż powstają z nich prostaglandyny (substancje o charakterze hormonów tkankowych) regulujące pracę układu krążenia, systemu immunologicznego i gospodarkę tłuszczową.
Między innymi obniżają zbyt wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów oraz powstrzymują agregację płytek krwi – zmniejszając w ten sposób ryzyko miażdżycy i zawału serca.


Niezwykłość OLEJU LNIANEGO  polega jednak na tym że zawiera on rekordową ilość niezwykle cennych dla zdrowia niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (powyżej 50%) w dodatku występują one w doskonałej proporcji w stosunku do niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-6, które również występują w OLEJU LNIANYM.
W innych olejach roślinnych nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 występują rzadko i w małych ilościach. Większość spożywanych przez nas olejów roślinnych zawiera niemal wyłącznie kwasy omega-6 których nadmiar w naszej diecie przy jednoczesnym niedoborze spożywania kwasów tłuszczowych omega-3 jest przyczyną wielu chorób i problemów zdrowotnych. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 zaliczane są do grupy Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT).

Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe są niezbędne dlatego, ponieważ organizm ludzki nie potrafi wyprodukować ich samodzielnie i muszą być dostarczone poprzez odpowiednią dietę. Kwasy omega-6 są jednymi z najczęściej występującymi w naszej diecie. W małych ilościach korzystnie oddziaływają na nasze organizmy jednak w przypadku ich nadmiernego spożycia powodują zachwianie równowagi immunologicznej i przyczyniają się do wzrostu stanów zapalnych w ludzkim organizmie.

Dla zdrowia człowieka całkowicie wyjątkowe jest znaczenie Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych omega-3. Tłuszcze stanowią 60% tkanki mózgowej a ponad 25% z nich to kwasy omega-3.
Niedobór kwasów omega-3 prowadzi m.in. do zaburzeń w budowie i funkcjonowaniu systemu nerwowego. Wpływa na powstawanie i rozwój wielu chorób począwszy od infekcji, poprzez choroby serca i układu krążenia aż po choroby nowotworowe.  Kwasy omega-3, decydują o stanie zdrowia człowieka od momentu jego poczęcia, aż do starości. Aby organizm ludzki mógł prawidłowo funkcjonować niezbędne są mu oba nienasycone kwasy tłuszczowe: omega-6 i omega-3. Zalecana właściwa proporcja pomiędzy kwasami omega-6 i omega-3 wynosi od 1:1 do 4:1. W dzisiejszej diecie proporcje te zostały dość drastycznie zachwiane szacuje się że wynoszą od 10:1 nawet do 50:1 na rzecz kwasów tłuszczowych omega-6 i przyczyniają się do powstawania i rozwoju wielu schorzeń i chorób. 
Wpływ na to ma spożywanie produktów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-6 np. oleje roślinne bogate w kwasy tłuszczowe omega-6 oraz mięsa zwierząt karmionych paszami ze zbóż bogatych w kwasy omega-6. Aby zmienić te niekorzystne proporcje występujące w naszej diecie należy zwiększyć spożywanie produktów zawierających omega-3. Produktami bogatymi w kwasy omega-3 są tłuste ryby morskie np. łosoś, oraz OLEJ LNIANY tłoczony na zimno.



OLEJ LNIANY ZŁOTY OLIWIN – PRODUKCJA I CECHY:


OLEJ LNIANY tłoczony na zimno posiada żółty kolor, lekko orzechowy smak oraz charakterystyczny dla niego zapach. Produkowany jest ze specjalnie wyselekcjonowanej odmiany lnu złotego OLIWIN, które zawierają odpowiedni skład i zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę, światło oraz dostęp tlenu. Dla tego aby ich nie zniszczyć OLEJ LNIANY ZŁOTY OLIWIN musi być tłoczony na zimno, w specjalnie zaprojektowanych prasach, w których temperatura tłoczenia nie przekracza 40° stopni Celsjusza. Oprócz tego należy przestrzegać reżimu przechowania i dystrybucji oleju lnianego mianowicie winno się przechowywać olej lniany w ciemnych szklanych butelkach, szczelnie zakręconych w temperaturze 5-10° stopni Celsjuszach.

Istnieje długa lista powodów dla których każdy powinien zażywać olej lniany.
Możemy zaobserwować że ogólnie jakość naszych diet i stan naszego zdrowia pogarsza się. 
OLEJ LNIANY odznacza się bardzo korzystnym działaniem w wielu obszarach.

Są to między innymi:

UKŁAD SERCOWO-NACZYNIOWY - Wyniki badań wskazują że spożywanie oleju lnianego może obniżyć poziom cholesterolu tym samym redukując ryzyko chorób serca i układu krążenia. Olej lniany może również chronić przed dusznicą (ból w klatce piersiowej) i nadciśnieniem.  Pięcioletnie badania przeprowadzone w Boston’s Simmons College wykazały, że olej lniany może być przydatny w zapobieganiu drugiemu atakowi serca.


UKŁAD NERWOWY - Kwasy tłuszczowe w oleju lnianym pomagają w przenoszeniu impulsów nerwowych i wpływają na zmniejszenie uszkodzenie nerwów, powodujących drętwienie i drżenie jak również inne choroby. Wpływ odżywczych właściwości oleju lnianego na nerwy pomaga w leczeniu choroby Parkinsona, zwyrodnieniowej choroby układu nerwowego i zabezpiecza przed uszkodzeniem nerwów związanych z cukrzycą i stwardnieniem rozsianym.


UKŁAD TRAWIENNY - Spożywanie oleju lnianego może pomagać zmniejszyć stany zapalne jelit. W dodatku olej lniany może uniemożliwiać rozwijanie się kamieni żółciowych, a nawet rozpuszczać istniejące kamienie.


CHOROBY REUMATYCZNE - Badania wskazują że ludzie, którzy chorują na artretyzm, szczególnie rodzaje artretyzmu powiązane z zapaleniem stawów mogą skorzystać na spożywaniu kwasów tłuszczowych omega-3. Substancje odżywcze występujące w oleju lnianym zawierają przeciwzapalne czynniki, które mogą pomagać redukować ryzyko artretyzmu. Stosowanie przez okres kilku miesięcy zmniejsza poranną sztywność oraz ból stawów.


SKÓRA - Niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3 są w dużej mierze wpływają na stan zdrowia skóry. Są pomocne w przypadku egzemy, łuszczycy, trądziku różowatego oraz oparzeń słonecznych. Oparzenia słoneczne mogą wyzdrowieć szybciej kiedy używany jest do nich olej lniany.


WŁOSY I PAZNOKCIE - Obfity w kwasy tłuszczowe omega-3 olej lniany przyczynia się do zdrowego wzrostu włosów (niski poziom tych kwasów w organizmie może powodować suche i matowe włosy). Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju lnianym wpływają korzystnie na paznokcie wzmacniając je przed złamaniem i rozdwajaniem. W oleju lnianym występuje enzym 5-alfa reduktaza, która przekształca testosteron do dihedrotestosteronu, co spowalnia proces łysienia u mężczyzn.


CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ - W okresie ciąży zapotrzebowanie organizmu kobiet na kwasy tłuszczowe jest zwiększone ze względu na rozwijający się dziecko. Zostało stwierdzone że dzieci kobiet uzupełniających swoją dietę w kwasy omega-3 miały wyższy poziom inteligencji od swoich rówieśników. Kobiece mleko również zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które są konieczne do rozwoju mózgu i układu nerwowego dziecka. Ich ilość zależy jednak od jakości pożywienia przyjmowanego przez karmiącą.


DLA KOBIET - Lignany i estrogeny roślinne zawarte w oleju lnianym pomagają stabilizować stosunek estrogenu i progesteronu w organizmie kobiet. Zażywanie oleju lnianego może mieć pozytywny wpływ na cykl miesiączkowy oraz łagodzić uczucia uderzenia krwi do głowy w okresie menopauzy. Dodatkowo niezbędne kwasy tłuszczowe w oleju lnianym blokują produkcję prostaglandyn, które uwolnione w nadmiarze podczas miesiączkowania mogą powodować obfite krwawienie.


ZDROWIE DZIECI I MŁODZIEŻY - Dzieci szczególnie potrzebują odpowiednich ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Jest to istotne ze względu na to, że młody, rozwijający się organizm potrzebuje odpowiednich ilości DHA ( z omega-3) do prawidłowej budowy sieci neuronów w mózgu. Jeśli dzieci mają niedobór kwasów omega-3 organizm wykorzystuje do budowy neuronów transizomery. Efektem tego jest to, że powstające z nich sieć neuronowa nie funkcjonuje prawidłowo. Rozwija się wolno i jest wadliwa. U dzieci zaś mogą występować problemy z pamięcią, koncentracją jak również problemy z zachowaniem. Również ADHD jest wiązane z deficytem kwasów tłuszczowych omega-3 w organizmie dziecka. Wyniki badań na zwierzętach wskazują, że zapewnienie organizmowi odpowiednich ilości kwasów omega-3 może mieć bezpośredni związek pomiędzy liczbą synaps neuronowych w komórkach nerwowych i umiejętnością uczenia się.



ZDROWIE OCZU - Badania wykazały, że niezbędne kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zmniejszać ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej choroby oczu, która niszczy wizję przez uszkodzenie komórek nerwowych w oku. Wyniki przeprowadzonych badań pokazały, że osoby mające wysoki poziom kwasów omega-6 były bardziej narażone na ryzyko wystąpienia tej choroby niż osoby które miały niski poziom kwasów-6 i wyższy poziom kwasów omega-3 (główny składnik oleju lnianego). Olej lniany korzystnie wpływa również na suche oczy, bardzo pospolicie występujący problem, który jest prawdopodobnie związany z niedoborem omega-3. Suche oczy są zazwyczaj rezultatem niewystarczającej zewnętrznej warstwy tłuszczowej w wyniku czego woda w łzach nie ma bariery która powstrzymywałaby je przed wyparowywaniem. Olej lniany może również polepszyć postrzeganie kolorów. Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że olej lniany obniża ciśnienie śródgałkowe nawet do 56% i może być pomocny w przypadkach jaskry.


ZDROWIE PSYCHICZNE - Mózg ludzki zbudowany jest w ponad 60% z tłuszczów. 25% z nich to kwasy tłuszczowe omega-3. Dopamina i serotonina - nazywane hormonami szczęścia składają się z odmiany kwasu omega-3 (DHA). Jeśli nie dostarczymy poprzez naszą dietę odpowiednich ilości kwasów omega-3 może to być przyczyną  zaburzeń nastroju, stanów depresyjnych lub problemów z koncentracją.


DIETA SPORTOWCÓW - Olej lniany i mięśnie ciała to wspaniała kombinacja. Olej lniany cieszy się szczególną popularnością wśród osób, które budują masę mięśniową i kładą nacisk na ogólne zdrowie powstrzymując się przed zażywaniem mających im w tym pomóc silnie działających substancji chemicznych. Jednym z kluczowych elementów w budowaniu masy mięśniowej jest oczywiście utrzymanie organizmu w zdrowiu, ponieważ niezdrowe ciało nie zbuduje optymalnej ilości masy mięśniowej niezależnie od natężenia treningu i włożonego w to wysiłku. Spożywanie oleju lnianego niesie wiele korzyści dla osób zajmujących się treningiem sportowym.
Są to m.in.: 
Redukcja tkanki tłuszczowej.
Skrócony czas powrotu do zdrowia.
Dobre źródło energii.
Obniżona bolesność mięśniowa.
Zwiększone wykorzystanie tlenu.
Ogólne lepsze samopoczucie.
Zwiększone wykorzystanie innych substancji odżywczych.

 

Jedna łyżka oleju lnianego Złoty Oliwin zawiera równowartości 6 aptecznych tabletek omega-3.

Termin przydatności tego oleju do spożycia wynosi 3 m-ce od daty produkcji. 

Kraj pochodzenia: Polska

 

Wyniki badań lnu z dnia 03.03.2014 r. na zawartość omega 3:
Omega 3 =   57,632 %
Omega 6 = 11,836 %


Nieczyszczony niefiltrowany olej lniany jest idealnym  produktem  do  diety dr Budwig,
wyłącznie do spożywania na zimno.

Zdjęcie poglądowe. Butelka może być okrągła.

 






Ps.
To olej lniany, nie rafinowany. Butelka z ciemnego szkła.
Wypróbowałam wiele olei lnianych różnych producentów, ten jest najlepszy!
Produkt Polski.
Ten olej jest produkowany z siemienia lnianego złotego - najbardziej wartościowego.
Ma wspaniały smak!
Kto jada olej lniany, z pewnością z tego będzie zadowolony.
Stosuję olej lniany od kilku lat. W czym mi pomógł? Nie boli mnie brzuch przed okresem. Nie bolą mnie piersi przed okresem. Nie mam napięcia przedmiesiączkowego.
Na co dzień smaruję nim chleb - zamiast masła. Wiem, że to dziwnie zabrzmi dla osób, które wcześniej nie spożywały oleju lnianego. Zadają sobie pytanie - jak można smarować olejem chleb? Można. 
Ten olej jest tak dobry! a do tego zdrowy!

Wszystkim polecam!
 




 
... dziękujemy za zakupy ... kłaniamy się nisko i zapraszamy ponownie ...